Reklama

Informacje

Krzeszów duchową stolicą Dolnego Śląska

Krzeszów to niezwykłe miejsce na modlitewną zadumę i duchowe uniesienia. W progi Domu Łaski zaprasza Maryja, która od wieków odbiera tu cześć i wspomaga modlitwę tysięcy pielgrzymów przybywających tutaj z różnych stron Polski i świata. Swoim orędownictwem wspiera pątników św. Józef Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Opiekun Zbawiciela, będąc jednocześnie wzorem męża, ojca, mężczyzny.

Niezapomnianym przeżyciem dla pielgrzyma będzie zarówno uczestnictwo w najważniejszych dorocznych uroczystościach, jak i indywidualna modlitwa przed tronem Pani Łaskawej. Przemierzając na kolanach drogę pokutną, wpatrzony w twarz Maryi pielgrzym poleci wszystkie prośby i sprawy, z którymi tu przybył, ufając, iż zostanie wysłuchany. Spacerując zaś szlakiem kaplic Kalwarii Krzeszowskiej, na nowo odkryje mękę Chrystusa i stanie się niemal naocznym świadkiem wydarzeń paschalnych.

Msze św. w bazylice krzeszowskiej:

od 1 maja do 31 października w tygodniu: godz. 7.00, 12.00 i 18.00

od 1 listopada do 30 kwietnia w tygodniu: godz. 7.00 i 17.00

w niedziele i święta przez cały rok: godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 17.00.

Spowiedź w bazylice krzeszowskiej: od maja do października w godz. 11.00 -13.00 oraz podczas każdej Mszy św.

Intencje Mszy św. można zamawiać na naszej stronie internetowej: www.opactwo.eu.

Nowenna do św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz Msza św. w kościele pw. św. Józefa od 1 maja do 31 października w każdy wtorek o godz. 17.30.

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej oraz Msza św. przed cudowną ikoną:
• od 1 listopada do 30 kwietnia w każdą środę o godz. 16.30
• od 1 maja do 31 października w każdą środę o godz. 17.30.

Odpusty nadane przez Stolicę Apostolską

dla bazyliki mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie

2 czerwca w rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej przez Jana Pawła II

29 czerwca w uroczystość Świętych Piotra i Pawła

3 lipca w rocznicę poświęcenia bazyliki

15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Reklama

29 sierpnia w rocznicę nadania kościołowi tytułu bazyliki mniejszej

Raz w roku w dniu wybranym przez poszczególnego wiernego, ilekroć do tego miejsca przybywać się będzie z pobożności w gronie pielgrzymów.

Europejska Perła Baroku. Pomnik Historii Prezydenta RP

Krzeszowskie opactwo przygotowało również bogatą ofertę turystyczną. Poczynając od trasy podstawowej, która obejmuje: kościół pw. św. Józefa, kościół klasztorny (bazylikę), Mauzoleum Piastów Śląskich oraz kaplicę Marii Magdaleny z repliką Grobu Pańskiego, poprzez Muzeum Opactwa w gościnnym Domu Opata i letni pawilon na wodzie, skończywszy na trasach specjalnych, które wiodą przez strychy, ukryte klatki schodowe oraz podziemia. Podziwiać tutaj można kunszt najwybitniejszych twórców śląskiego baroku, takich jak: Michael Willmann, Georg Wilhelm Neunhertz, Felix Anton Scheffler, Petr Brandl, Ferdynand Maksymilian Brokoff czy Michael Engler.

Biuro Obsługi Pielgrzyma

Czynne codziennie:
w okresie letnim (1 maja – 31 października) w godz. 9.00-18.00
w okresie zimowym (1 listopada – 30 kwietnia) w godz. 9.00-15.00.

Tutaj można uzyskać wszelkie informacje dotyczące zwiedzania, posiłków i noclegów.

Do dyspozycji turystów indywidualnych posiadamy audioprzewodniki w językach: polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim i czeskim.

2015-05-13 11:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza, paulina, Krajowego Moderatora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

2022-11-23 17:51

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

pogrzeb

bp Jan Wątroba

paulin

Zakon Paulinów - Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika - OSPPE/facebook

Pod przewodnictwem abpa Wacława Depo i bpa Jana Wątroby na Bachledówce koło Zakopanego 23 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe ojca Stanisława Jarosza, znanego paulina, Krajowego Moderatora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zmarły miał 69 lat, kapłanem był przez 43 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sanktuarium na Bachledówce w parafii w Czerwiennem niedaleko Zakopanego. Przewodniczył im metropolita częstochowski abp Wacław Depo i bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, wcześniej bp pomocniczy w Częstochowie. - Nasze drogi z ojcem Stanisławem ciągle się przenikały, współpracowaliśmy na wielu polach. Świadczył swoim życiem o Bogu, umacniał w powołaniu wielu kapłanów, pomagał duchowo świeckim. A do tego ciągle był człowiekiem uśmiechniętym i radosnym - mówił bp Wątroba.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej płockiej

2022-11-26 12:32

[ TEMATY ]

ingres

Płock

bp Szymon Stułkowski

PAP/Rafał Guz

W Płocku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, mianowany 22 października przez Ojca Świętego Franciszka biskupem płockim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 31 października.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa płockiego. Mszę św. transmituje TVP 3 Warszawa, Telewizja Trwam, Katolickie Radio Diecezji Płockiej na kanale YouTube (KRDP TV), na facebooku KRDP i na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję