Reklama

Uczniowskie: Jezu, ufam Tobie

Niedziela częstochowska 6/2003

Seminarium pt. "Jezu, ufam Tobie"

Seminarium pt.

Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza zgromadzenia zakonne i parafie naszej archidiecezji. Gromadzimy się wokół niego na modlitwie, dziękujemy za wszystkie doznane łaski i prosimy o dalsze wsparcie. 21 stycznia "Jezu, ufam Tobie" wypowiedziała młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie.
Zainspirowana peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego katechetka, Halina Skuza, zorganizowała w szkole seminarium pt. Jezu, ufam Tobie. Zapoczątkowała go uroczysta Msza św. w archikatedrze. Przewodniczył Eucharystii i słowo Boże głosił bp Antoni Długosz, który zwrócił się do młodzieży, aby pamiętała, że w każdej sytuacji życiowej, nawet najbardziej po ludzku beznadziejnej, jest przy niej Pan Bóg, najlepszy i miłosierny Ojciec. Biskup Długosz poświęcił i pobłogosławił zakupiony przez młodzież obraz Jezusa Miłosiernego, który po skończonej Eucharystii został uroczyście przeniesiony do budynku szkoły.
Po powitaniu Jezusa w progach szkoły zabrał głos dyrektor placówki Jan Szewczyk, który przywitał i przedstawił przybyłych gości - prelegentów sympozjum. Pierwszym z przygotowanych tematów było Życie i misja Siostry Faustyny, prezentowany przez młodzież. Następny mówca, ks. Edmund Boniewicz - pallotyn z Doliny Miłosierdzia, znany powszechnie orędownik i propagator Bożego Miłosierdzia - omówił temat: Dzieło Miłosierdzia Bożego. S. Konstancja ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Częstochowie rozwinęła hasło ostatniej papieskiej pielgrzymki do Polski Bóg bogaty w miłosierdzie. Na zakończenie seminarium głos zabrali państwo Grażyna i Jerzy Gawronowie, którzy opowiedzieli młodzieży o obecności Jezusa Miłosiernego w ich życiu.
Spotkanie zakończyło uroczyste przeniesienie obrazu Jezusa Miłosiernego do sali katechetycznej. Konferencja teologiczna w szkole średniej to z pewnością wydarzenie niecodzienne, tym większe należy się uznanie p. Halinie Skuza, że podjęła się tego zadania. W ciągu ostatnich 16 lat z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. K. Pułaskiego "wyszło" czterech kapłanów. Dwóch absolwentów podjęło naukę w Wyższym Seminarium Duchownym. Trzeba o tym pamiętać. Jeszcze raz gratulujemy Dyrekcji szkoły, Katechetce i młodzieży udanej i odważnej inicjatywy. Z serca życzymy, aby Boże Miłosierdzie zawsze było z Wami.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: należy dążyć do tego, by rodzinne gospodarstwa rolne mogły funkcjonować

2021-09-19 09:19

[ TEMATY ]

Warszawa

dożynki

Andrzej Duda

źródło: prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda

Należy dążyć do tego, by rodzinne gospodarstwa rolne mogły funkcjonować, bo to tam jest wytwarzana żywność wysokiej jakości - mówił w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla TVP prezydent Andrzej Duda. Jako szansę dla polskiego rolnictwa wymienił m.in. ekologiczne uprawy.

W weekend w Warszawie odbędą się Dożynki Prezydenckie, w trakcie których zostaną wręczone dyplomy dla twórców wieńców dożynkowych, a tuż po południu korowód dożynkowy przejdzie na dziedziniec Pałacu Prezydenckiego, gdzie Andrzej Duda zabierze głos.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję