Reklama

Niedziela Wrocławska

Spotkanie z ks. Kaczkowskim

Niedziela wrocławska 20/2015, str. 3

[ TEMATY ]

spotkanie

Lilianna Sicińska

Ks. Kaczkowski przyjechał do Wrocławia tuż po wydaniu kolejnej książki: „Życie na pełnej petardzie”

Ks. Kaczkowski przyjechał do Wrocławia tuż po wydaniu
kolejnej książki: „Życie na pełnej petardzie”

Ks. Jan Kaczkowski, znany jako autor książki „Nie ma szału, jest rak”, odwiedził pacjentów i pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Podczas spotkań 7 i 8 maja mówił o pracy z pacjentami chorymi na nowotwory, jej trudnościach i sposobach rozwiązań.

To, jak opiekować się chorymi, ks. Kaczkowski odkrywa w praktyce zarówno duszpasterza i dyrektora Hospicjum w Pucku, jak też i pacjenta: od kilku lat żyje z glejakiem mózgu – jednym z najgorzej rokujących nowotworów. Ks. Jan mówił m.in. o tym, jak zrozumieć konkretnego pacjenta i pomóc mu stawić czoło lękom i obawom w szczególnie trudnych emocjonalnie momentach.

– 80-90 procent naszej pracy hospicyjnej polega na rozmowie – mówił. Podkreślał, jak ważny jest dobór zrozumiałego dla pacjenta języka i dialog pozbawiony jakiejkolwiek opresywności. Ks. Jan jest także doktorem teologii moralnej. Bardzo przystępnie mówił o decyzjach, przed jakimi stają lekarze i sposobach ich rozwiązań.

W ciągu dwóch dni wystąpień ks. Jana wysłuchało ok. 160 osób. Organizatorem spotkania był szpital przy ul. Koszarowej i Fundacja Opieka i Troska.

2015-05-14 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyszyński. 40 spojrzeń - spotkanie autorskie z o. prof. Zdzisławem Kijasem

[ TEMATY ]

spotkanie

targi

O Prymasie Tysiąclecia słyszał każdy, nie każdy jednak wie, jak głębokiej pobożności i pięknej wrażliwości był to człowiek. O. Zdzisław Kijas w biografii Wyszyńskiego odkrywa na nowo bohatera swojej książki z jego tęsknotami, pragnieniami, obawami, otwartością na drugiego człowieka, miłością do Boga i bliźniego. Pokazuje też, czego każdy z nas może nauczyć się od nowego błogosławionego w obecnych czasach!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem, które będzie miało miejsce 25.09.2021 w godzinach 14-14.30 w czasie Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Warto przekonać się, jak bardzo nauczanie nowego błogosławionego jest aktualne w dzisiejszych czasach.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Każde dziecko jest zdolne

2022-12-03 13:38

[ TEMATY ]

nauka

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyło się Mobilne Laboratorium, czyli warsztaty i pokazy fizyczno-chemiczne.

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski. Zajęcia udowodniły i miały na celu pokazać, że każde dziecko jest zdolne oraz to, że dzieci potrzebują dziś większego dostępu do nowoczesnego sprzętu. Dzięki realizacji pokazu doprowadziliśmy do wspierania talentów i rozwoju nowych pasji przez naukę i zabawę. W programie odbyły się takie doświadczenia jak: lewitacja planety, tłocznia paliwa do rakiet, magnetyczna ziemia, koktajl chemiczny, efekt szklarniowy – smok, efekt wyziewów, erupcja wulkanów, lądowanie meteoru, walka kolorów, płonące tornado z Australii ponadto była część zatytułowana Laboratorium Elektryka, w którym znalazły się: magia elektrostatyki, bhp przy prądzie, solary, ledy, eko-prąd użyteczność i prądu, samodzielne eksperymenty z obwodami elektrycznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję