Reklama

Książki

Kapłaństwo „od podszewki”

„Bez wiary modlitwa jest stratą czasu” a „pieniądz jest wspaniałym sługą, ale strasznym panem” - pisze w swej najnowszej książce pt. „Wiara kapłana” ks. Henryk M. Jagodziński. Publikacja zawiera 13 konferencji, artykułów lub eseji z różnych dziedzin, które ukazują kapłaństwo w dialogu ze współczesnymi wyzwaniami.

Autor nie lęka się podejmowania niełatwych tematów, takich chociażby jak posłuszeństwo, bezżenność, modlitwa, ubóstwo, relacje ze środkami społecznego przekazu oraz kwestia tzw. poprawności politycznej. Odnosi się on również do podnoszonej kwestii klerykalizacji świeckich i zeświecczenia duchownych oraz odpowiada na pytanie „Co się stanie z kapłanem, gdy zabraknie mu wiary?” Ponadto Ks. Jagodziński, będąc Radcą Nuncjatury Apostolskiej i pracownikiem Sekretariatu Stanu ubogaca książkę o esej zatytułowany "Kościół widziany z Watykanu", w którym wyjaśnia wiele kwestii związanych z Kurią Rzymską i jej rolą w Kościele.

Atutem książki jest też jej styl. Autor ukazuje poważne sprawy z poczuciem humoru. Przykładem tego jest chociażby - w kontekście pracy duszpasterskiej - anegdota o pracowniku na budowie, który zapytany dlaczego biega z pustą taczką odpowiedział, iż „jest tu tak wielkie tempo pracy, że nawet nie ma czasu, aby ją napełnić”. A podobnych przykładów w książce jest więcej.

Reklama

Opisywana publikacje jest nie tylko dla duchownych, ale także dla wszystkich, którzy chcą poznać z bliska życie kapłanów, swoich proboszczów, wikariuszy czy napotykanych na ulicy księży.

Książka pt. „Wiara kapłana” jest dostępna w empikach na terenie Polski (w cenie 20 zł.). Można też ją zamówić w wydawnictwie Petrus pod nr tel. 601 974 991 lub przez stronę internetową: www.wydawnictwopetrus.pl

2014-10-13 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jorge Mario Bergoglio
Papież Franciszek - otwarty umysł, wierzące serce

Zaczynamy coraz lepiej poznawać osobę papieża Franciszka. Opublikowano już mnóstwo biografii i wywiadów, znamy coraz więcej szczegółów z jego życia przed wyborem na stolicę Piotrową. Przed polskim czytelnikiem pozostaje jednak do odkrycia jeszcze najważniejszy obszar, czyli to, jak Ojciec Święty głosi słowo Boże, co i jak mówi o Chrystusie, Kościele, a także współczesnym świecie; to zatem, co jest treścią i istotą jego posługi duszpasterza, głosiciela Ewangelii.
Książka „Otwarty umysł, wierzące serce”, napisana osobiście przez kard. Bergoglio, pomyślana została jako rekolekcje mające docierać do serca każdego z nas w jego własnym domu. Składa się ona z wielu krótkich rozdziałów - rekolekcyjnych rozważań, bardzo różnorodnych tematycznie, lecz jednolitych, bo zawsze koncentrujących się wokół osoby Jezusa Chrystusa; teologicznie głębokich, lecz pisanych prosto i jasno. Zawierają propozycje konkretnych życiowych rozwiązań; są jak powiew świeżości niosący Dobrą Nowinę wprost do naszych serc. Każdy rozdział zamyka propozycja tematu osobistej refleksji i modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy Lewandowskiego

2022-11-26 18:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Zwycięstwo Polski nad Arabią Saudyjską 2:0 ocenione zostało w Skandynawii jako pokaz zimnej krwi polskich piłkarzy, zwłaszcza Wojciecha Szczęsnego, który w przełomowym momencie meczu popisał się szaloną, podwójną obroną rzutu karnego.

Gra polskiej drużyny została oceniona jako solidna i opanowana, która sprowadziła na ziemie Arabię Saudyjską z euforii po sensacyjnym pokonaniu Argentyny kilka dni wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję