Reklama

Wiara

Nie przegap

Europejskie Forum Młodych

Pierwsze Europejskie Forum Młodych miało miejsce w 2012 r. w Altötting. Dwa kolejne – Rio In Częstochowa oraz EFM 2014 – w Częstochowie. Wydarzenia skupiały się głównie w otoczeniu ogrodu częstochowskiego WSD, położonego w pobliżu Jasnej Góry. W tym roku formuła nieco się zmieni. Organizatorom: wspólnocie Emmanuel i Referatowi Duszpasterstwa Młodych Archidiecezji Częstochowskiej, zależy, by tegoroczne spotkanie przybrało charakter misyjny i ewangelizacyjny. – Odcięci od świata będziemy tylko przed południem – mówi Stanisław Wiśniewski ze wspólnoty Emmanuel, odpowiedzialny za stronę organizacyjną. – Dla uczestników Forum będą modlitwy, nauczania, wspólna Msza św., czas adoracji i grup dzielenia. Około godz. 15 program przenosi się na pl. Biegańskiego. W środku Częstochowy będzie postawiony namiot-kawiarnia. Do dziejących się tam wydarzeń będzie się można przyłączyć, także nie będąc uczestnikiem Forum, np. przechodząc obok…

1. Wieczór pierwszy (niedziela, 26 lipca)
Rok przed początkiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!
Wyjątkowy akcent w Częstochowie, gdzie w 1991 r. miały miejsce ŚDM: spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem Janem Pawłem II.
Koncert zespołu „Full Power Spirit” (ok. godz. 20.00).

Reklama

2. Wieczór drugi (poniedziałek, 27 lipca)
Pełen atrakcji i wzruszeń program w miasteczku namiotowym.

3. Wieczór trzeci (wtorek, 28 lipca)
„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5, 8)
Spotkanie z Anną Golędzinowską – świadectwo autorki książki „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” i najnowszej, wydanej w 2015 r. – „Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca” (ok. godz. 19.30).

4. Wieczór czwarty (środa, 29 lipca)
Pantomima, pieśń, rozmowa, misja „miasto”… – Grupy uczestników Forum wyjdą z Dobrą Nowiną do osób potrzebujących i przechodniów (wyjście z pl. Biegańskiego). Wieczór miłosierdzia – adoracja i spowiedź w kościele.

Reklama

We wszystkie popołudnia i wieczory podczas trwania EFM okolice pl. Biegańskiego w Częstochowie będą miejscem spotkań, otwartych warsztatów, pod namiotem czynna będzie kawiarnia.

Zostań wolontariuszem!
Skorzystaj z praktycznego i duchowego przygotowania do przyszłorocznego spotkania z Papieżem.
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś/aś, zacznij swoją drogę wolontariatu ŚDM od Częstochowy!
Tu spotkasz swoich rówieśników z Polski i wielu innych krajów, jak Francja, Niemcy, Litwa, a nawet Egipt, Indonezja, Australia, Kanada… Będą m.in. kandydaci do Drużyny Miłosierdzia (Mercy Team), którą przed ŚDM organizuje wspólnota Emmanuel.
Wszystkie szczegóły organizacyjne EFM, zapisy, program znajdziesz na stronie: www.emmanuel.info.pl.

* * *

Zobacz Go!

Europejskie Forum Młodychw środku miasta!

Dołącz do nas!

Chodzi o to, by „zobaczyć Go” w: • modlitwie • zabawie • adoracji • tańcu • wspólnocie • zabawie • zgiełku • ciszy • w kimś, kto przechodzi obok ulicą…

Chodzi o to, by poczuć przedsmak duchowej atmosfery ŚDM w Krakowie.

* * *

Emmanuel – Bóg z nami

Wspólnota Emmanuel powstała we Francji w 1976 r. na bazie grupy modlitewnej odnowy charyzmatycznej, założonej przez Pierre Goursat i Martine Laffitte-Catta. W 1992 r. została zatwierdzona przez Stolicę Apostolską, a w 2009 stała się Międzynarodowym Katolickim Publicznym Stowarzyszeniem Wiernych. Obecnie liczy ok. 8 tys. członków działających w ok. 70 krajach świata. Podstawowe zaangażowania, do których są „wezwani w wolności oraz miłości”, to m.in.: dłuższa codzienna modlitwa osobista, przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem, możliwie częsta Msza św., regularna spowiedź, modlitwa w rodzinie i praca apostolska. Wspólnotę tworzą małżeństwa, młodzież, osoby stanu wolnego, księża i osoby konsekrowane. Zdecydowana większość to osoby świeckie, które, prowadząc życie rodzinne i zawodowe, starają się angażować we wspólnocie. W Polsce Emmanuel istnieje od 1993 r., m.in. w Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jaśle i Wrocławiu.

Informacje dotyczące działalności Wspólnoty Emmanuel w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: www.emmanuel.info.pl.

ACh

2015-06-30 11:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ratując pamięć o polskości

Niedziela świdnicka 32/2013, str. 3

[ TEMATY ]

młodzi

cmentarz

Wschód

Przemysław Awdankiewicz

Już od trzech lat młodzież z Pszenna ratuje ginące polskie cmentarze na Ukrainie, jednak po raz pierwszy przyjechali do Nowej Uszycy.

Nowa Uszyca to spokojne miasteczko na Ukrainie. Duża część mieszkańców tej podolskiej miejscowości ma polskie korzenie. Do tego miejsca w pierwszych dniach lipca wyruszyła grupa wolontariuszy związanych z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Przybyli na zaproszenie tutejszego proboszcza rodem ze Złotoryi, ks. Marka Wójcika, który prosił o pomoc dla lokalnego polskiego cmentarza.

CZYTAJ DALEJ

Bp Lechowicz po pożarze „polskiego kościoła” w Szkocji: serce krwawi

2021-07-29 17:34

[ TEMATY ]

Kościół

pożar

Szkocja

Twitter.com/@ArchdiocGlasgow

Zgliszcza kościoła św. Szymona w Glasgow

Zgliszcza kościoła św. Szymona w Glasgow

Serce krwawi – tymi słowami bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopat Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, a zarazem przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, skomentował dla KAI niszczycielski pożar kościoła św. Szymona w Glasgow. Od zakończenia II wojny światowej ta zabytkowa świątynia była religijnym centrum tamtejszej Polonii.

– Mam serce zupełnie rozdarte i krwawiące, ponieważ miałem okazję kilka razy być w tym kościele, gdzie Polacy gromadzą się na Eucharystii. Od wielu lat mam bardzo dobry kontakt z ks. Marianem Łękawą, który od kilkudziesięciu lat pracuje w Glasgow i posługuje Polonii właśnie w tym kościele. W tym miejscu gromadzą się nasi rodacy nie tylko nabożeństwa w niedziele i święta, ale również wspólnoty i grupy prowadzące formację duchową, religijną – powiedział bp Lechowicz.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego (zapowiedź)

2021-07-30 10:28

[ TEMATY ]

rocznica

Powstanie Warszawskie

Archiwum Hufca ZHP Częstochowa

Losami Powstania Warszawskiego i walczących w nim interesowali się mieszkańcy Częstochowy. Miasto niosło powstańcom pomoc militarną, za co Niemcy wymordowali ok. 10 tys. mieszkańców miasta.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia minutą ciszy i Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego o godz. 17 w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję