Reklama

Jestem w Kościele

Niedziela Ogólnopolska 32/2015, str. 54-55

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Magdalena Niebudek

Europejskie Forum Młodych

To pięć wakacyjnych dni z młodymi ludźmi z całej Europy. Wszystko zaczęło się 26 lipca w Częstochowie. Oto kilka powodów, dla których warto było tu przyjechać:

– dobre duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.,

Reklama

– spotkanie ciekawych, radosnych ludzi z Polski i innych krajów świata,

– bogaty program duchowy, trochę rozrywki,

– wzajemne i wspólne ewangelizowanie – wyjście do miasta, do osób potrzebujących Boga,

Reklama

– odkrywanie znaczenia hasła „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” zaproponowanego przez papieża Franciszka jako tegoroczny temat przygotowań do ŚDM 2016,

– szukanie odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary, codziennych problemów,

– nauka, jak czytać Pismo Święte, ale i jak żyć w relacji z innymi, jak podejmować odpowiedzialne decyzje.

Forma także zbliżała do formy ŚDM: część spotkań odbywała się w kościołach, część na ulicach, radosne wieczory i dużo czasu na ewangelizację.

Program przedpołudniowy przeznaczony dla uczestników Forum miał miejsce na terenie Duszpasterstwa Akademickiego, popołudnia i wieczory były wydarzeniami otwartymi, przeznaczonymi dla wszystkich chętnych.

Owoce – doświadczenia lat poprzednich:

– powroty do Kościoła,

– otwarcie się na przyjaźń z Panem Bogiem,

– początek drogi wiary w Chrystusa,

– zdarzają się spektakularne nawrócenia, a bywają sytuacje, gdzie te spotkania pomogły w rozwiązywaniu konkretnych problemów, podejmowaniu decyzji, znajdowaniu odpowiedzi na pytania o swoją drogę.

Naszymi gośćmi byli m.in.:

bp Antoni Długosz

ks. Piotr Mazurkiewicz

ks. Marc Burtschell

ks. Janez Rus

ks. Krzysztof Irek

Wincenty Łaszewski

Maria Pieńkowska

Anna Golędzinowska

zespół „Full Power Spirit”

2015-08-05 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

A jeśli kochać?

Niedziela Ogólnopolska 1/2016, str. 53

[ TEMATY ]

miłość

Niedziela Młodych

pixabay.com

Minęło trochę czasu, odkąd ostatni raz spotkaliśmy się na łamach „Niedzieli Młodych”. Wracam z nowymi refleksjami, którymi chcę się podzielić specjalnie z Tobą. Tak! Ty też jesteś starszy i bogatszy o pewne doświadczenia, spróbuję więc dotknąć tematów istotnych dla nas, młodych ludzi, chociaż myślę, że nie tylko :)

Na początek roku proponuję żywy i aktualny temat: rodzicielstwo. Podobno najpiękniejsze, co może się przydarzyć w życiu. Dla tego małego człowieka jesteś w stanie poświęcić wszystko, próbujesz ochronić przed każdym cierpieniem. Nauczyć wszystkiego, a potem? Dziecko dorasta, zaczyna się okres dojrzewania i… Zdarza się, że czar pryska. Tyle tytułem wstępu. Pewnie zastanawiasz się, czy w końcu przejdziemy do tematu, który rozbudza wyobraźnię większości młodych ludzi: seksu. Trochę cię zmartwię. Porozmawiajmy dziś o młodym rodzicielstwie. Powiesz, że łączy się to z pożądaniem, pokusą. Tak, ale…

CZYTAJ DALEJ

Zmiany proboszczów w Archidiecezji Warszawskiej

Nowy rektor kościoła akademickiego św. Anny i trzej proboszczowie obejmą z dniem 26 czerwca nowe funkcje. Dziś odebrali dekrety z rąk kard. Kazimierza Nycza kierujące ich do nowych zadań. Kameralna uroczystość odbyła się w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

1. Ks. Mateusz Gawarski dotychczasowy wikariusz i duszpasterz akademicki kościoła św. Anny mianowany rektorem kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, w którym sobie Ojciec bardzo upodobał...

2021-06-15 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Photo by Lawrence OP on Foter.com

Rozważane dziś wezwanie litanii o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, przywodzi na myśl biblijny opis chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Łatwo możemy wyobrazić sobie tą scenę: otwierają się niebiosa, zstępuje Duch Święty w postaci gołębicy i rozlega się głos Boga Ojca: Ten jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie” (Mt 3,17).

Po biblijnym opisie przejdźmy jeszcze do wydarzeń historycznych. W ciągu wieków raz po raz pojawiały się fałszywe, błędne nauki, powołujące się na przytoczony przed chwilą opis biblijny. Twierdzono m.in., że Jezus nie jest Synem Bożym od wieków, istotowo równym Ojcu, lecz dopiero podczas chrztu w Jordanie został on niejako zaadoptowany przez Boga Ojca. Kościół odrzucał tego rodzaju herezje, które nie mają oparcia w Piśmie Świętym. Jeśli słyszymy o Chrystusie, o Jego Sercu, które sobie upodobał Bóg Ojciec, to już jest dowodem na Boską godność Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję