Reklama

Rodzina

Męski punkt widzenia

Za ciosem

Jako mężczyźnie bylejakość jest ci całkowicie obca. A przynajmniej powinna być. Bo jeśli postanowiłeś iść drogą swojego powołania i zadawałeś sobie trudne pytania o swoją życiową misję, to nadszedł czas, by pójść dalej. By pójść za ciosem.

Reklama

Bądź radykalny. Niech przeciętność stanie się twoim wrogiem numer jeden. Bądź radykalny w wypełnianiu zadań, które masz do spełnienia. Jeśli jesteś mężem, radykalnie odrzuć wszelkie grzechy nieczystości i zacznij walczyć o swoją czystość. Zapanuj nad swoim wzrokiem i pożądliwością swego serca, ponieważ tylko wtedy, gdy jesteś prawdziwie wolny, możesz ofiarować w pełni swoje życie. Dopóki pozwalasz, by grzech nieczystości okradał cię z miłości, nie będziesz potrafił kochać bezinteresownie, przebaczać z łagodnością ani hojnie obdarowywać czułością. Jeśli jesteś ojcem, zacznij planować, jak spędzisz wolne popołudnia ze swoimi dziećmi, aby dać im swój czas i uwagę. Przestań marnować czas i okazje do tego, by zbliżyć się do swoich dzieci, nauczyć je czegoś i pozwolić, by one nauczyły cię czegoś o sobie. Radykalnie odetnij się od tego, co zabiera ci czas i uwagę. Jeśli jesteś synem, przebacz swoim rodzicom ich zaniedbania i okaż im szacunek oraz wdzięczność. Nie poprzestawaj na znoszeniu ich przywar i wad, ale ucz się obdarowywać ich swoją miłością. Być może wtedy sam zaczniesz dostrzegać, jak ubogi byłeś, gdy chowałeś w swoim sercu żal i rozczarowanie z powodu tego, czego od nich nie otrzymałeś. Jeśli jesteś pracownikiem, przestań uchylać się od swoich obowiązków i bądź sumienny w tym, co robisz. Bądź punktualny, pracowity, nie wydłużaj przerw, nie wychodź wcześniej. Nie oczekuj pochwał za to, co robisz. Po prostu pracuj tak, jakbyś to robił dla samego Boga. Jeśli jesteś uczniem Jezusa, zacznij codziennie czytać słowo Boże i wcielać każde jego zdanie w swoje życie. Wstawaj pół godziny wcześniej niż dotąd, abyś mógł dzień zaczynać od spotkania z twoim Panem. Każdego dnia bierz na celownik jedno postanowienie, które stanie się twoją misją na dany dzień. Rozliczaj się z podjętych zobowiązań. Bądź surowym nauczycielem dla samego siebie, by hartować swego ducha.

Czyń tak codziennie, a pewnego dnia powiesz: Stanąłem na wysokości zadania. Nie bądź jak ci, którzy wiele postanawiają, ale mało się zmieniają. Zacznij żyć radykalnie, a zobaczysz, że to właśnie za tym tęskniłeś. Pójdź za ciosem!

* * *

Michał Piekara
Psychoterapeuta, prowadzi działalność misyjną, lider męskiej wspólnoty Przymierze Wojowników, ojciec pięciorga dzieci
Dział rodzinny – kontakt: rodzina@niedziela.pl

2015-08-12 08:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reputacja

Jest wiele wyzwań w życiu mężczyzny, ale jedno takie, które potrafi nas rozłożyć na łopatki – sytuacja, w której musisz zaryzykować własną reputację. Ważne jest dla nas to, co myślą o nas inni. Nieważne, czy to jest prawda – nie w tym rzecz. Liczy się reputacja. Ostatnio mówiliśmy o największym wyzwaniu w naszym życiu, którym jest spotkanie z Bogiem i oddanie Mu swojego życia. I jeśli powitałeś Jezusa w swoim życiu, czas pożegnać się ze swoją reputacją.

CZYTAJ DALEJ

Bp Balcerek do proboszczów: nie bądźmy urzędnikami

2021-08-04 14:20

[ TEMATY ]

ksiądz

Karol Porwich/Niedziela

Ludzie są udręczeni i bardzo potrzebują dobroci, nie urzędniczego potraktowania – mówił do proboszczów w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. Księża spotkali się na wspólnej modlitwie 4 sierpnia z okazji święta patrona proboszczów, św. Jana Marii Vianneya.

Poznański biskup pomocniczy, który sam był proboszczem, apelował do kapłanów o rozwijanie ducha braterstwa. „Brat wspomagany przez brata jest mocny jak miasto obronne. Wszyscy tego potrzebujemy. Wzajemnej życzliwości, zrozumienia, kogoś, komu możemy się zwierzyć, współbrata, który będzie dobrym spowiednikiem. Nie dajmy sobie wmówić, że nie mamy czasu na braterstwo” – mówił bp Balcerek.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: w stanowisku Państwowej Komisji ds. Pedofilii sporo uproszczeń

2021-08-05 11:13

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Oprócz potrzebnych, choć spóźnionych wyjaśnień odnoszących się do liczby zgłoszonych spraw, stanowisko Państwowej Komisję ds. Pedofilii zawiera nadal kilka istotnych uproszczeń, niedomówień, a nawet przeinaczeń, które nie zbliżają nas do podjęcia owocnego i koniecznego dialogu dla dobra pokrzywdzonych – stwierdza kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, ks. dr Piotr Studnicki w komunikacie przekazanym KAI.

W związku ze stanowiskiem przesłanym przez Państwową Komisję ds. Pedofilii do Katolickiej Agencji Informacyjnej w sprawie uwag i komentarzy do pierwszego Raportu Komisji, w imieniu Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży stwierdzam, że oprócz potrzebnych, choć spóźnionych wyjaśnień odnoszących się do liczby zgłoszonych spraw, zawiera ono nadal kilka istotnych uproszczeń, niedomówień, a nawet przeinaczeń, które nie zbliżają nas do podjęcia owocnego i koniecznego dialogu dla dobra pokrzywdzonych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję