Reklama

Wiara

Męski punkt widzenia

Jedyne i wystarczające

Jeśli uważasz, że brakuje ci jasności w rozeznawaniu, nie przerażaj się. Bóg nie zapomniał o tobie. Przeciwnie, przygotowuje twoje serce na przyjęcie największego daru – to konieczna część procesu wzrostu, jaki Bóg w tobie rozpoczął.

John Kavanaugh pragnął poznać plan Boga dla swojego życia. W ramach swoich poszukiwań – a musisz wiedzieć, że był prawdziwie zdeterminowany, by odnaleźć odpowiedź – został wolontariuszem w Kalkucie. Przez 3 miesiące troszczył się o chorych i umierających u boku Matki Teresy. Kiedy tylko pojawiła się możliwość, podzielił się z Matką Teresą najgłębszym pragnieniem swego serca. Poprosił ją, żeby pomodliła się za niego, by Bóg dał mu jasność w rozeznawaniu przyszłości, jaką dla niego przygotował. Ku jego zaskoczeniu Matka Teresa... odmówiła, tłumacząc, że jasność w rozeznawaniu jest ostatnią rzeczą, której on potrzebuje. Zupełnie zbity z tropu John zaczął wyjaśniać zakonnicy, że pragnie takiej samej jasności w dostrzeganiu planu Boga, jaką widział w niej. Matka Teresa roześmiała się i wyznała: „Nigdy nie miałam jasności; jedyne, co miałam, to zaufanie”. I obiecała modlitwę, by John otrzymał tę łaskę.

Reklama

Bóg ma plan dla twojego i mojego życia. Jeśli uczynimy właściwe kroki w poszukiwaniu Jego woli, On doprowadzi nas do celu, jaki dla nas zamierzył. Bóg oczekuje od nas zaufania. Nie daje nam jasności, ponieważ to rozwija w nas największy z darów – dar wiary. Daje nam widzieć zadania, które mamy do spełnienia dziś. I tyle. A twoim i moim zadaniem jest po prostu uczynić w wierze tylko dziś właściwy krok, podjąć tylko dziś właściwą decyzję. I tak każdego dnia. Staraj się patrzeć naprzód jedynie na odległość najbliższego kroku, a zobaczysz, jak wypełnia się wola Ojca dla całego twojego życia.

Bracie, rzucam ci dziś wyzwanie na najbliższe tygodnie. Kiedy obudzisz się rano, niech twoja pierwsza myśl brzmi: Witaj, Ojcze! Daj mi, proszę, Twego Ducha, abym wiedział, co mam dziś uczynić. Prowadź mnie, a ja dam Ci się poprowadzić!

* * *

Michał Piekara
Psychoterapeuta, prowadzi działalność misyjną, lider męskiej wspólnoty Przymierze Wojowników, ojciec pięciorga dzieci
Dział rodzinny – kontakt: rodzina@niedziela.pl

2015-11-18 08:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O Pocieszeniu, jakie daje przemijanie

Listopad to jest ukryty potencjał. Te zmokłe liście, którym przegniła wrześniowa czerwień, wspominanie ludzi, którzy odeszli, i Msze zaduszne. To jest potencjał

Filozofowie pisali kiedyś o ars moriendi, o sztuce umierania, która w rzeczywistości jest sztuką mądrego życia. Listopad mówi: usiądź na chwilę i daj się zaniepokoić. Wszystko minie. Tego, na co tracisz nerwy rano, wieczorem nawet nie pamiętasz. Dzisiaj nie martwisz się już wczorajszym bólem brzucha z powodu klasówki. I masz już większe zmartwienia niż wszystkie klasówki świata. Dlaczego Bóg pozwala nam doświadczać zmartwień, ciężarów albo zła? Bo przyjdą jeszcze większe. I na tych dzisiejszych możesz się ćwiczyć, żeby ci jutro sił nie zabrakło. Wszystko minie, więc nabieraj sił!

CZYTAJ DALEJ

Matka niewidomych i widzących

2021-08-02 14:00

[ TEMATY ]

matka Elżbieta Czacka

AFSK

„Myślę, że m. Czacka na pewno mogłaby być patronką osób z problemami wzroku, doświadczonych dramatem cierpienia, ale być może także wszystkich, którzy mają problemy z zobaczeniem tego, co najważniejsze, poszukujących prawdy, poszukujących Boga, tych, których dusza potrzebuje światła, chociaż oczy widzą” – powiedziała tygodnikowi Echo Katolickie s. Alberta Chorążyczewska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, współautorka Positio w procesie beatyfikacyjnym m. Elżbiety Róży Czackiej.

Choć z ludzkiej perspektywy utrata wzroku w wieku 22 lat jest tragedią, dla Róży Czackiej była Bożą łaską, na której zbudowała wielkie dzieło. Stała się nie tylko pionierką nowoczesnych metod wychowania i pomocy niewidomym w Polsce, ale jednocześnie osobą, która, opierając swe życie całkowicie na Bogu, wywarła wpływ na wielu ludzi.

CZYTAJ DALEJ

190. rocznica rekonsekracji kościoła w Brodnicy

2021-08-03 11:53

[ TEMATY ]

franciszkanie

diecezja toruńska

Brodnica

Aleksandra Wojdyło

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz sanktuarium św. Antoniego z Padwy przeżywały 1 sierpnia uroczystość 190 rocznicy rekonsekracji świątyni. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

Ksiądz Biskup w homilii, nawiązując do bogatej historii tego miejsca, podkreślił, że „parafia powinna być miejscem schronienia dla ludzi poranionych, dawniej na ciele, a dziś duchowo”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję