Reklama

Wiara

Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski
hasło: nowe życie w Chrystusie

Z początkiem Adwentu rozpoczyna się w Kościele powszechnym nowy rok duszpasterski. Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski wydała właśnie materiały przeznaczone na najbliższe lata, do 2017 r. Jak dowiadujemy się ze Wstępu autorstwa abp. Stanisława Gądeckiego, zrządzeniem Bożej Opatrzności 1050. rocznica chrztu Polski zbiega się ze Światowymi Dniami Młodzieży, które będziemy przeżywać w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka oraz rzeszy młodych ludzi z całego świata. „Przygotowując przed laty całościową wizję obecnego Programu duszpasterskiego, nie przewidywaliśmy, że Pan Bóg potwierdzi jego aktualność takimi znakami – napisał hierarcha. – Pierwszym doświadczeniem Bożego Miłosierdzia był dla każdego z nas chrzest. Światowe Dni Młodzieży przeżyjemy pod hasłem «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5, 7). Będziemy dziękować Bogu także za świętych, którymi On posłużył się, by przybliżyć światu w XX wieku tajemnicę swego Miłosierdzia: za św. Faustynę i św. Jana Pawła II. Są oni pięknym kwiatem wiary Kościoła w naszej Ojczyźnie. Wykorzystajmy duszpasterską szansę, jaką jest przygotowanie do tych wydarzeń, zwłaszcza w diecezjach. Niech one zaowocują odnowieniem i ożywieniem duszpasterstw młodzieży w naszych parafiach i diecezjach”.
W nadchodzącym roku będziemy mieli do czynienia z wieloma doniosłymi wydarzeniami, które już teraz warto zapamiętać i umieścić w swym sercu. W kwietniu odbędą się państwowo-kościelne uroczystości związane z Triduum jubileuszowym wokół daty chrztu Polski w Gnieźnie. Z kolei w Częstochowie na Jasnej Górze 3 maja będzie miał miejsce Akt oddania Polski Matce Bożej, zaś w listopadzie w Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi Królowi Wszechświata. Do tych wydarzeń trzeba dopisać pielgrzymkę papieża Franciszka do naszej ojczyzny i jego udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
Program duszpasterski na lata 2013-17 pomyślany jest pod hasłem: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Rok najbliższy przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Celem Programu duszpasterskiego jest ukształtowanie w wiernych duchowości chrzcielnej.

Red.

2015-11-25 08:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak rozmawiać o Bogu z nastolatkami?

Poniższe rozważania kieruję do rodziców, którym ZALEŻY na tym, aby skutecznie przekazać wiarę swoim dzieciom – czyli tak, że kiedy dorosną, pozostaną przy niej, będą ją w sobie rozwijać i podejmą starania, by zaszczepić ją własnym dzieciom.

Przyszło na świat – wyczekane, ukochane. Obejmowało rączkami szyję, wpatrywało się ufnym wzrokiem w rodziców, szukając w ich oczach potwierdzenia swoich decyzji. Pytało o radę, wypłakiwało smutki, z dumą opowiadało o sukcesach, zwierzało się, chciało być razem, blisko... Chętnie modliło się z rodzicami i chodziło z nimi do kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Niedziela.pl w czołówce najchętniej odwiedzanych portali tygodników w Polsce!

2022-01-25 10:25

[ TEMATY ]

Niedziela

Red.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Mediapanel, portal „Niedzieli” w końcówce 2021 r. odwiedzało miesięcznie ponad milion użytkowników, co uczyniło go najchętniej odwiedzanym portalem wśród tygodników katolickich i czwartym wśród wszystkich tygodników opinii, niezależnie od tematyki.

Jak wynika z danych Mediapanel przytoczonych przez stronę press.pl: w grudniu portal Niedziela.pl odwiedziło 1,33 mln użytkowników, jest to wzrost o 19,69 proc. w porównaniu z listopadem. Wtedy odwiedziło nas 1,11 mln odbiorców.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba w Polsce i na świecie modlą się o pokój na Ukrainie

2022-01-25 20:03

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Franciszek

Rycerze Kolumba

flickr.com

Papież Franciszek ustanowił środę 26 stycznia Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie. W odpowiedzi na to wezwanie i na wezwanie polskich i ukraińskich duchownych Rycerze Kolumba w Polsce podjęli specjalną akcję modlitewną „Most Jedności i Braterstwa w modlitwie”.

W ramach tej akcji 26 stycznia o godzinie 21:00 – w godzinie Apelu Jasnogórskiego – Rycerze z całej Polski wraz ze swoimi rodzinami i wszystkimi ludźmi dobrej woli zjednoczą się w modlitwie o pokojowe rozwiązanie eskalującego napięcia na granicy Rosji i Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję