Reklama

Niedziela Sandomierska

Dom „La Zebra” wyróżniony

Niedziela sandomierska 50/2015, str. 6

[ TEMATY ]

wyróżnienie

Ks. Adam Stachowicz

Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) Fundacji „La Zebra” w Krzcinie został wyróżniony za działalność na polu pomocy społecznej, za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących opartą na współpracy z ich rodzinami, bliskimi, i innymi instytucjami pomocowymi oraz za zaangażowanie i nowatorskie podejście do funkcjonowania placówki pomocowej. Wyróżnienie przyznane przez Bożentynę Pałkę-Korubę odebrała dyrektor Justyna Piórkowska w obecności Magdaleny Kossak i Zdzisława Walasa.

ŚDS w Krzcinie funkcjonuje od 2012 r. Jednostką prowadzącą jest Fundacja „La Zebra”, której to staraniem doprowadzono do otwarcia placówki, dostosowania do standardów ministerialnych, organizacji i funkcjonowania na wysokim poziomie. Działalność obejmuje swoim zasięgiem gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Placówka zajmująca się pomocą osobom niepełnosprawnym, wykluczonym, potrzebującym pomocy w takim terenie musi prowadzić działania wszechstronne, związane z pracą na wielu płaszczyznach – głównie związanych z możliwościami przeżycia – jedzenie, czystość, finanse domowe, wszelkie dostępne zarobkowanie, itp. Stąd specyfika funkcjonowania Domu, nakierowana jest przede wszystkim na podstawowe funkcje niezbędne do egzystencji człowieka. Wyróżnienie wręczono podczas wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, jakie odbyły się w Kielcach.

2015-12-10 09:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczęśliwy historyk

Niedziela małopolska 7/2016, str. 5

[ TEMATY ]

wyróżnienie

Maria Fortuna-Sudor

Zdzisław Bednarek

Zdzisław Bednarek

– Niech ta nagroda będzie dowodem na to, że niestandardowa działalność pana profesora, zaangażowanie, pasja, są dostrzegane i wysoko oceniane nie tylko w środowisku szkolnym, ale że są potrzebne uczniom, Krakowowi i Polsce – powiedział prof. Zdzisław Noga, gratulując Zdzisławowi Bednarkowi – najlepszemu historykowi Krakowa w roku szkolnym 2014/2015

Członek kapituły Nagrody im. Tadeusza Skubikowskiego (wyróżnienie jest przyznawane przez Polskie Towarzystwo Historyczne) podkreślił, iż działalność laureata stanowi przykład tego, że można, mimo rozmaitych trudności, wykonywać swą pracę profesjonalnie i z pasją. Nagrodę, mającą na celu wyróżnić najlepszych nauczycieli historii krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, wręczono w poniedziałek 1 lutego po raz siódmy.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję