Reklama

Archiwum

Niedziela 50/2015

Spis treści

z Polski

Z Polski

9

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela zielonogórsko-gorzowska (Aspekty)

Ostatnie okazje
Ks. Adrian Put

Przed świętami Bożego Narodzenia z każdej witryny sklepowej uśmiechają się do nas kolorowe reklamy.

Ostatnie okazje
Dzień wolontariatu
Ks. Adrian Put

Bez nich trudno sobie wyobrazić wiele przedsięwzięć o charakterze społecznym, opiekuńczym, turystycznym i kulturalnym. Obecni są wszędzie tam, gdzie drugi człowiek potrzebuje wsparcia i pomocy.

Dzień wolontariatu
Torba miłosierdzia
Katarzyna Jaskólska

Zwykła szara torba papierowa może umilić komuś święta Bożego Narodzenia. Na taki pomysł wpadła diecezjalna Caritas, która zorganizowała akcję pn. Torba Charytatywna.

Torba miłosierdzia
Kościół mocno się zaangażował
Kamil Krasowski

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. w Polsce Ludowej wprowadzono stan wojenny. Jego represje dotknęły nie tylko działaczy „Solidarności” i opozycji demokratycznej, ale doprowadziły także do śmierci blisko 100 osób, które zginęły od kul podczas pacyfikacji strajków lub rozpędzania manifestacji ulicznych.

Kościół mocno się zaangażował
Siedmioro ocalonych dzieci
Katarzyna Jaskólska

Z Anną Marią Fedurek rozmawia Katarzyna Jaskólska.

Siedmioro ocalonych dzieci
Konferencja cysterska
Ks. Adrian Put

26 listopada w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyło się sympozjum naukowe poświęcone dziedzictwu zakonu cystersów w Europie i Polsce. Paradyskie Kolokwium Cysterskie zorganizowano z okazji zakończenia kolejnego etapu renowacji zabytkowego ołtarza głównego w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina.

Konferencja cysterska

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję