Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Służyć Bogu i Ojczyźnie – gotów

Niedziela zamojsko-lubaczowska 50/2015, str. 6

[ TEMATY ]

uroczystość Chrystusa Króla

Archiwum autora

Młodzi gotowi służyć Bogu i Ojczyźnie

Młodzi gotowi służyć Bogu i Ojczyźnie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przeddzień tej uroczystości – 21 listopada w katedrze zamojskiej na dorocznym święcie zgromadzili się członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami. Uroczystej Mszy św. przewodniczył pasterz diecezji bp Marian Rojek. Podczas Eucharystii 25 nowych członków KSM złożyło przyrzeczenia. Od tej pory już na zawsze będą utożsamiać się z tym ruchem. Młodzi naszej diecezji przygotowywali się do przyrzeczenia podczas odpowiednich szkoleń, a w piątek 20 listopada przeżywali Dzień Skupienia, który miał miejsce w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu.

Podczas uroczystej Mszy św. w homilii Ksiądz Biskup mówił o tym, że na członkach KSM spoczywają ważne zadania. Są nimi m.in. troska o prawdę w każdym aspekcie życia oraz obrona wiary katolickiej. Pasterz zwrócił się również do członków KSM, dziękując za wszelkie zaangażowanie, świadectwo i pracę. Ksiądz Biskup podkreślał także, że o tych wyzwaniach przypominają elementy, wpisane w godło KSM – „was wszystkich łączy Godło sięgające swoimi korzeniami czasu zaborów. Godło mające zespolić katolickie środowisko młodzieży do walki o polskość. Stąd też wpisani jesteście w symbol chrześcijaństwa. Przyglądnijcie się dobrze temu waszemu znakowi – to jest Krzyż. Jesteście wpisani w znak polskiej Ojczyzny, czyli Białego Orła. Ten wasz Krzyż Chrystusa wpisany w postać Białego Orła stawia przed każdym z was istotne zadanie do realizacji, a mianowicie obronę wiary katolickiej i troskę o polskiego ducha”.

Reklama

Po wyznaniu wiary członkowie KSM z 8 oddziałów parafialnych wypowiedzieli słowa przyrzeczenia. Obrzęd ten prowadzili: Mariola Charysz – prezes KSM diecezji zamojsko-lubaczowskiej i ks. Stanisław Książek – diecezjalny asystent KSM. Po czym wszyscy odśpiewali hymn KSM i słowem „Gotów” odpowiedzieli na zawołanie: „Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!”. Po błogosławieństwie każdy z nowych członków KSM otrzymał z rąk Księdza Biskupa odznaki i legitymacje.

Warto wspomnieć, że w tym dniu odbył się również kolejny Zjazd Diecezjalny KSM naszej Diecezji, na którym zgromadziła się młodzież z poszczególnych oddziałów naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami. Podczas tego zjazdu ks. Stanisław Książek – diecezjalny asystent KSM wraz z Zarządem Diecezjalnym KSM przedstawili wydarzenia, które udało się zrealizować w ostatnim czasie, oraz plany na przyszłość. Głównym punktem tego spotkania były wybory nowego zarządu diecezjalnego KSM.

Przyrzecznie KSM-owicza brzmi: „uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”. Pozostaje więc życzyć nowym członkom Stowarzyszenia, by Bóg obdarzał ich Duchem prawdy, miłości i mocy. Niech będą wierni Ewangelii, Krzyżowi, wierze naszych ojców i ideałom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Niech Duch Święty Pocieszyciel wzbudza w nich gorliwość apostolską, aby z pokorą i odwagą budowali Królestwo Chrystusowe w sobie, w rodzinach i otoczeniu oraz by w życiu społecznym szerzyli cywilizację miłości.

Niech każdego i każdą z Was wspomaga orędownictwo i przykład Matki Najświętszej Królowej Polski, św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny. Abyście zawsze na Bożą miłość, wezwanie i Jego posłanie odpowiadali swoim życiem: „Gotów”!

2015-12-10 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

Niedziela toruńska 49/2018, str. I-V

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

KSM

uroczystość Chrystusa Króla

Ewa Jankowska

Zaprzysiężenie 10 nowych członków KSM Diecezji Toruńskiej

Zaprzysiężenie 10 nowych członków KSM Diecezji Toruńskiej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzona w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W niedzielę 25 listopada w toruńskiej katedrze celebrowana była Msza św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla, na której zgromadzili się członkowie oraz sympatycy obu wspólnot

Akcja Katolicka oraz wywodzące się z niej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży aktywnie uczestniczą we wspólnocie i misji Kościoła. Służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – to cel, który przyświeca członkom AK i KSM, pomaga on w pełni realizować zadania duszpasterskie.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w archidiecezji wrocławskiej w najbliższy weekend? [17-19 września 2021r.]

2021-09-18 07:53

Natalia Kowcz

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (17-19 września 2021)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję