Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

W Legionie siła

W świątecznej atmosferze, wobec Dzieciątka Jezus leżącego na sianku w bożonarodzeniowej szopce, 3 stycznia odbyła się w kościele pw. św. Mikołaja w Grabowcu piękna uroczystość. W szeregi miejscowego Legionu Maryi, któremu patronuje Matka Boża Szkaplerzna, wstąpiły dwie kolejne siostry – Iwona i Małgorzata

Niedziela zamojsko-lubaczowska 3/2016, str. 5

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Anna Litwin

Eucharystia w intencji Legionu Maryi była centralnym punktem spotkania

Eucharystia w intencji
Legionu Maryi
była centralnym
punktem spotkania

Centralnym punktem tego wydarzenia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Hawro, zastępca kierownika duchowego Komicjum Legionu Maryi w naszej diecezji. Przybył on do Grabowca, by modlić się za nowe legionistki i za całą grabowiecką wspólnotę; by – wraz z ks. dziekanem Zygmuntem Żółkiewskim dziękować Bogu za to wyjątkowe dzieło, którego celem jest „głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny” (bp Roman Marcinkowski, opiekun Legionu Maryi z ramienia Episkopatu Polski).

Reklama

Legion Maryi z Grabowca jest dynamicznie rozwijającą się wspólnotą. Jego początki sięgają lat 90. XX wieku, a pierwszym opiekunem duchowym był ks. Stanisław Budzyński. Obecnie nad legionistkami duchową pieczę sprawuje ks. proboszcz Zygmunt Żółkiewski. Legion liczy sobie 18 sióstr. Oprócz nich jest także 19 członkiń wspierających. Funkcję prezydenta pełni siostra Marianna Spierzak. Legionistki podejmują nieustanną formację duchową. Apostolat legionistek ma dwojaki wymiar: modlitwa i czyn. Siostry podejmują służbę na rzecz bliźniego i parafii. W każdy poniedziałek spotykają się we wspólnocie wraz z opiekunem duchowym, modląc się, rozważając treści duchowe oraz dyskutując na aktualne tematy życia religijnego i społecznego.

Spotkaniu 3 stycznia towarzyszyło złożenie przyrzeczeń legionowych przez nowe siostry, opłatek wspólnotowy, życzenia świąteczne i – oczywiście – kolędowanie. Nie zabrakło także Hymnu Legionu Maryi, w którym siostry zanosiły prośby do swojej Patronki: „Maryjo, o Niepokalana, hołd składa Tobie Legion Twój. Za nami wstawiaj się u Pana w słoneczne dni i pośród burz”.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stworzeni do wyższych rzeczy

Niedziela zamojsko-lubaczowska 23/2018, str. I

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Ks. Krzysztof Hawro

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Zdzisław Ciżmiński

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Zdzisław Ciżmiński

Dla uczczenia 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes, 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 50. rocznicy święceń prezbiteratu ks. prał. Zdzisława Ciżmińskiego do bazyliki objawień w Radecznicy przybyli 26 maja Legioniści Maryi z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ale także spoza jej granic. W spotkaniu uczestniczyli kierownicy duchowni Legionu Maryi, na czele z ks. prał. Zdzisławem Ciżmińskim, kierownikiem Komicjum Legionu Maryi diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Patron uczniów i studentów

U progu nowego roku szkolnego i akademickiego poznajmy patrona uczniów i studentów oraz orędownika zdających egzaminy - św. Józefa z Kupertynu.

Giuseppe Desa przyszedł na świat w małej włoskiej miejscowości Kupertyn w 1603 r. Jego życie młodzieńcze naznaczone było modlitwą i pracą. Gdy dorósł, rodzice posłali go do szkoły przyparafialnej, jednak jego edukacja nie trwała zbyt długo z dwu powodów. Pierwszym było, jak mówili nauczyciele, całkowite rozkojarzenie i nieumiejętność przyswajania wiedzy. Drugim powodem była choroba - gangrena, która unieruchomiła chłopca w łóżku na 5 lat. Po jakimś czasie, za namową matki i stryja, Józef wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Chciał zostać zakonnikiem.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #67

2021-09-19 10:12

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #67

Kto powinien być pierwszy? Nie tylko apostołowie mieli z tym problem. Skupieni na tym nie umieli zrozumieć i przyjąć nauki Jezusa. Czy tak samo nie jest czasem w życiu każdego z nas? Posłuchajcie komentarza ks. Mateusza Pobihuszki na XXV niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję