Reklama

Niedziela Sandomierska

Misyjnie w Radomyślu

Piąte Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych miało miejsce 10 stycznia w Radomyślu nad Sanem. Jak informują organizatory: – Łącznie przybyło blisko tysiąc osób z całej diecezji, zrzeszonych w ponad czterdziestu grupach dziecięco-młodzieżowych. Ks. Daniel Koryciński wyjaśnia: – Kolędnicy Misyjni mają za zadanie wędrując od domu do domu opowiadać o tajemnicy Bożego Narodzenia. Każdego roku przyświeca im inny cel. Rok 2016 jest szczególny, bo kolędnicy zanosili do domów modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz zbierali ofiary dla dzieci z Madagaskaru. Dzieci i młodzież ukazują, bo w akcję w tym roku włączyło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, że braterstwo i wrażliwość na drugiego człowieka łączy oraz tworzy solidarność ludzką. Grupy kolędnicze chcą pomagać i coraz większa rzesza wiernych włącza się w to dzieło, aby ewangelizować przez modlitwę, śpiew i mówienie o narodzeniu Jezusa w każdym człowieku, informuje dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym prezentowanym przez grupę z parafii Wrzawy. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik z Radomia i jednocześnie Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Koncelebrował bp Krzysztof Nitkiewicz i liczni kapłani. Podczas homilii bp Tomasik przypomniał zebranym znaczenie sakramentu chrztu. – W sakramencie tym otrzymaliśmy zaszczytne imię chrześcijanina, które przypomina nam do Kogo mamy być podobni. Dlatego powinniśmy dokładać starań, aby rozpoznawać i miłować Chrystusa. Tylko Chrystus poznany i pokochany jest skarbem młodego serca. Chrystus potrzebuje Was, młodych misjonarzy, abyście się stawali Jego świadkami w codziennym życiu – mówił Ordynariusz Radomski. Zachęcił także zebranych młodych do włączenia się we wspólne dzieło przygotowań do ŚDM-u. – Będzie to wielkie święto Kościoła, który żyje w młodych sercach. Podczas tego spotkania, każdy z nas stanie się świadkiem Chrystusa wobec brata, który mimo że przyjechał z innego kraju, ale będzie nosił to samo imię, co my. Będzie dzieckiem Boga, będzie chrześcijaninem. Dlatego potrzeba wielkiego zaangażowania w przygotowanie i przeżywanie Światowych Dni Młodzieży – podkreślał bp H. Tomasik.

Liturgię ubogaciła schola „Młode Baranki” z Turbii oraz orkiestra dęta z Kopci. Po Mszy św. rozdano nagrody dla zwycięzców konkursów misyjnych i bożonarodzeniowych oraz odbył się koncert kolęd. Spotkanie zakończono w domu rekolekcyjnym zabawą, którą poprowadził Hubert Kopeć z zespołu wodzirejskiego „Trio z Rio”.

Spotkanie było też okazją do rozmowy kapłanów na temat przygotowań do ŚDM i warunków, jakie będą musieli spełnić ich uczestnicy. Bp Tomasik podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wyzwań, które stoją przed organizatorami i zasygnalizował działania, jakie należy podjąć na obecnym etapie.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy Targ: Kolędnicy Misyjni dotrą do 15 tys. wiernych

[ TEMATY ]

misje

kolędnicy misyjni

Ks. Adam Stachowicz

Pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych – wieje silny wiatr i pada śnieg – Kolędnicy Misyjni odwiedzają w niedzielę mieszkańców Nowego Targu. Mogą dotrzeć nawet do 15 tys. osób, które współtworzą największą parafię na Podhalu pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolęda Misyjna to ogólnopolska inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku ofiary pieniężne zbierane podczas Kolędy przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom w Indiach.

Uroczyste rozesłanie i błogosławieństwo kolędników odbyło się na Mszy św. w samo południe. – Przyjmijcie ich do swoich domów, cieszymy się razem radosną nowiną o Bożej Dziecinie, a przede wszystkim wspierajmy wszystkie biedne dzieci w Indiach – mówił w czasie kazania ks. Mariusz Wojdan, jeden z koordynatorów Kolędników Misyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: medal „Per Artem Ad Deum” dla Ernesta Brylla

2021-09-27 16:46

[ TEMATY ]

nagroda

Kielce

SacroExpo

Papieska Rada Kultury

Targi Kielce S.A./ Facebook

Ernest Bryll, pisarz, dziennikarz i krytyk filmowy, otrzymał w poniedziałek „Per Artem Ad Deum” – medal przyznawany co roku przez Papieską Radę ds. Kultury i wręczany podczas Targów SacroExpo w Kielcach.

W poniedziałek rozpoczęła się 22. edycja wydarzenia łączącego sferę biznesu i szeroko rozumianej kultury sakralnej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję