Reklama

Polska

Telewizja lifestyle’owa

Diecezja warszawsko-praska oficjalnie uruchomiła telewizję internetową Salve TV.
Na jej antenie można oglądać programy, które – jak podkreślają twórcy stacji – mają inspirować do działania i promować wartości chrześcijańskie

Niedziela Ogólnopolska 5/2016, str. 14

Dawid Korczyński

Salve TV ma prezentować wartościowe programy informacyjne, edukacyjne i rozrywkowe. Pierwsze dni pokazały, że jej profil można nazwać lifestyle’owym. Jednak twórca Salve TV i jej szef Mateusz Dzieduszycki, skądinąd rzecznik diecezji warszawsko-praskiej, zastrzega, że jeśli już, to trzeba mówić o katolickim lifestyle’u.

– Duchowość winna przenikać każdą czynność ludzką, a wszystko, co robimy, może być inspirowane przesłaniem Ewangelii – mówi Dzieduszycki. Telewizja, której uruchomienie jest inicjatywą biskupa warszawsko-praskiego abp. Henryka Hosera, ma być skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, pokolenia 20- i 30-latków. Będzie to widoczne – jak zapewniają jej twórcy – w programach i ich formie. Także dlatego zespół został stworzony z osób młodych.

Katolicki lifestyle

Reklama

Lifestyle’owy profil stacji podkreślają programy poradnikowe i rozrywkowe. „Babskim okiem” – program dla kobiet, „Warszawa z buta” – prezentujący nieznane zakątki stolicy i ciekawostki z miasta (autorzy zapewniają, że pokażą miasto nie tylko teoretycznie, ale i użytkowo), i program kulturalny „Boskie książki”.

„Wielokuchnia” ma pokazywać pomysły na ciekawe i proste dania. – Chcemy zająć się gotowaniem smacznym, efektownym, ale przede wszystkim możliwym do wykonania dla każdego – zaznacza Mateusz Dzieduszycki.

Jednak sztandarowym programem Salve TV jest „Temat dnia” (rozmowy z zaproszonymi gośćmi, ilustrowane materiałami filmowymi), emitowany codziennie premierowo o godz. 18, a potem dostępny do odtwarzania. – Oprócz programów nadawanych na żywo będziemy zamieszczać materiały podcastowe. Wszystkie audycje będzie można oglądać „na żądanie”, poprzez system VOD, o każdej porze.

Bez granic

Reklama

Nie zabraknie też miejsca na informacje z życia Kościoła, zarówno lokalnego – warszawsko-praskiego, jak i powszechnego. Internet nie zna granic, a program będzie można oglądać w całej Polsce i za granicą. W stolicy dzieje się mnóstwo spraw, które dotyczą całego kraju. – Chcemy, żeby nasz program był oglądany zarówno w Szczecinie, jak i w Częstochowie czy Katowicach – zaznacza Mateusz Dzieduszycki.

Salve TV przygotowuje niecałą godzinę premierowego programu dziennie. – Jest to względnie dużo – mówi Dzieduszycki. – Stacje tzw. 24-godzinne robią ok. dwóch godzin programu dziennie, reszta to powtórki.

Program jest dostępny na stronie: www.salvetv.pl , a niektóre audycje będzie można oglądać także na innych portalach i w tradycyjnych stacjach telewizyjnych.

– Liczymy, że nasz program spotka się z uznaniem i różni nadawcy będą nim zainteresowani. Zamierzamy się nim dzielić z widzami za pośrednictwem innych nadawców – mówi Mateusz Dzieduszycki. – Jesteśmy nastawieni raczej na współpracę i łączenie potencjałów, a nie na konkurencję. Liczymy na współpracę z mediami elektronicznymi, telewizjami, które reprezentują wartości chrześcijańskie.

Na żywo

Studio Salve TV w Domu Słowa Bożego na warszawskim Grochowie (400 m2 z reżyserką, trzema montażowniami, redakcją, biurem marketingu, salą i kuchnią, w której toczy się życie redakcji i program kulinarny) uruchomiono we wrześniu ub.r. Był to etap prac przygotowujących do premiery, która odbyła się w niedzielę 24 stycznia br. W dniu inauguracji transmitowano na żywo z praskiego kościoła pw. Najczystszego Serca Maryi Mszę św. w intencji debiutującej telewizji.

Takie transmisje mają być mocną stroną Salve TV. Latem przeprowadzono transmisję z warszawskich rekolekcji ks. Johna Bashobory na Stadionie Narodowym. – To było ważne i dobre doświadczenie. Naszą transmisję ze stadionu obejrzało 120 tys. ludzi, co – jak na Internet – jest dobrym wynikiem. I pokazaliśmy, że technikę transmisji mamy opanowaną – mówi Mateusz Dzieduszycki.

W czasie Mszy św. w intencji Salve TV abp Hoser życzył, „by nowa telewizja okazała się potrzebna i pożyteczna i była dobrym środkiem przekazywania prawdy i światła”. Po Liturgii odbył się koncert charytatywny. W programie znalazły się także spektakl teatralny „Pastorałka anielska” z udziałem 50 młodych wykonawców oraz koncert kolęd.

2016-01-27 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

ME siatkarzy - Heynen: nigdy nie płakałem tak bardzo

2021-09-20 12:57

[ TEMATY ]

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Trener Vital Heynen nie kryje, że pożegnanie z reprezentacją Polski siatkarzy, do którego doszło w szatni po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy, było bardzo emocjonalne. "Nigdy nie płakałem tak bardzo" - napisał w poniedziałek na Twitterze szkoleniowiec.

Umowa Heynena, który rozpoczął współpracę z biało-czerwonymi w 2018 roku, wygasa wkrótce. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze w sierpniu przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po wywalczeniu brązu w niedzielę w katowickim Spodku w szatni właściwie pożegnał się już z podopiecznymi. To właśnie to spotkanie tak bardzo wzruszyło go.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję