Reklama

Niedziela Legnicka

Mysłakowice

Biskup z niepełnosprawnymi

Niedziela legnicka 5/2016, str. 8

[ TEMATY ]

spotkanie

spotkanie opłatkowe

Grzegorz Truchanowicz

Wśród gości opłatkowego spotkania znalazł się bp Marek Mendyk

Wśród gości opłatkowego spotkania znalazł się bp Marek Mendyk

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach odbyło się 17. Noworoczne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył bp Marek Mendyk. Po niej, wszyscy uczestnicy przybyli do Ośrodka Kultury, gdzie podzielili się opłatkiem i posilili okolicznościowym poczęstunkiem. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 215 osób niepełnosprawnych z całego powiatu jeleniogórskiego. Oprócz władz powiatu i gminy przybyli również przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, sponsorzy, harcerze, wolontariusze oraz opiekunowie i rodziny niepełnosprawnych.

Reklama

W części artystycznej wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego. Zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz zagrały w sztuce pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Kolejni artyści to uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, którzy wystąpili z repertuarem kolęd i pastorałek.

To spotkanie to już tradycja w naszej parafii. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na tę jedyną w roku okoliczność, dzięki której nawiązują się również nowe przyjaźnie, znikają bariery i nietolerancja, wszyscy czują braterską miłość i wzajemne zrozumienie. Dziękujemy darczyńcom za pomoc i wsparcie, bo dzięki nim w spotkaniu mogło wziąć udział tak wiele bliskich osób.

Prośmy Boga, byśmy w naszych doświadczeniach różnych ograniczeń, braków, niepełnosprawności byli ludźmi, którzy potrafią kochać według miary miłości Jezusa Chrystusa. To oznacza chodzenie w światłości.

2016-01-28 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie opłatkowe stypendystów diecezji świdnickiej

Niedziela świdnicka 4/2016, str. 2

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Hubert Szczypek

Święta Bożego Narodzenia to czas, który chętnie spędzamy z rodziną. Wiele osób pokonuje setki kilometrów, aby w ten niezwykły wieczór być razem. Na pięć dni przed Wigilią w Świdnicy spotkała się pewna „nietypowa” rodzina. Nietypowa, bo liczna, pochodząca z różnych miast i domów, o różnych nazwiskach. Mimo to o relacjach łączących świdnickich stypendystów papieskiej Fundacji, śmiało można powiedzieć, że są mocne niczym więzi rodzinne.

CZYTAJ DALEJ

Patron uczniów i studentów

U progu nowego roku szkolnego i akademickiego poznajmy patrona uczniów i studentów oraz orędownika zdających egzaminy - św. Józefa z Kupertynu.

Giuseppe Desa przyszedł na świat w małej włoskiej miejscowości Kupertyn w 1603 r. Jego życie młodzieńcze naznaczone było modlitwą i pracą. Gdy dorósł, rodzice posłali go do szkoły przyparafialnej, jednak jego edukacja nie trwała zbyt długo z dwu powodów. Pierwszym było, jak mówili nauczyciele, całkowite rozkojarzenie i nieumiejętność przyswajania wiedzy. Drugim powodem była choroba - gangrena, która unieruchomiła chłopca w łóżku na 5 lat. Po jakimś czasie, za namową matki i stryja, Józef wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Chciał zostać zakonnikiem.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Kadłubek wyjątkowy dla Jędrzejowa

2021-09-20 09:24

[ TEMATY ]

bł. Wincenty Kadłubek

Jędrzejów

diecezja kielecka

Agnieszka Dziarmaga

Sierpień i październik to ważne miesiące w religijnych celebracjach w Jędrzejowie. Tradycyjnie ostatnie dni sierpnia przebiegają pod znakiem Odpustu Wincentiańskiego, zaś 9 października obchodzone jest wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, drugiego patrona diecezji kieleckiej.

Krakowski Biskup, dostojnik Kościoła, patriota i erudyta, który zrezygnował z jednej z najważniejszych godności w państwie piastowskim i pieszo przywędrował do Jędrzejowa, aby rozpocząć mnisie życie, jest kimś wyjątkowym dla miasta i jego mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję