Reklama

Czekają na naszą pomoc

Aleksandra

W liście do redakcji Aleksandra pisze: Moja „osiemnastka” zbiegła się z dramatyczną diagnozą: stwardnienie rozsiane. Przez pięć lat udało mi się uczestniczyć w programie leczenia Interferonem oraz Extavitą pod kontrolą specjalistów szpitala klinicznego w Warszawie. Niestety, organizm zaczął wykazywać nietolerancję na lek Extavita. W styczniu br. wystąpił u mnie najostrzejszy jak do tej pory rzut choroby z objawami niedowładu kończyn oraz zaburzeniami ośrodka mowy i oddychania. Ostatnią szansą dla mnie, po 12 latach leczenia, jest eksperymentalna terapia – przeszczep komórek macierzystych – na którą uzyskałam zgodę Komisji Bioetyki. Niestety, koszt pierwszego podania wynosi 20 tys. zł, a mnie w obecnej sytuacji nie stać na sfinansowanie tej terapii, dlatego proszę o pomoc.

Wpłaty na rzecz Aleksandry można przekazywać na jej subkonto: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ul. Staszica 5, 42-200 Częstochowa: PLN 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476, z dopiskiem: Aleksandra Rak, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Aleksandrze można także podarować 1 proc. podatku, wpisując w formularzu PIT KRS 0000226783, a w rubryce: Informacje uzupełniające – cel szczegółowy należy wpisać: Aleksandra Rak.

* * *

Bartek

Reklama

Bartłomiej przyszedł na świat z mózgowym porażeniem dziecięcym, niedowładem spastycznym czterokończynowym. Wymaga 24-godzinnej opieki, bo choroba uniemożliwia mu poruszanie się i wykonywanie podstawowych czynności życiowych, jak mycie, jedzenie itp. Potrzebuje też stałej opieki medycznej i intensywnej rehabilitacji, w przeciwnym wypadku choroba będzie postępować. Mama Bartka pisze: „Robię wszystko, aby moje dziecko mogło poruszać się samodzielnie. Rehabilitacja daje nadzieję, że jutro może być lepiej. Bardzo proszę o pomoc. Zebrane fundusze przeznaczę na turnusy rehabilitacyjne, których nie możemy samodzielnie sfinansować. Bartek ma dwoje rodzeństwa, a na utrzymanie rodziny pracuje tylko mąż, ponieważ ja nie mogę zostawić syna bez opieki”.

Wpłaty na rzecz chłopca można kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH S.A., nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem: 11191 – Opas Bartłomiej, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać 1 proc. podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu: „Informacje uzupełniające” – 11191 Opas Bartłomiej.

* * *

Marta

Babcia, która jest jednocześnie prawnym opiekunem niepełnosprawnej Marty, pisze w liście do redakcji: „Marta jest całkowitą sierotą. Urodziła się z wrodzonymi chorobami: małogłowiem i porażeniem mózgowym. Dodatkowym obciążeniem są dla niej częste infekcje, alergie i dolegliwości bólowe. Jest całkowicie niezdolna do samodzielnej egzystencji – nie mówi, nie wykonuje codziennych czynności, cierpi na różnego rodzaju lęki. Jest przy tym bardzo wrażliwa i czuła, kocha towarzystwo ludzi, lubi oglądać sport i słuchać muzyki. Porozumiewa się własnym językiem migowym, wzrusza się, kiedy odwiedzamy grób rodziców. Staram się, by Marta uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych, które bardzo poprawiają jej stan. Obecnie gromadzimy fundusze na turnus, który odbędzie się latem w Sarbinowie. Bardzo prosimy o pomoc”.

Darowizny na rzecz Marty można przekazywać na jej subkonto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH S.A. O/Warszawa, nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem: 1345 – Orlik Marta, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

2016-03-09 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Oddali cześć Zesłańcom Sybiru

2021-09-17 23:49

Magdalena Lewandowska

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.

Wrocławskie uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w parafii św. Bonifacego, której przewodniczył ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej. Wraz z duszpasterzami Sybiraków modlił się za ofiary agresji sowieckiej. W homilii postawił bardzo istotne pytania, które w kontekście ofiary Sybiraków musimy sobie dziś zadać: Do jakiej kultury odwołujemy się, budując nasze życie społeczne? O jakie wartości opierają się nasze tęsknoty i marzenia? Czy my mamy jakieś tęsknoty i marzenia jako społeczeństwo? Czy umiemy nazywać niebezpieczeństwa, które prowadzą do niewoli?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję