Reklama

Przed ŚDM

Z kroniki ŚDM

Diecezja Legnicka – DOM MARYI
26 lutego wolontariusze ŚDM z campusu Legnica wraz ze swoimi opiekunami zorganizowali w ciemnościach parku miejskiego Ekstremalną Drogę Krzyżową za nienarodzonych. Przy blasku świec w modlitewnej zadumie z pasyjnymi pieśniami na ustach ponad 100 osób przeszło parkowymi alejkami, rozważając mękę Jezusa Chrystusa.
– Pomysł nabożeństwa zrodził się w głowach młodzieży. Przez tę publiczną manifestację chcemy dać świadectwo i wykrzyczeć, że my, młodzi, jesteśmy zawsze za życiem i życie dzieci nienarodzonych nie jest nam obojętne – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny koordynator ŚDM.

Reklama

Diecezja Wrocławska – GALILEA
• W dniach 2-3 lutego Wrocław gościł blisko 100-osobową delegację z Paryża – kapłanów, profesorów i seminarzystów z Association Saint Etienne. Przybyli do Wrocławia na pół roku przed kolejną wizytą w tym mieście podczas Dni w Diecezjach w ramach ŚDM. Francuskich gości podejmowali wolontariusze archidiecezjalnego sztabu przygotowawczego ŚDM Wrocław – Galilea 2016.

• W dniach 26-28 lutego odbyły się rekolekcje wielkopostne wolontariuszy ŚDM 2016 Diecezji Wrocławskiej. Na miejsce spotkania wybrano Klasztor Cystersów w Henrykowie.

• „Wrocław Redemptor” spodziewa się ok. 1000 pielgrzymów. W wolontariat zaangażowane są osoby zarówno z parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Wittiga, na której terenie będzie miało miejsce spotkanie, jak również studenci działający w DA Redemptor. – Mocno współpracujemy z Diecezjalnym Sztabem Przygotowań ŚDM we Wrocławiu. To, co wyróżnia nas spośród pozostałych parafii przyjmujących pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach, to różnorodność językowa i kulturowa oraz liczebność pielgrzymów. Chcemy, aby czas spotkania młodzieży z tak różnych środowisk pokazywał, że choć różnimy się kulturowo, łączy nas to, co najważniejsze: wiara w Jezusa Chrystusa – mówi Elżbieta Romanik, koordynator redemptorystowskich Dni w Diecezjach.

2016-03-09 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W wyjątkowym ogrodzie

Niedziela Ogólnopolska 7/2017, str. 50-51

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Maya Kruchancova / Fotolia.com

Kochany Kopciuszku o imieniu Ula, Ala, Ela, a może... (wstaw tu swoje imię) i Ty, dzielny Królewiczu o imieniu Janek, Tomek, Romek, a może... (wstaw swoje imię). Kiedyś też otrzymaliście wyjątkowy Ogród od Mądrego Ojca i powyższa bajka może być o Was. To dar Miłości Sakramentalnego Związku Małżeńskiego. Zapatrzeni w siebie, zafascynowani swoją różnorodnością cieszyliście się wspólnie spędzanymi chwilami. Często tęsknota brała górę nad rozumem, ale to Wam nie przeszkadzało. Szczęśliwi szczęściem drugiej osoby nie liczyliście pieniędzy, a już na pewno czasu dla siebie nawzajem.

CZYTAJ DALEJ

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Narodowe rekolekcje u św. Józefa [ZAPROSZENIE]

2021-09-21 18:00

Archiwum sanktuarium

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

W Sanktuarium Świętego Józefa odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Rozpoczną się one 3 października i potrwają do 7 października br. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze Św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję