Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Sosnowiec: koncert na rzecz odbudowy katedry

Trzeba zrobić wszystko, aby odbudować spalony dach sosnowieckiej katedry. W tę niedzielę, 9 listopada, wierni diecezji sosnowieckiej będą składali na ten cel ofiary na tacę. Zaś już 16 listopada odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny "Odbudujmy Katedrę!".

[ TEMATY ]

katedra

Franciszek Rozmus

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncert, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze pieśni sakralne, modlitewne arie operowe różnych kompozytorów oraz perły światowej muzyki instrumentalnej rozpocznie się o g. 19 w Sali Koncertowej sosnowieckiego Zespołu Szkół Muzycznych (ul. Wawel 2). Wystąpią: Małgorzata Lasota (sopran), ks. Paweł Sobierajski (tenor), Zuzanna Janczak (skrzypce), Maciej Piątek (trąbka), Michał Goławski (fortepian) oraz Chór Bazyliki Katedralnej "Lutnia", świętujący w tym roku 110. rocznicę powstania.

Obecnie, w tydzień po pożarze, zwęglone elementy konstrukcji dachu wzmacniane są nowymi belkami i stanowić będą stelaż pod folię, która ochroni wnętrze przed deszczem i śniegiem. Następnie rozpoczną się prace nad nowym dachem. Jednocześnie porządkowane jest wnętrze katedry.

W prace, zarówno na sklepieniu (usuwanie pozostałych dachówek, podawanie belek) jak i we wnętrzu, zaangażowali się klerycy sosnowieckiego seminarium w Częstochowie. Ponadto dziś na ręce proboszcza, ks. Jana Gaika, przekazali zebrane przez siebie 2630 zł.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-11-06 13:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara i kultura

Niedziela łódzka 17/2013, str. 1

[ TEMATY ]

Łódź

katedra

Henryk Tomczyk

Abp Marek Jędraszewski odpowiadał na pytania związane z wiarą i kulturą

Abp Marek Jędraszewski odpowiadał na pytania związane z wiarą i kulturą
Wiele przejawów współczesnej kultury sprawia, iż można ją nazwać kulturą pogardy propagowanej w imię wolności człowieka - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas czwartego spotkania z cyklu „Dialogi w katedrze”. Ksiądz Arcybiskup odpowiadał na pytania dotyczące związków wiary i kultury, które wcześniej można było składać do skrzynki pytań w archikatedrze lub zadać drogą elektroniczną.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Ponad 6 tys. młodych katolików na spotkaniu modlitewno-formacyjnym w Madrycie

2025-09-30 14:35

[ TEMATY ]

Madryt

młodzi katolicy

Giorgio Magini/ Fotolia.com

Ponad 6000 młodych Hiszpanów wzięło udział w spotkaniu modlitewno-formacyjnym w Madrycie, stolicy kraju. W wydarzeniu odbywającym się pod nazwą WOW Fest towarzyszyli im liczni duchowni, w tym arcybiskup Madrytu kardynał Jose Cobo oraz biskup pomocniczy diecezji Getafe José María Avendaño. Punktem kulminacyjnym trwającego ponad 12 godzin wydarzenia religijnego była modlitwa w stołecznej katedrze Almudena.

Według zapowiedzi kard. Cobo, wydarzenie dla młodych katolików z aglomeracji Madrytu powinno zostać ponownie zorganizowane za rok. Podobnie jak w tym roku mają w nim uczestniczyć młodzi z trzech diecezji madryckiej metropolii: archidiecezji Madrytu oraz diecezji Getafe i Alcalá de Henares. Sprecyzował, że madrycki WOW Fest służy zmobilizowaniu młodych katolików żyjących w aglomeracji stołecznej do działań w parafiach oraz skupieniu ich wokół swoich rówieśników z lokalnego Kościoła. Zachęcał do naśladowania Jezusa Chrystusa, który, jak dodał, znał dobrze trudności życia ludzkiego. - On urodził się, żył, cierpiał, umarł, a następnie zmartwychwstał, aby pokazać nam drogę prawdziwej radości - powiedział hiszpański purpurat.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję