Reklama

Niedziela Lubelska

Studniówka ŚDM

Niedziela lubelska 18/2016, str. 1

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

które później zaśpiewają

W Lublinie trwają ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

W Lublinie trwają ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży są już na ostatniej prostej. Sto dni przed spotkaniem młodych organizatorzy diecezjalnych obchodów ŚDM nagrali specjalny teledysk.

Na pl. Łokietka w Lublinie były śpiewy i tańce, które można zobaczyć w Internecie. – Bez Internetu, bez obecności w mediach społecznościowych, czyli wszędzie tam, gdzie jest młody człowiek, nie mamy szans na funkcjonowanie – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, współorganizator diecezjalnych obchodów ŚDM. – To niesamowite, że tylko 100 dni dzieli nas od Światowych Dni Młodzieży. Zaczęliśmy więc wspólne odliczanie czasu – dodaje Ludwika Poręba, wolontariuszka ŚDM. Przy Ratuszu stanął zegar odliczający dni do lipcowego widowiska na Arenie Lublin.

Ks. Mirosław Ładniak zapowiada, że w czasie 100 dni do ŚDM zawiera się tradycyjny już Koncert Chwały, który odbywa się w uroczystość Bożego Ciała w Lublinie. – W tym roku będzie on konkretnym wydarzeniem wprowadzającym w ŚDM, bo nazwaliśmy go nawet generalną próbą – wyjaśnia. Przy tej okazji 25-lecie działalności artystycznej będzie świętować zespół „Gospel Rain”. Wyjątkowo to wydarzenie odbędzie się na pl. Zamkowym (pl. Litewski jest zamknięty z powodu remontu). W czasie Koncertu Chwały organizatorzy będą m.in. uczyć zebranych pieśni, które później zaśpiewają na stadionie Arena Lublin.

Reklama

Na studniówce ŚDM był obecny Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin. – Chciałbym zaprosić wszystkich młodych pielgrzymów do Lublina – mówił gospodarz miasta. Przypomniał, że ŚDM wprowadzi mieszkańców w obchody 700-lecia istnienia Lublina. Prezydent zapewnił, że Lublin jest i będzie bezpieczny. – Nasze miasto jest niezwykle gościnne i atrakcyjne w wymiarze kulturalnym, otwarte na potrzeby młodych, a przede wszystkim bezpieczne – mówił.

Wspólną zabawę animował Dawid Modrzejewski, który wraz z grupą wolontariuszy ŚDM zamienił plac Łokietka w roztańczoną salę balową. Wszystko zostało nagrane przez telewizję regionalną pod okiem reżysera Marcina Wąsowskiego, który stworzył teledysk promujący Lublin w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Więcej informacji na www.sdm.lublin.pl.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. na 6 miesięcy do ŚDM

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało już pół roku! Aż, a może już tylko! Komietet Organizacyjny ŚDM modlił się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 8.15 w Kościele św. Andrzeja u Siórstr Klarysek o Łaski potrzebne do przygotowania tego święta.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

2022-12-03 14:29

[ TEMATY ]

książka

Biały Kruk

Biały Kruk

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

Choinka. 2000 lat tradycji
Bożego Narodzenia

Nowa książka wydawnictwa Biały Kruk.

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję