Reklama

Nowy numer „Moje Pismo Tęcza"

Nasze imiona zapisane są w Niebie

Niedziela Ogólnopolska 19/2016, str. 49

Zostaliśmy stworzeni na Boży obraz, ale jednocześnie każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. W chwili chrztu staliśmy się dziećmi Bożymi. Nasze imiona zostały zapisane w niebie. Pan Bóg zna nas po imieniu i każdy ma miejsce w Bożym Sercu. Ta bliskość jest owocem łaski chrztu. Trzeba więc sięgać do swojego źródła chrzcielnego i wciąż z niego czerpać. Gdy Jan Paweł II 7 czerwca 1979 r. odwiedzał rodzinne Wadowice, ukląkł przy chrzcielnicy swojego rodzinnego kościoła. To była dla niego bardzo ważna chwila. Powiedział wtedy: „Kiedy patrzę wstecz, widzę, jak droga mojego życia poprzez środowisko tutejsze, poprzez parafię, poprzez moją rodzinę, prowadzi mnie do jednego miejsca, do chrzcielnicy w wadowickim kościele parafialnym. Przy tej chrzcielnicy zostałem przyjęty do łaski Bożego synostwa i wiary Odkupiciela mojego, do wspólnoty Jego Kościoła, w dniu 20 czerwca 1920 r.”. Przez chrzest każdy z nas rodzi się po raz drugi, zostaje włączony w świętość Boga. Przy chrzcielnicy wszystko się zaczyna, to kolebka naszego życia na wieki.

Papież Franciszek w katechezie wygłoszonej 8 stycznia 2014 r. pięknie powiedział o sakramencie chrztu: „Musimy rozbudzić pamięć naszego chrztu. Jesteśmy wezwani, by żyć naszym chrztem każdego dnia jako rzeczywistością aktualną w naszym życiu. Jeśli udaje nam się iść za Jezusem i trwać w Kościele pomimo naszych ograniczeń, słabości i grzechów, to dzieje się to jedynie ze względu na sakrament, w którym staliśmy się nowymi stworzeniami i zostaliśmy przyobleczeni w Chrystusa”. Chrzest to wielki dar na życie doczesne i wieczne.

Reklama

W roku 1050-lecia Chrztu Polski wyjątkowo ważna jest zachęta papieża Franciszka, aby poznać datę swojego chrztu i znaleźć chrzcielnicę, przy której przyjęliśmy chrzest. Wtedy właśnie zostaliśmy zanurzeni w Jezusowym nurcie zbawienia i otrzymaliśmy chrześcijański kod genetyczny, z którym zrodziliśmy się dla wieczności. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego, każdego roku obok urodzin możemy świętować najszczęśliwszy dzień swojego życia, w którym przyjęliśmy chrzest.

* * *

Zamawiajcie już teraz!
telefonicznie: (34) 365 19 17, wew. 351 lub elektronicznie: kolportaz.niedziela@niedziela.pl

„Moje Pismo Tęcza”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa
www.mojepismotecza.pl
e-mail: redakcja@mojepismotecza.pl

2016-05-04 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski

2021-07-31 14:43

[ TEMATY ]

lekkoatletyka

Tokio 2020

PAP/Leszek Szymański

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Piknik Naukowy

2021-07-31 18:21

Krystyna Dolczewska

Jedną z imprez zorganizowanych w ramach tegorocznego Lata Muz Wszelakich był Piknik Naukowy.

Pokazy naukowe weszły już do tradycji imprez odbywających się w Zielonej Górze. Przez wiele lat organizował je Uniwersytet Zielonogórski u siebie, na boisku przy ul. Wyspiańskiego lub na Deptaku pod nazwą „Dni Nauki”. Odkąd istnieje Centrum Nauki Keplera, ono jest organizatorem i zmieniła się nazwa na „Piknik Naukowy”. Odbył się on już piąty raz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję