Reklama

Wędkarskie pasje

W ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki 23 kwietnia br. stanęli na Jasnej Górze miłośnicy sportu wędkarskiego, reprezentujący ponadmilionową rzeszę członków Polskiego Związku Wędkarskiego z całego kraju. U progu zbliżającego się sezonu wędkarskiego dziękowali Stwórcy za nieprzebrane dobro zawarte w pięknie natury i prosili za wstawiennictwem Matki Bożej o czyste wody i obfitość ryb w łowiskach, o bezpieczne i rozsądne korzystanie z darów przyrody. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki było Koło PZW Bytów Okręgu Słupskiego, we współpracy z Zarządem Głównym PZW w Warszawie oraz Okręgiem w Częstochowie. Uroczystej Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej, z udziałem księży sympatyków wędkarstwa m.in. z Ciechanowa i Pilzna, przewodniczył i słowo Boże wygłosił proboszcz parafii pw. św. Filipa Neri w Bytowie ks. Krzysztof Szary COr. W słowie do zebranych kaznodzieja zwrócił uwagę, że obecność wędkarzy u tronu Matki i hołd oddany Jej przez poczty sztandarowe świadczy o wysokim zorganizowaniu społeczności wędkarskiej, stanowiącej mocny trzon w dziele ochrony przyrody. Jasnogórskie spotkanie z Matką Bożą zakończyło zawierzenie przed Cudownym Obrazem całej rodziny wędkarzy, łowisk i wszystkich, którym bliska jest nieskażona polska przyroda. Upamiętnieniem spotkania stał się ufundowany przez Koło PZW Bytów kielich mszalny, który został podarowany stróżom Jasnej Góry. Według opinii uczestników pielgrzymki, niezapomniane chwile spędzone przed obliczem Maryi Jasnogórskiej umocniły ich w przekonaniu, że przyroda i otaczający świat są skarbem otrzymanym od Stwórcy, który należy szanować, pielęgnować i strzec go dla dobra własnego i przyszłych pokoleń.

2016-05-04 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Indiach pomaga ofiarom powodzi

2021-07-30 20:03

[ TEMATY ]

Kościół

powódź

Indie

Vatian News/AFP

Katolickie diecezje w zachodnich Indiach podjęły natychmiastowe działania, aby pomóc osobom dotkniętym powodziami i osunięciami ziemi, które w ostatnich dniach pochłonęły ponad 160 ofiar śmiertelnych i zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

„Priorytetem jest zapewnienie wody, żywności i leków” – wyjaśnia ks. Joe Gonsalves, który nadzoruje akcję pomocową w archidiecezji Bombaju, jednym z obszarów najbardziej dotkniętych kataklizmem. To właśnie w tym rejonie odnotowano prawie wszystkie ofiary śmiertelne. Księża i wolontariusze codziennie dostarczają także ciepłe posiłki dla ponad 2 tys. poszkodowanych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję