Reklama

Niedziela Lubelska

Miejsce dla młodych

Działające od 1998 r. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej ma nowy adres

Niedziela lubelska 26/2016, str. 1

[ TEMATY ]

duszpasterstwo

Łukasz Sztolf

Nowe pomieszczenia CDM poświęcił abp Stanisław Budzik

Nowe pomieszczenia CDM poświęcił abp Stanisław Budzik

Arcybiskup Stanisław Budzik 14 czerwca poświęcił nowe pomieszczenia, znajdujące się przy ul. Filaretów 7 w Lublinie. Zaangażowana w życie Kościoła młodzież znalazła dobre miejsce przy kościele pw. św. Józefa.

Reklama

Podczas oficjalnego otwarcia biura, Ksiądz Biskup podkreślał, że samo słowo „centrum” przypomina, że młodzi powinni być w centrum troski państwa, Kościoła i całego społeczeństwa, bo w młodych tkwi potencjał i przyszłość ojczyzny. Odnosząc się do miejsca CDM, Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę, że nowy lokal znajduje się w parafii, gdzie proboszczem jest ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży. Metropolita podkreślał, że aktualnie głównym zadaniem CDM jest organizacja Światowych Dni Młodzieży. – Chcemy, aby spotkanie z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata przyniosło owoce dla naszej archidiecezji i naszej młodzieży – mówił Pasterz.

Jak wyjaśniał ks. Adam Bab, otwarcie nowej siedziby wpisuje się w przygotowania do ŚDM. – Perspektywa przygotowań do tego szczególnego czasu oraz większe wymagania logistyczne i organizacyjne sprawiły, że pomyśleliśmy o zaaranżowaniu nowej siedziby, która ma większe możliwości lokalowe – mówił duszpasterz. W pomieszczeniach na lubelskim LSM-ie znalazło się nie tylko biuro, ale także sale konferencyjne, odpowiednie zaplecze sanitarne i rekreacyjne patio. – To infrastruktura, która jest nam potrzebna. Jednak siłą centrum nie jest budynek, ale ludzie – podkreślał ks. Adam Bab. Chociaż nowa siedziba jest czymś materialnym, ma przynosić korzyści niematerialne w postaci młodych, których połączy miłość do Boga. – To miejsce jest dla młodych i trzeba jasno powiedzieć, że to jest ich miejsce. Oni mają się czuć tutaj jak u siebie w domu – mówił ks. Tomasz Gap, duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. W nowej siedzibie CDM swoje miejsce znalazło także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży obecnie koordynuje trzy inicjatywy diecezjalne: Światowe Dni Młodzieży, Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL) w Garbowie oraz program wolontariacki „Odzyskać młodość”, adresowany do młodych dziewcząt mających konflikt z prawem.

2016-06-23 08:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Troska o wspólnotę

Niedziela warszawska 4/2021, str. I

[ TEMATY ]

duszpasterstwo

wyzwania

bp Jacek Grzybowski

Biuro Prasowe DW-P

Biskup Jacek Grzybowski

Biskup Jacek Grzybowski

O wyzwaniach duszpasterskich, młodzieży i kryzysie powołań z biskupem pomocniczym warszawsko-praskim bp. Jackiem Grzybowskim, rozmawia Magdalena Wojtak.

Magdalena Wojtak: Minął miesiąc od święceń biskupich. Jak Ksiądz Biskup odnajduje się w nowej funkcji?

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję