Reklama

Traktat o miłosierdziu

Trwa Rok Święty Miłosierdzia. W jego przeżywanie doskonale wpisuje się książka bp. Kazimierza Romaniuka „Biblijny traktat o miłosierdziu”

Autor tej pozycji jest doskonale znany nie tylko polskiemu czytelnikowi. Emerytowany biskup diecezji warszawsko-praskiej napisał bowiem kilkadziesiąt książek i kilkaset artykułów o tematyce biblijnej. Bp Kazimierz Romaniuk dokonał też przekładu Pisma Świętego z języków oryginalnych na język polski. Książka zaś, o której mowa, została przetłumaczona na języki włoski i angielski.

„Biblijny traktat o miłosierdziu” wyrasta z osobistego doświadczenia Księdza Biskupa, który we wstępie do publikacji pisze: „Dwie, szczególnie osobiste, racje skłoniły mnie do napisania tej książki. Po pierwsze – nie mam żadnych wątpliwości, że miłosierdziu Bożemu zawdzięczam niejedno w moim życiu, jak – przynajmniej dwukrotne – uratowanie mnie od śmierci. Stąd takie niezwykłe «znaczenie» posiadają dla mnie słowa stanowiące moje biskupie zawołanie: «Jezu, ufam Tobie!». Po drugie – Opatrzność Boża sprawiła, że jako pierwszy biskup nowo utworzonej diecezji otrzymałem w charakterze katedry świątynię będącą najstarszym w Warszawie ośrodkiem kultu miłosierdzia Bożego”. Prezentowana pozycja, która liczy 288 stron, składa się z 3 części: „Terminologia”, „Miłosierdzie w Starym Testamencie”, „Miłosierdzie w Nowym Testamencie” oraz dodatku: „Miłosierdzie w «Dzienniczku» św. siostry M. Faustyny Kowalskiej”. Książka opatrzona jest słowem nieżyjącego już kard. Carla Marii Martiniego, uznanego biblisty, a także m.in. bogatą bibliografią.

„Biblijny traktat o miłosierdziu” bez wątpienia jest dziełem, które ukazuje erudycję autora i jednocześnie, jak wskazuje sam tytuł, porządkuje nauczanie Pisma Świętego odnośnie do tematyki miłosierdzia. Dzięki tej lekturze czytelnik może nie tylko zgłębić intelektualnie ten temat, ale także rozwinąć się duchowo.

Bp Kazimierz Romaniuk, „Biblijny traktat o miłosierdziu”, Ząbki 2014.

Wydawnictwo Księży Pallotynów

APOSTOLICUM, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki, tel. (22) 771-52-00, księgarnia internetowa: www.apostolicum.pl.

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

2022-12-06 14:56

[ TEMATY ]

pogrzeb kapłana

Janowice Wielkie

ks. Piotr Suska

ks. Piotr Nowosielski

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia 2022 r., rozeszła się w diecezji wieść, o śmierci ks. Piotra Suski, proboszcza parafii w Janowicach Wielkich i Radomierzu. Ks. Piotr, został odwołany do wieczności w 46. roku życia i 21. roku kapłaństwa. Zmarł w szpitalu w Jeleniej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich, 5 grudnia, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, w gronie prawie 50. koncelebransów, rodziny i bardzo licznego udziału wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję