Reklama

Z całego świata do Zielonki

W niedzielę 19 czerwca br. odbył się w Zielonce k. Warszawy, zorganizowany przez Fundację Polską Raoula Follereau, XIV Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”. Wzięli w nim udział misjonarze z różnych stron świata oraz ok. 200 niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa Małej Ani z Zielonki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył ks. Kazimierz Szymczycha – delegat przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji bp. Jerzego Mazura SVD. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Zieliński SMA – misjonarz z Tanzanii.

Po mszy św. rozpoczął się wielki koncert finałowy na placu Jana Pawła II, podczas którego wystąpił Tomek Kamiński z zespołem oraz polsko-norweska grupa muzyczna De Press. Punktualnie o godz. 15 została odmówiona w 5 językach Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie w obecności Grzegorza Dudzika – burmistrza Zielonki oraz ks. proboszcza Kazimierza Sety odbyła się ceremonia wręczenia dorocznej nagrody im. Małej Ani z Zielonki. W tym roku to szczególne wyróżnienie, przyznawane za wybitne osiągnięcia artystyczne w propagowaniu najcenniejszych wartości kultury chrześcijańskiej, otrzymał Tomek Kamiński.

Reklama

Przez cały dzień na placu Jana Pawła II przy licznych stoiskach odbywały się spotkania z misjonarzami oraz specjalnie przygotowane na tę okazję animacje misyjne. Harcerze z 58. Szczepu ZHR w „Kawiarni pod żyrafą” częstowali zupą z krokodyla, kiełbaskami i innymi smakołykami. Na placu pojawiła się także prawdziwa wiertnica do głębinowych odwiertów, jakie wykonuje się w Afryce. W tym roku Fundacja Polska Raoula Follereau planuje sfinansować kolejną studnię w Burkina Faso, która będzie nosić imię „Zielonka”. W ciągu ostatnich lat fundacja sfinansowała budowę studni im. Małej Ani z Zielonki w Kamerunie oraz studnię im. dh. Kamila Kulczyckiego (student UKSW) i studnię im. o. Mariusza Ratajczyka w Burkina Faso.

Współpracownikami organizatorów byli pracownicy Uniwersytetu Otwartego UKSW, Komisja Episkopatu Polski do spraw Misji oraz Papieskie Dzieła Misyjne.

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

[ TEMATY ]

list

adwent

prymas Polski

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” – nawiązując do słów wprowadzających Kościół w tegoroczny Adwent arcybiskup gnieźnieński przyznaje, że dobrze ilustrują one to, co dokonało się przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa – prawdziwego Światła zwyciężającego wszelki mrok.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Adwentowy Dzień Skupienia dla Ministrantów

2022-11-29 10:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum SLO AŁ

Zainspirowani słowami św. Marka: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!” ministranci archidiecezji łódzkiej zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję