Reklama

Niedziela Świdnicka

Misyjne wakacje z Bogiem

45 dzieci wraz z animatorami wzięło udział w dniach 7-14 lipca 2016 r. w rekolekcjach misyjnych pod nazwą „Misyjne wakacje z Bogiem”, które miały miejsce w domu Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie

Niedziela świdnicka 30/2016, str. 1

[ TEMATY ]

wakacje

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Dzieci odwiedził bp Adam Bałabuch. Pamiątkowa fotografia na górze Iglicznej

Dzieci odwiedził bp Adam Bałabuch.
Pamiątkowa fotografia na górze
Iglicznej

Rekolekcje zostały zorganizowane przez diecezjalny Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

– W ciągu tych siedmiu dni dzięki pomocy animatorów, którymi są m.in. klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, uczestnicy mogli poznać życie i działalność zamordowanych w Peru bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, pracującego w Zambii kard. Adama Kozłowieckiego, w Indiach – o. Mariana Żelazka i w Papui-Nowej Gwinei – bł. o. Jana Beyzyma. Dzieci poznają również osoby z diecezji świdnickiej, które wyjechały na misje, aby stać się apostołami Chrystusa: Ninę Kuniszewską z Wałbrzycha, państwa Sobótków z Kudowy-Zdroju, dr Helenę Pyz, a także o. Dariusza Woźniaka z Ząbkowic Śląskich – tłumaczył ks. Jakub Górski, dyrektor Wydziału Misyjnego.

Dzieci odwiedził bp Adam Bałabuch, który 9 lipca odprawił uroczystą Eucharystię w sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” na górze Iglicznej.

– Nie ma większej satysfakcji dla człowieka, jak żyć w bliskości z Bogiem poprzez przyjaźń z Nim i przyznawanie się do Niego w różnych sytuacjach codziennego życia – mówił w homilii Ksiądz Biskup.

Zachęcał także, aby każdego dnia przyznawać się do Pana Jezusa i dawać o Nim jak najlepsze świadectwo.

– Wśród swoich kolegów, koleżanek, napotkanych osób nie można bać się przyznawać do Pana Jezusa i wyznawać wiarę w Niego. To jest świadectwo chrześcijańskiego życia i zachęta, aby pogłębiać więź z Bogiem, i przez to stawać się misjonarzem w swoim otoczeniu i codziennych obowiązkach – mówił bp Bałabuch.

Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup odmówił akt zawierzenia, polecając Matce Bożej dzieło misji oraz tegorocznych organizatorów i uczestników „Misyjnych wakacji z Bogiem”.

„Misyjne wakacje z Bogiem” to wielka, duchowa przygoda połączona z radością przebywania we wspólnocie, czas modlitwy i wdzięczności za dar wiary.

Reklama

– Każdego roku gościmy na turnusie misjonarzy i gości z krajów misyjnych. Stałym punktem codziennych zajęć jest „warsztat małego misjonarza”, który daje możliwość uczestnikom wykazania się swoimi zdolnościami oraz radość z osiągniętych sukcesów. Jako organizatorzy oprócz wypoczynku i zabaw troszczymy się o kształtowanie postaw religijnych i społecznych dzieci w oparciu o konkretne przykłady świętych. Celem spotkań misyjnych jest również zachęcenie dzieci, ich rodzin do włączenia się w pomoc dla misji i misjonarzy – wyjaśniał ks. Jakub Górski.

W diecezji świdnickiej istnieje wiele kół misyjnych, zwłaszcza kół dziecięcych. Dzieci, które biorą udział w tegorocznych rekolekcjach z Bogiem w Wilkanowie, przynależą w swoich parafiach do grup, które prowadzone są przez katechetów i promują kształtowanie postaw religijnych i społecznych dzieci w oparciu o konkretne przykłady świętych z terenów misyjnych.

2016-07-21 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jeśli wakacje, to tylko w NOE Brok

W dniach od 9 do 22 sierpnia w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku odbywał się obóz formacyjno-rekreacyjny zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, dofinansowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Roników. Uczestniczyło w nich 50 dzieci i młodzieży. Nad całością czuwał kierownik – ks. Przemysław Łoza (wikariusz parafii Sterdyń).

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Erdogan: w Turcji liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi wzrosła do 912

2023-02-06 11:50

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Do 912 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło w poniedziałek nad ranem południowo-wschodnią Turcję - poinformował prezydent Recep Tayyip Erdogan. Kataklizm dotknął również północną Syrię. Na terenach kontrolowanych przez rząd w Damaszku zginęło 326 osób. Na obszarach pod władzą rebeliantów co najmniej 147.

To był największy kataklizm od 1939 roku; ponad 5,3 tys. osób jest rannych; zawaliło się 2818 budynków - wyliczał turecki prezydent podczas konferencji prasowej.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP podsumował pierwszy dzień obrad synodalnych w Pradze

2023-02-07 11:44

[ TEMATY ]

synod

Episkopat News

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Misja Kościoła, osobiste nawrócenie, formacja do działalności misyjnej, ekumenizm, synodalność – znalazły się wśród tematów podejmowanych w pracy w grupach językowych. Pierwszy dzień obrad Europejskiego Kontynentalnego Zgromadzenia Synodalnego, które odbywa się w dniach 5-12 lutego w Pradze, podsumował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Pierwsza sesja robocza synodu kontynentalnego została otwarta przez kard. Mario Grecha, sekretarza generalnego Synodu, który wygłosił przemówienie wprowadzające. Swoje wprowadzenia zaprezentowali również abp Jan Graubner, metropolita praski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Czech, oraz abp Gintaras Grušas, metropolita wileński i przewodniczący CCEE.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję