Reklama

Książki

Nowość biblioteki „Niedzieli”

Sprawy nieba i ziemi

Książka „Sprawy nieba i ziemi. Abp Wacław T. Depo na ambonie, na łamach, w eterze, w sieci” – to nowość serii wydawniczej Biblioteka „Niedzieli”. Książka ukazała się z okazji 10. rocznicy święceń biskupich abp. Wacława Depo – metropolity częstochowskiego i przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

„To przede wszystkim zbiór drukowanych w «Niedzieli» artykułów abp. Wacława Depo, homilii, przesłań do ludzi mediów i wywiadów oraz innych tekstów, ukazujących duchową sylwetkę Księdza Arcybiskupa, a także jego wypowiedzi radiowych i telewizyjnych” – pisze we Wstępie do książki Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli”. Publikacja składa się z pięciu części: „Człowiek zawierzenia Maryi”, „O wierze i życiu”, „Przesłania do ludzi mediów”, „Homilie do pracowników «Niedzieli»” i „Rozmowy z abp. Wacławem Depo”.

Reklama

Czytelnicy odnajdą tu początki powołania do kapłaństwa oraz źródła duchowości abp. Wacława Depo. Jak podkreśla red. Dudkiewicz, „pierwsze narzędzie pracy w jego rękach stanowi modlitwa (...). Jako wielki orędownik pobożności Maryjnej i «pierwszy minister Matki Bożej Częstochowskiej» prowadzi wiernych sobie powierzonych sprawdzonym, dobrze przetartym szlakiem zawierzenia, na wzór Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, mistrzów w jasnogórskiej szkole Maryi”.

Ważną część publikacji stanowią zebrane w niej przesłania do ludzi mediów i homilie do pracowników „Niedzieli”. Wypowiedzi Przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP ukazują, że jest on „odważny w głoszeniu prawdy, wspiera wszelkie zmagania o prawdę, a zarazem demaskuje różne próby manipulacji” – pisze Naczelna „Niedzieli”.

W książce „Sprawy nieba i ziemi” czytelnicy znajdą rady ważne nie tylko dla „współpracowników prawdy”, czyli dziennikarzy, ale także dla wszystkich, którzy chcą zabierać głos w dyskursie społecznym.

Reklama

Wywiady i rozmowy z abp. Wacławem Depo „przedstawiają go jako człowieka, który dokonuje znakomitej diagnozy czasów współczesnych i śledzi z uwagą najważniejsze wydarzenia w Polsce i Kościele. Zamieszczone w publikacji teksty ukazują Księdza Arcybiskupa jako biegłego znawcę teologii dogmatycznej, cenionego kaznodzieję i wykładowcę” – czytamy we Wstępie do książki. Duże znaczenie w myśli teologicznej i nauczaniu Metropolity Częstochowskiego ma skarbnica myśli św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Szczególną troską Ksiądz Arcybiskup otacza takie tematy, jak m.in.: godność i prawa człowieka, świętość ludzkiego życia, sumienie, prawo naturalne, sekularyzacja i laicyzacja, współczesny ateizm, edukacja i wychowanie.

Publikacja została ubogacona unikatowymi zdjęciami, będącymi zapisem drogi życiowej i służby w Kościele abp. Wacława Depo.

Abp Wacław T. Depo, „Sprawy nieba i ziemi”. Biblioteka „Niedzieli”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, tel. (34) 369-43-52, e-mail: kolportaz@niedziela.pl .

2016-09-14 08:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobry pasterz ludu swego

Staraniem Rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ukazała się książka „Nie można zdradzić Ewangelii” - zapis rozmów z abp. Ignacym Tokarczukiem, jakie w ciągu 2011 r. przeprowadził z tym zasłużonym pasterzem dr Mariusz Krzysztofiński.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Zgierz: trud przyjęcia Miłosierdzia Boga

2021-09-22 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu rekolekcje ewangelizacyjne przybrały formę Drogi Krzyżowej ulicami miasta. W uroczystej procesji wzięły udział poszczególne grupy parafialne z całego dekanatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję