Reklama

Nowy numer

Dobrze widzi się tylko sercem

Niedziela Ogólnopolska 46/2016, str. 47

Przyjaciel to słowo najczęściej spotykane w listopadowo-grudniowym numerze „Mojego Pisma Tęcza”. Przyjaciel, przyjaźń to też klucze otwierające każdy numer „Tęczy”– w podtytule widnieje przecież napis: „W przyjaźni z Bogiem”. Pismo Święte podpowiada nam, że „przyjaciel jest skarbem ukrytym”. Aby go odkryć, trzeba mieć otwarte oczy serca.

Warto pamiętać, że przyjaźń czy miłość to nie tyle przyglądanie się sobie, ile patrzenie razem w tym samym kierunku. Można razem zobaczyć drugiego człowieka, który potrzebuje naszej pomocy. Ale najważniejsze jest, aby patrzeć razem w kierunku nieba, gdzie jest miejsce przygotowane dla każdego z nas. W listopadzie częściej niż zwykle przypominamy sobie o przyjaciołach, którzy mieszkają już w niebie. Nazywamy ich często świętymi, ale idealnie do nich pasuje również określenie „przyjaciele Boga”. W tajemnicy świętych obcowania możemy doświadczać ich obecności na drogach naszego ziemskiego życia. Są oni zarazem naszymi orędownikami w niebie. Wierzymy przecież, że skoro osiągnęli już zjednoczenie z Panem Bogiem, to mogą przedstawiać Mu nasze sprawy.

Reklama

Wielu z nas czytało „Małego Księcia”. Autor tej wzruszającej opowieści – Antoine de Saint-Exupéry przekazuje prawdziwe mądrości na temat przyjaźni. Ileż bliskich nam treści kryje się np. w myśli: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”. W „Małym Księciu” czytamy też: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. A więc patrzmy sercem w kierunku drugiego człowieka, a oczami duszy – w kierunku nieba. Z pewnością pomoże w tym nowy numer „Mojego Pisma Tęcza”, który przekonuje nas, że świat jest pełen świętych, z którymi musimy się koniecznie zaprzyjaźnić, aby razem iść we właściwym kierunku – do wiecznej szczęśliwości.

„Moje Pismo Tęcza”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, www.mojepismotecza.pl,
e-mail: redakcja@mojepismotecza.pl

* * *

Zamawiajcie już teraz!
Telefonicznie: 34 365 19 17, wew. 351 lub elektronicznie: kolportaz.niedziela@niedziela.pl

W prenumeracie taniej!
Szczegóły na www.mojepismotecza.pl

2016-11-08 09:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Arch. katowicka: rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją ks. Jana Machy

2021-09-20 07:04

wikipedia.org

W niedzielę 19 września w parafiach archidiecezji katowickiej rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będzie ona trwać przez dziewięć niedziel aż do dnia beatyfikacji, czyli 20 listopada br. Nowenna jest elementem przygotowania diecezjan do tego wydarzenia.

Nowenna ma formę nabożeństwa. Na beatyfikację została skomponowana pieśń pt. "Wezwanie do bł. Jana Machy", która jest częścią nowenny. Ponadto proponuje się, by odmówić Modlitwę o łaskę za wstawiennictwem Sługi Bożego i przeczytać krótkie rozważanie - są to słowa ks. Machy.

CZYTAJ DALEJ

W codzienności odnaleźć Pana

2021-09-20 09:27

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

Życie Konsekrowane

Katarzyna Dobrowolska

4 września bp Andrzej Kaleta przewodniczył pielgrzymce osób konsekrowanych do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Zgromadziła ona licznie siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane z diecezji i z południowej części Polski. W tym roku spotkaniu towarzyszyło hasło „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Bp Andrzej Kaleta modlił się w czasie Eucharystii za wszystkie osoby konsekrowane i o nowe powołania. Podczas homilii podziękował Bogu za dar każdej powołanej i powołanego do służby Bożej. Podkreślał, że są oni znakiem, zwłaszcza we współczesnym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję