Reklama

Niedziela Rzeszowska

Promocja zapisanego uwielbienia...

Niedziela rzeszowska 46/2016, str. 7

[ TEMATY ]

nagroda

Izabela Fac

Jan Budziaszek ze statutetką Totusa 2016

Jan Budziaszek ze statutetką Totusa 2016

Należy do jednych z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w ciągu roku... Tysiące ludzi czeka na ten wieczór, kiedy Park Sybiraka w Rzeszowie w wieczór Bożego Ciała wypełni się muzyką uwielbienia. W ten niepowtarzalny wieczór wszystkie drogi prowadzą na miejsce, gdzie odbywa się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. W oczekiwaniu na kolejne spotkanie „rodziny jednego serca, jednego ducha” pomaga płyta z zapisem z koncertu. W tym roku promocja płyty miała miejsce 16 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Promocję poprzedziła Msza św. w kościele Ojców Bernardynów. Następnie już w WDK-u zgromadzili się wszyscy, którzy tworzą piękną wspólnotę związaną z JSJD. Promocję rozpoczęły wspomnienia – fragmenty koncertu. Emocje były nie mniejsze niż podczas tamtych kilku godzin muzycznego uwielbienia. Na sali znalazł się Jan Budziaszek – pomysłodawca koncertu, współpracujący z nim ks. Andrzej Cypryś – duszpasterz akademicki WSIiZ w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik – duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, którzy w ramach współpracy z KSM Diecezji Rzeszowskiej dokładają starań, aby każdy kolejny koncert był niesamowitą modlitwą poprzez muzykę i słowa. Na promocję przybył także przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Cypryś. Wspomnieniom i świadectwom towarzyszyła statuetka Totusa 2016, który kilka dni wcześniej otrzymał Jan Budziaszek w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” za ewangelizacyjny wymiar podejmowanych działań artystycznych, w szczególności właśnie za inicjatywę koncertów „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Ten chyba największy koncert uwielbieniowy na świecie jest już nieodłącznym elementem nie tylko święta Bożego Ciała, i wpisał się w kalendarz wielkich wydarzeń związanych z muzyką chrześcijańską, ale także kapitalnym ambasadorem artystycznym regionu w świecie.

2016-11-08 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

“Dzień gniewu” zwycięża na festiwalu “Mirabile Dictu”

[ TEMATY ]

film

nagroda

Włochy

Oskar

facebook.com/teatrtelewizji

Polski film nagrodzony watykańskim Oskarem.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Mirabile Dictu” to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmów katolickich. Odbywa się regularnie w Rzymie od 2010 r. z inicjatywy reżyserki Liany Marabini, pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury. Podczas festiwalu prezentowane są filmy w różnych kategoriach: fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i programy promujące uniwersalne wartości. Na Festiwalu prezentowane są również filmy polskie. W 2016 r. film Krzysztofa Tadeja „Życia nie można zmarnować” - opowieść o dwóch polskich franciszkanach: o. Michale Tomaszku i o. Zbigniewie Strzałkowskim, zamordowanych w Peru w 1991 r. przez terrorystów z ugrupowania Świetlisty Szlak - został uznany za najlepszy film w kategorii filmów dokumentalnych, co było wielkim wyróżnieniem zarówno dla reżysera, jak i dla TVP 1, w której Redakcji Programów Katolickich film został zrealizowany. Tadej został również nagrodzony w 2017 r. w tej samej kategorii za film o ks. Władysławie Bukowińskim „Człowiek Boga”. W 2018 r. Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak zostali nagrodzenia za najlepszą reżyserię i najlepszy film dokumentalny za dokument „Teraz i w godzinę śmierci”. W zeszłym roku do finału Festiwalu został nominowany spektakl Teatru TVP „Inspekcja” w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

”Cieszę się, że jest tutaj miejsce, gdzie mieszka Bóg” - "Sacramentum dedicationis" w Pruszowicach

2021-09-19 20:42

ks. Łukasz Romańczuk

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Uroczystościom dedykacji kościoła filialnego pw. św. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Świątynia była budowana kilkanaście lat, a nad budową czuwał proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - ks.kan. Michał Machał.

Zanim rozpoczęły się Eucharystia, wierni przywitali metropolitę wrocławskiego w swojej świątyni, a przedstawicielka parafii przedstawiła historię powstania świątyni.- Uczestniczymy w uroczystości, która pierwotnie miała się odbyć 6 czerwca, a następnie na 20 października 2020 roku, a przesunięta ze względu na pandemię COVID -19 - na 18 września 2021. Przygotowani duchowo przez parafialne misje święte oraz dni skupienia i rekolekcje przed odpustem naszej parafii przystępujemy do wielkiej uroczystości w naszym kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję