Reklama

Doba peregrynacyjna w parafii Rębielice Królewskie

Jezu, ufamy tobie!

Niedziela częstochowska 10/2003

Archiwum parafii

Mszy św. przewodniczył bp Antoni Długosz

Mszy św. przewodniczył bp Antoni Długosz

Uroczystość peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii pw. św. Rocha w Rębielicach Królewskich poprzedziły czterodniowe rekolekcje zakończone spowiedzią św., które przeprowadził ks. kan. Henryk Gorgoń. Ks. Gorgoń starał się przybliżyć naszej rodzinie parafialnej prawdę, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy na ścieżkach naszego życia kierowali się miłością miłosierną.
Powitanie Jezusa Miłosiernego w znaku obrazu miało miejsce 14 lutego o godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic św. Wojciecha i Królewskiej. Następnie strażacy, Koło Gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowe, ministranci oraz licznie zgromadzeni wierni z bp. Antonim Długoszem, proboszczem ks. Pawłem Hadasiem, ks. Andrzejem Parusińskim, proboszczem z Wilkowiecka ks. Wiesławem Sochańskim, dziekanem ks. Kazimierzem Troczyńskim, ks. Kazimierzem Świerdzą, Księdzem Rekolekcjonistą i ks. Januszem Wojtylą uroczyście przenieśli obraz do kościoła, gdzie została odprawiona Msza św.
W czasie homilii Ksiądz Biskup nakreślił zagrożenia, z którymi przychodzi się zderzać współczesnemu światu i człowiekowi. Człowiek mimo swojej samotności i zagubienia, nie jest jednak sam, zawsze może się zwrócić ku Miłosierdziu Bożemu. Biskup Antoni nawoływał nas do jedności, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga.
Po Eucharystii rozpoczęło się czuwanie modlitewne poszczególnych grup działających w parafii: dzieci, młodzieży i dorosłych. O północy Mszę św. koncelebrowali ks. Czesław Ptaszek i ks. Andrzej Chrzanowski.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i kontemplacja oblicza Jezusa trwała do godz. 15.00, kiedy to została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę św., w czasie której zawierzył całą naszą wspólnotę parafialną Bożemu Miłosierdziu. Z wielkim wzruszeniem przekazaliśmy obraz parafii św. Marcina w Kłobucku.
Jezu, Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem - ufamy Tobie i wierzymy, że idąc za Tobą, szczęśliwie i bezpiecznie dotrzemy do celu naszego życia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości

2021-09-18 23:53

Instytut Prymasa Stefana Wyszyńskiego

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości Prymas Tysiąclecia wszystko, co spotykało go w życiu, postrzegał w świetle Opatrzności Bożej – powiedział w wywiadzie dla „Echa Katolickiego” o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, promotor sprawiedliwości, a następnie wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego.

O. Bartoszewski wyjaśnił, że na „positio super virtutbus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót, których udowodnienie było zadaniem procesu, składały się materiały z przesłuchań różnych osób reprezentujących wiele środowisk, np. lekarzy, osobistości kultury, hierarchów Kościoła i zwykłych ludzi, oraz teologiczna ocena pism prymasa. – „Te dane stanowią fundament niezbędny do beatyfikacji. Podkreślę, iż po przestudiowaniu dokumentacji ośmioosobowa komisja teologów jednogłośnie orzekła, że kard. Wyszyński praktykował cnoty heroiczne. Nie mieli żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń, więc to o czymś świadczy” – zaznaczył o. Bartoszewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję