Reklama

Pocztówki z zimowiska

W Rycerce Górnej...

Beskid Żywiecki kolejny raz gościł dzieci i młodzież z parafii bł. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie wypoczywające pod opieką katechetów państwa Grażyny i Wojciecha Muliców. Fundusze na zimowisko gromadzili Państwo Mulicowie przez cały rok. Kilka akcji przeprowadzonych z młodzieżą, rodzicami oraz wsparcie sponsorów umożliwiło również bezpłatny wypoczynek 15 dzieciom. Opiekę duchową nad młodzieżą sprawował wikariusz parafii ks. Maciej Oset.

S. L.

...Zakopanem...

Reklama

Na czas zimowych rekolekcji wyjechała do Zakopanego 42-osobowa grupa ministrantów, Dzieci Maryi i opiekunów z parafii św. Franciszka z Asyżu w Toporowie. Opiekę duchową sprawował ks. Paweł Sobuś - prefekt studiów WSD w Częstochowie. Dzieci i młodzież odwiedziły Pustelnię św. Brata Alberta, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Muzeum Powstania Chochołowskiego, pracownię rzeźbiarza ludowego oraz wiele innych ciekawych miejsc Zakopanego i okolicznych miejscowości.

U. C.

...Częstochowie

Ok. 40 dzieci wypoczywało w czasie ferii zimowych w świetlicy parafialnej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowali duszpasterze, siostry karmelitanki - katechetki i p. Teresa Skubiś, która przygotowywała posiłki. Gry, zabawy, wycieczki i konkursy pozwoliły dzieciom pożytecznie spędzić czas ferii. Dużym zainteresowaniem cieszył się rokrocznie organizowany turniej warcabowy, w którym wzięło udział 44 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwali księża: proboszcz ks. prał. Eugeniusz Wieczorek i wikariusz ks. Jan Plaszczyk oraz p. Maria Patyk, panowie: Edward Sokołowski, Leszek Szelka i Czesław Lis z Akcji Katolickiej.

E. W.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

26 września odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych praktykach religijnych

2021-09-22 11:54

[ TEMATY ]

wierni

Karol Porwich/Niedziela

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w tym roku doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w mszy św. i przystępujących do komunii św., odbędzie się 26 września br. we wszystkich parafiach kraju.

Liczenie wiernych w kraju odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października. W ubiegłym roku w związku z wprowadzeniem nowych zasadach w żółtych i czerwonych strefach i w trosce o zdrowie i życie wiernych planowane liczenie wiernych się nie odbyło.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję