Reklama

www.ulubione

Na teatralnych drogach

Mówią o nich teatr w drodze, ludzie ze szczególnym darem. Jonasz, Tobiasz, Pieśn nad Pieśniami - to znaki rozpoznawcze Teatru A. Dla miłośników twórczości gliwickiej trupy przygotowano profesjonalny portal-fanklub: www.teatr-a.art.pl/, na którym na bieżąco relacjonowane są wydarzenia, w których uczestniczą twórcy musicali. Sami, nie wzruszeni własnymi sukcesami, przyznają: "Fenomen grupy polega przede wszystkim na ukształtowaniu się niepowtarzalnego, kreatywnego zespołu artystycznego, łączącego muzyków, aktorów, wokalistów, tancerzy, choreografów, scenografów, reżyserów i literatów. Muzyka i teksty pisane do prapremierowych spektakli, własny zespół aktorski i muzyczny, oryginalne projekty scenografii i choreografii wpisują się z jednej strony w dorobek polskiego teatru muzycznego, z drugiej kształtują nowy język sceny teatralno-muzycznej w Polsce".
Epoka Metra - jedynego jak dotąd kultowego dla młodego pokolenia musicalu w Polsce, mija bezpowrotnie - tak jak minęła fascynacja bohaterami spektaklu. Tymczasem Teatr A ma coraz więcej nowych propozycji, w tym skierowanych również do najmłodszych widzów. O swoich najnowszych pomysłach, przedstawieniach, działalności pragną informować użytkowników sieci specjalnie rozsyłanymi newsletterami - wystarczy tylko podać własny adres e-mailowy. Wszystko po to, aby podkreślić niecodzienną więź z widzem - bo kto raz obejrzy spektakl przygotowany przez artystów ze Śląska, zaczyna już nieco inaczej postrzegać świat.
Ci wszyscy, którzy jeszcze raz pragną posłuchać muzycznych utworów w wykonaniu Teatru A mogą skorzystać z internetowego salonu muzycznego MP 3. Modlitwa Jonasza, Pieśń Sary, Pastorałka, Apokalipsa, Oratorium - to tylko niektóre utwory, które znalazły miejsce na wielu płytach nagranych przez artystów.
Nowym pomysłem na artystyczny kontakt z publicznością stały się kameralne wersje Tobiasza, Jonasza i Pastorałki. Mieszczą się, ku zaskoczeniu organizatorów, w jednym samochodzie - wraz z improwizowanym horyzontem, oświetleniem i muzyką: "Nie rezygnujemy z dużych form, chcieliśmy po prostu móc także przekazać nasz, czasem odrobinę przewrotny, sposób patrzenia na bosko-ludzką rzeczywistość szerszemu gronu widzów" - zapewniają aktorzy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

2021-09-20 07:46

ks. Maciej Flader

Młodzież w czasie cyklu "Dumni z Ewangelii"

Młodzież w czasie cyklu

W Krośnie zakończyło się wyjątkowo jednodniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej pod hasłem „Uklęknij i wstań”. Młodzi w sobotni wieczór zgromadzili się w sanktuarium św. Jana Pawła II na adoracji krzyża i wspólnej Eucharystii, której przewodniczył abp Adam Szal.

W homilii do młodych metropolita przemyski nawiązał do patrona dnia, św. Stanisława Kostki, orędownika dla dzieci i młodzieży. – Przyzwyczailiśmy się, że święty to musi być ktoś, kto jest męczennikiem, kto jest misjonarzem, kto prowadził życie bardzo długie, jako pokutnik, jako osoba życia konsekrowanego, czyli zakonnik. Przyzwyczailiśmy się, że święty jest kimś kto zasłużony jest dla rodziny. A dziś to dziwne, że Kościół każe nam patrzeć na patrona, który jest młodym człowiekiem – zauważył kaznodzieja, przybliżając młodym jego życiorys.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję