Reklama

Niedziela Podlaska

Idźcie i głoście

W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w dniach 17-19 lutego odbywały się rekolekcje zimowe organizowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Drohiczyńskiej

Niedziela podlaska 10/2017, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

Henryka Lewandowska

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby z: archidiecezji warszawskiej i lubelskiej oraz diecezji łomżyńskiej i warszawsko-praskiej. Zabrało się 50 osób, może tylko, ale apostołów było 12 (i ponieśli Ewangelię na cały świat). Rekolekcje prowadził moderator diecezjalny RRN ks. Dariusz Kujawa, odwiedzili nas i umocnili Bożym Słowem moderator krajowy ks. Dariusz Kowalczyk oraz opiekun grupy z Siemiatycz ks. Wojciech Łuszczyński. W planie dnia znalazły się poranne rozważania Słowa Bożego, głoszone przez ks. Kujawę, konferencje, grupy dzielenia, Eucharystia oraz czas wspólnotowej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa: „Idźcie i głoście”, które są tematem obecnego roku duszpasterskiego w Polsce. Wysłuchaliśmy trzech konferencji na temat głoszenia, przepowiadania Dobrej Nowiny: „Kerygmat Jezusa”, „Kerygmat apostołów” i „Głosić Chrystusa z Maryją”.

W pierwszej, oprócz poznania 12 cech królestwa Bożego, dowiedzieliśmy się o sposobach głoszenia kerygmatu opisanych w poszczególnych Ewangeliach. Konferencja poświęcona głoszeniu Ewangelii przez Apostołów utwierdziła nas w przekonaniu, jak ważna jest wspólnota zarówno w aspekcie duchowym, jak i ludzkim. Spojrzeliśmy również na wiarę w trzech aspektach: wierzyć Bogu i dać się Mu prowadzić, bezwarunkowo zaufać i być zależnym od Boga – Ojca, który nas bezgranicznie kocha. W niedzielnej konferencji opartej na nauczaniu papieży św. Jana Pawła II i Franciszka zobaczyliśmy Maryję jako świadka życia ukrytego Jezusa, inicjatorkę cudu w Kanie Galilejskiej oraz Bolesną Matkę spod krzyża odkrywającą, że Boże Miłosierdzie nie zna granic, zwłaszcza gdy słyszała słowa swego Syna: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” oraz była świadkiem miłosierdzia okazanego łotrowi.

Ten artykuł jest początkiem dzielenia się usłyszanym słowem, jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty, spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem – zapraszamy do nas. Grupy RRN istnieją przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego i parafii pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim oraz przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach.

2017-03-01 12:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: dziś polscy biskupi rozpoczynają rekolekcje

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Fot. E. Bartkiewicz/www.episkopat.pl/photo

Dziś na Jasnej Górze polscy biskupi rozpoczynają czterodniowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. - Nie chodzi o to, by przekazywał nam kuplety z życia Stolicy Apostolskiej, ale by wniósł powiew pogłębionej myśli i prowadził drogami świętych – powiedział KAI przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Oprócz konferencji, 4-dniowy program rekolekcji przewiduje czas na adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Adwentowy Dzień Skupienia dla Ministrantów

2022-11-29 10:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum SLO AŁ

Zainspirowani słowami św. Marka: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!” ministranci archidiecezji łódzkiej zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję