Reklama

Włocławek

Ferie w "Oratorium"

Tegoroczne ferie zimowe w świetlicy "Oratorium" obfitowały w liczne niespodzianki. Po pierwsze, grupa zwana "Michelińskimi Cudakami" zmieniła nazwę na "Niepokonani". Po wtóre, mimo ogromnego zaangażowania w II Zimową Olimpiadę zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy znaleźli czas na konkurs wokalny "Mikrofon dla ciebie - 2003".
Równolegle trwały zawody sportowe oraz warsztaty muzyczne dla piosenkarzy.
1 lutego br. komisja w składzie: Sławomir Kanderski, Jacek Piotrowski, Marcin Majewski i przewodniczący Jarosław Szajerski spośród 40 młodych wokalistów wyłoniła finałową czternastkę. Oceniano dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 lat i 13-16 lat. Jury stanowili: wokalista Cezary Klimczak, muzyk Maciej Giblewski, dziennikarz Radia "W" Marcin Michalski, redaktor naczelna Telewizji Kujawy Renata Kończyńska i Lidia Kobus.
15 lutego w parafii Świętego Ducha we Włocławku-Michelinie, o godz. 15.00 rozpoczął się konkurs finałowy "Mikrofon dla ciebie - 2003". W przeciwieństwie do poprzednich imprez, które miały charakter wewnętrzny, w tej uczestniczyły dzieci z całego Włocławka.
Organizatorzy, tj. świetlica "Oratorium" i zespół "Od Święta", ufundowali dla zwycięzców aparaty fotograficzne. Otrzymali je: Magdalena Mamulska i Natalia Czapska. Filmy i płyty otrzymały natomiast osoby wyróżnione: Daniel Balcerowski, Ewa Humięcka i Szymon Talaśka. Natalia Czapska, która zwyciężyła w plebiscycie publiczności, otrzymała ponadto pamiątkową statuetkę. Po koncercie galowym, w którym po raz wtóry zaprezentowali się zwycięzcy, dla zgromadzonej publiczności zaśpiewał przewodniczący jury Cezary Klimczak.
Wykorzystując sprzyjającą aurę, ks. Radosław Kobiela, wikariusz parafii i założyciel świetlicy "Oratorium", wraz z opiekunami, m.in. Marcinem Majewskim, zadbali o to, by "Świetliki" jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Ogromną popularnością cieszył się zjazd na "byle czym" i rzeźbienie w śniegu. Pozostałe zawody: gry w bilard, rozgrywki tenisa stołowego i kręgli odbywały się w świetlicy. Tam też, jak co roku, zorganizowano konkurs kulinarny oraz bal olimpijski. Zwycięzcą całej Olimpiady Zimowej "Oratorium 2003" została grupa "Bad Boys".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości

2021-09-18 23:53

Instytut Prymasa Stefana Wyszyńskiego

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości Prymas Tysiąclecia wszystko, co spotykało go w życiu, postrzegał w świetle Opatrzności Bożej – powiedział w wywiadzie dla „Echa Katolickiego” o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, promotor sprawiedliwości, a następnie wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego.

O. Bartoszewski wyjaśnił, że na „positio super virtutbus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót, których udowodnienie było zadaniem procesu, składały się materiały z przesłuchań różnych osób reprezentujących wiele środowisk, np. lekarzy, osobistości kultury, hierarchów Kościoła i zwykłych ludzi, oraz teologiczna ocena pism prymasa. – „Te dane stanowią fundament niezbędny do beatyfikacji. Podkreślę, iż po przestudiowaniu dokumentacji ośmioosobowa komisja teologów jednogłośnie orzekła, że kard. Wyszyński praktykował cnoty heroiczne. Nie mieli żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń, więc to o czymś świadczy” – zaznaczył o. Bartoszewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję