Reklama

Do Aleksandry

Prośba – pilna

Uprzejmie proszę o wydrukowanie mojego ogłoszenia w tygodniku „Niedziela” w takiej formie, jak podaję, bo po tych ogłoszeniach, które drukujecie po swojemu, to ja będę czekał na dziewczynę całe życie i nie znajdę takiej. A oto treść ogłoszenia:

Kawaler bez rodziny i bez rodzeństwa, sierota, gospodarstwo rolne, sad wieloowocowy, wszechstronnie uzdolniony, wykształcenie rzemieślnicze, prawo jazdy zawodowe kat. B, T, A, bez nałogów, pilnie poślubi pannę ze wsi, zaradną, wartościową, do wspólnego prowadzenia gospodarstwa. Tel. 665-757-625.

Reklama

Jeżeli moje ogłoszenie matrymonialne nie będzie wydrukowane w takiej formie, jak napisałem, to tygodnika „Niedziela” nie będę kupował.

Na tym kończę to swoje pismo i czekam na natychmiastowe spełnienie mojej prośby, za co będę wdzięczny i nagroda zapewniona.

Z uszanowaniem – P. J.

Reklama

Przy okazji tego listu przypominamy (po raz kolejny...), że rubryka korespondencyjna w „Niedzieli” nie jest rubryką matrymonialną, tylko służy do nawiązywania korespondencji z osobami o podobnych upodobaniach i oczekiwaniach. Owszem, zdarza się, że w wyniku takiej korespondencji ludzie nawet się potem pobierają, ale najpierw trzeba się poznać. Ogłoszenie matrymonialne można zamieścić w innych pismach, myślę, że np. w „Naszym Dzienniku”, za normalną stawkę przewidzianą dla druku. Nie są to wielkie kwoty. My prowadzimy swoją rubrykę bez dodatkowych opłat dla korzystających z niej, choć nas samych to sporo kosztuje (mile widziane znaczki...). Robimy to dla Czytelników, to oni sami byli twórcami tej formy wzajemnego poznawania się.

Być może dlatego Pańskie ogłoszenia miały nieco zmienioną treść – musiały być „zbyt matrymonialne”, a ponieważ staramy się pomimo wszystko drukować wszystkie ogłoszenia, trzeba czasem je poprawić.

Ponadto z zasady drukujemy ogłoszenia tylko raz od jednej osoby, choć czasami czynimy wyjątki dla ludzi mieszkających w małych miejscowościach, a także dla osób starszych lub schorowanych i samotnych.

Aleksandra

2017-04-11 09:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zakończenie pierwszej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

2021-09-25 16:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jak dobrze, że Pan Bóg swoje Słowo zapisuje w takich chropowatych ludziach jak my, w takich niedoskonałych ludziach jak my, w takich niedoskonałych wspólnotach jak my! Pewnie każdy z nas chciałby inaczej, chciałby być lepszym materiałem do tego zapisu, pewnie marzyłby się nam lepszy Kościół, lepsza wspólnota miedzy nami, żeby lepiej wyrażała Słowo Boże, ale Pan Bóg ma dość pokory, by zapisywać swoje Słowo w nas, w takich, jakimi jesteśmy! - mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję