Reklama

Polska

Udany "Sylwester z Jezusem"

O północy były petardy, ale i życzenia z zapalonymi świecami i zawołaniem: „Pokój i dobro”. Uczestnicy "Sylwestra z Jezusem", który odbył się w Nowym Targu modlili się także na Mszy św. połączonej z uwielbieniem. Dochód z imprezy został przeznaczony na cele charytatywne.

[ TEMATY ]

sylwester

- To nie jest przypadek, że powitanie Nowego Roku kończy oktawę Bożego Narodzenia. To dla nas wszystkich jeszcze raz wezwanie, aby Jezus ciągle rodził się w naszych sercach - mówił ks. Łukasz Jachymiak, młody kapłan pochodzący z Ludźmierza, a pracujący obecnie w parafii w Niedzicy na Podhalu. Duchowny pogratulował organizatorom takiego sposobu pożegnania i przywitania Nowego Roku.

Msza św. w specjalnie przygotowanej kaplicy zakończyła się wieczorem uwielbienia na kilka minut przed północną. Nowy Rok uczestnicy „Sylwestra z Jezusem” witali na dworze, składali sobie życzenia i zamiast szampana w rękach trzymali świece, mówiąc do siebie nawzajem: „Pokój i dobro”.

Reklama

- Jest grupa dwudziesto i trzydziestolatków, którzy nie chcą się bawić z alkoholem. On dla nich nie jest najważniejszy. Chodzi o fajny sposób spędzania czasu, w przyjaznej atmosferze, z kulturą i pełną radością – opowiada Grzegorz Hajnos, jeden z inicjatorów „Sylwestra z Jezusem”, nowotarski przedsiębiorca.

Uczestnicy zabawy sylwestrowej mogli liczyć na kilka ciepłych poczęstunków, były też zimne przekąski. Część opłaty za sylwestra została przeznaczona na cele charytatywne.

„Sylwester z Jezusem” odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu. To właśnie tam w jednym z pomieszczeń przygotowano kaplicę. W zabawie uczestniczyła m.in. Angelika Chowaniec z Poronina, która jest podporucznikiem Wojska Polskiego i pracuje na co dzień w bazie F16 w Krzesinach. - Tak staram się kierować moim życiem, aby być blisko Jezusa, pomimo różnych trudności. Cieszę się z takiej formy zabawy sylwestrowej - mówiła Angelika Chowaniec. W organizacji zabawy pomagał Jacek Hajnos, znany krakowski artysta, który zasłynął z malowania ludzi bezdomnych w Galerii Krakowskiej. Jest też autorem kilku wielkich grafik, które ukażą się w całej Polski w 2016 r., a są związane z chrystianizacją naszego kraju.

2015-01-01 10:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sylwester z ubogimi w Katowicach i Krakowie

[ TEMATY ]

sylwester

ubodzy

MARGITA KOTAS

Sylwester z ubogimi to katowicka tradycja. Organizowany jest już od ponad dwudziestu lat przez kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium w Katowicach. Corocznie uczestniczy w nim średnio ok. 150-200 osób bezdomnych i ubogich, mając okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku oraz na wspólnej modlitwie. Kilka lat temu Kraków podjął podobną inicjatywę.

Dawniej wszystko odbywało się na katowickim dworcu PKP, z biegiem czasu przeniesiono się do domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości (założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty) na Krasińskiego. Jednakże z upływem lat dotychczasowy format spotkania trochę się zdezaktualizował, stał się niewystarczający – duża grupa gości i niewspółmierna do niej liczba wolontariuszy oraz mała powierzchnia miejsca utrudniały sprawną organizację jak i właściwie uniemożliwiały nawiązanie bliższego kontaktu z przybyłymi.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję