Reklama

Wczoraj, dziś, jutro

To się w głowie nie mieści!

2017-11-22 12:43

Zdzisław Skotnicki
Niedziela Ogólnopolska 48/2017, str. 40

Pan Niedziela otworzył skrzynkę pocztową. Był w niej list następującej treści: „Jak długo będziesz nadużywać mojej cierpliwości, totalna opozycjo? Ty intelektualnie przyczajona, siedząca w emocjonalnych kuckach, z pianą złości na twarzach, spocona nienawiścią, czekająca na okazję, na drobne potknięcie, na moje małe pobłądzenia, aby się rzucić jak bestia i zabić! Kiedy przestaniesz cynicznie wykorzystywać każdy pretekst do ataku, totalna targowico? Czy ani stały wysoki wzrost gospodarczy, ani najniższe od lat bezrobocie, ani znakomite wskaźniki ratingowe i makroekonomiczne, ani prawie 50-procentowe poparcie dla rządu, ani opinie prawych obywateli, ani radość rodzin korzystających ze sprawiedliwie dystrybuowanego dochodu państwa nie wywierają na tobie wrażenia? Dlaczego nie szanujesz powszechnych wyborów, ty wydestylowana kwintesencjo demokracji? Czy nie rozumiesz, że już poznano twoje niecne plany? Twój spisek z salonami brukselskich lewaków, trzymanych za twarz przez berlińskie elity polityczne? Wiem, gdzie knujesz i z kim! Wiem, o co zabiegasz i w czyim interesie! Wołam zawołaniem, które powinno ściąć krew w żyłach, jeżeli oczywiście znasz historię: Co za czasy, co za obyczaje! Tak, totalna targowico, ty masz jeszcze czelność występować w mediach i na publicznych forach, pod pozorem obrony haniebnych decyzji? Już niedługo twojej buty! Wspomnij sobie tych wszystkich zdrajców z naszej historii. Wspomnij i zadrżyj! Czy mam ich wymienić? Czy mam opisać ich losy? Już niedługo karta wyborcza wyrzuci cię poza nawias narodowego życia. Doczekasz się sprawiedliwego osądu suwerena. Jesteś tutaj, pośród Polaków... Chciałabym cię zrozumieć, chciałabym zgody podstawowej, ale nie jest to możliwe, skoro ciągle knujesz; dniem i nocą pracujesz na moją szkodę. Wiem, że masz potężnych obrońców. Ale i ich dni są policzone. Prawdziwa Europa wreszcie się obudzi. Nie wierzę, że zasnęła odurzona postmarksistowską ideologią. A kiedy runie kolos na glinianych nogach, cóż ci pozostanie, totalna targowico? Dokąd uciekniesz? Kto poda ci kubek wody? Bądź pewna, że ja cię nie odrzucę! Boję się zarzutów, że zbyt łagodnie chcę cię potraktować, jednak poczekam do momentu, aż znajdziesz w sobie wolę wyznania win. Poczekam na twoją skruchę. Mimo wszystko jesteś ze mnie.

Jak pięknie powiedział poeta Jarosław Marek Rymkiewicz – P O L S K O Ś Ć to wielka siła i moc, która wybiera. I wybrała was, totalna targowico. Nie możesz temu zaprzeczyć, chociaż zaprzeczasz każdym swoim działaniem temu zobowiązującemu wyborowi. Polskość cię wybrała, dlatego nie możesz działać w imieniu innych sił i wartości.

Reklama

Kiedy to mówię, już słyszę twój bezlitosny śmiech i lekceważące prychnięcia. Nie poddam się twojemu dyktatowi, nie dam ci satysfakcji, nie ulegnę twojemu prowokacyjnemu stylowi. Będę czekała na twoje nawrócenie. Twoja Polska”.

Reklama

Zaatakowano księdza z Najświętszym Sakramentem!

2019-09-15 20:34

Red.

Ksiądz idący do chorego w pierwszy piątek września został zelżony i uderzony – wynika ze słów metropolity częstochowskiego księdza arcybiskupa Wacława Depo. Hierarcha opowiedział o tym fatalnym wydarzeniu w rozmowie z „Niedziela TV”.

Bożena Sztajner/Niedziela

W wywiadzie metropolita częstochowski opisał wydarzenie, do jakiego doszło w pierwszy piątek września. Wtedy też siedzący na ławce pijany mężczyzna zaatakował księdza idącego do chorego z Ciałem Pańskim. Atak najpierw miał wymiar słowny, a następnie fizyczny (uderzenie w twarz). Pierwszy z ciosów napastnika dotarł do duchowego, zaś przed drugim ksiądz zdołał się zasłonić. Następnie na pomoc kapłanowi przyszli przechodnie. W trakcie interwencji policji ksiądz zdecydował, że nie wniesie oskarżenia.

Jednak zdaniem arcybiskupa Wacława Depo zapisanie nazwiska sprawcy byłoby zasadne, gdyż jest on mieszkańcem konkretnej parafii i powinny zostać wobec niego wyciągnięte społeczne konsekwencje. Hierarcha przywołał tutaj przykład papieża Jana Pawła II, który miłosiernie przebaczył Mehmetowi Ali Ağcy, jednak wymiar sprawiedliwości podejmował działania, a terrorysta znalazł się w więzieniu.

„Takie sytuacje kiedyś się nie zdarzały, a teraz w #Częstochowa kapłan idący z Komunią Świętą do chorego został pobity” – napisał na Twitterze dziennikarz tygodnika „Niedziela” Artur Stelmasiak, który opublikował także fragment rozmowy z arcybiskupem Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

"Niedziela" ogłasza konkurs na "Najaktywniejszą LSO Archidiecezji Częstochowskiej"

2019-09-18 14:19

Damian Krawczykowski/Niedziela

Tygodnik Katolicki "Niedziela" we współpracy z koordynatorem LSO w Archidiecezji Częstochowskiej ks. Pawłem Wróblem, mają zaszczyt zaprosić parafie naszej Archidiecezji do udziału w konkursie pt. "Najaktywniejsza Liturgiczna Służba Ołtarza w Archidiecezji Częstochowskiej".

Piotr Drzewiecki

Do wygrania 30 wejściówek na multimedialną wystawę „Śladami Jezusa” oraz artykuł o zwycięskiej LSO w Tygodniku Katolickim „Niedziela”. Zachęcamy do wspólnej zabawy oraz włączenia się w popularyzowanie misji Liturgicznej Służby Ołtarza. Poniżej zasady konkursu:

Cel konkursu:

Ukazanie pozytywów służby LSO w Kościele, pobudzenie do zwiększenia ich aktywności oraz popularyzacja idei i misji Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zasady konkursu:

Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów, lektorów) z danej parafii z terenu Archidiecezji Częstochowskiej zgłasza swoich podopiecznych w formie mailowej – załączając zdjęcie ministrantów i lektorów, opisując grupę, jej liczbę, podejmowane aktywności, wspólne wyjścia, spędzanie czasu, udział w różnych akcjach itp. oraz pisząc, dlaczego jego zdaniem to właśnie LSO z jego parafii powinno zyskać miano „Najaktywniejszej LSO w Archidiecezji Częstochowskiej”.

Maila należy wysłać na adres: marketing@niedziela.pl do dnia: 10.10.2019 r. do godz. 23:59.

W mailu opiekun grupy proszony jest o podanie swojego nr tel. w celu ułatwienia kontaktu.

Zasady przyznania nagrody:

Zwycięską grupę LSO wyłoni jury konkursu w składzie:

ks dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny „Niedzieli”

Mariusz Książek – dyrektor administracyjny

Damian Krawczykowski – redaktor

Jury w swoim wyborze kierować będzie się kryteriami częstotliwości oraz rodzajem podejmowanej aktywności w ramach parafialnej LSO.

Ogłoszenie wyników:

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.czestochowa.niedziela.pl w dniu 13.10.2019r. Zwycięska grupa dodatkowo o wygraniu nagrody zostanie poinformowana drogą telefoniczną. Nagroda wręczona zostanie osobiście w siedzibie redakcji „Niedzieli” lub drogą pocztową.

W razie rodzących się pytań kontakt z red. Damianem Krawczykowskim pod nr tel: 535 444 540

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

„Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Redakcja i Administracja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z siedzibą w Częstochowie, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa.

W organizacji został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: [tel: 506 744 552] [MAIL: rodo@niedziela.pl].

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu „Najaktywniejsza LSO w Archidiecezji Częstochowskiej”.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przez Pani/Pana zgody na ich przetwarzanie (zgłoszenie do konkursu jest wyrażeniem zgody).

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie przez okres czasu wymagany do zakończenia procesu konkursu (13.11.2019 r).

Ma Pani/Pana prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podaje Pani/Pana swoje dane dobrowolnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem