Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wsparte przykładem św. Agaty

Każdego roku początek lutego przypomina nam postać św. Agaty, dziewicy i męczennicy z Katanii, która w ikonografii przedstawiana jest z kleszczami, którymi ją szarpano. Atrybutami św. Agaty są chleb, dom w płomieniach, korona w rękach, kość słoniowa – symbol czystości i niewinności oraz siły moralnej, palma męczeńska, obcięte piersi na misie, pochodnia i płonąca świeca – symbol Chrystusa.

Wielka to święta, dlatego za swoją patronkę obrały ją także kobiety dotknięte nowotworem piersi. Choroba nie zmogła ich sił. Te, które pokonały raka, działają dziś w Stowarzyszeniu Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Amazonki”.

Zamojskie Stowarzyszenie „Amazonki” powstało w 1997 r. w związku z rosnącą liczba zachorowań na raka piersi w naszym regionie. Celem Stowarzyszenia jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia, ułatwiania im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji powrotu do zdrowia i aktywnego życia. Osiągniecie powyższych celów jest możliwe dzięki prowadzonej rehabilitacji psychofizycznej, organizowanym szkoleniom, akcjom promocyjnym oraz rozpowszechnianiu informacji. Upór, zaangażowanie grupy kobiet, akceptacja i przychylności społeczeństwa stwarzają mocną podstawę do rozwoju zamojskich Amazonek.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia możemy przeczytać, że połączyła je choroba – rak piersi. Wszystkie Amazonki łączy ta trudna walka z chorobą i chęć pomocy innym. I choć rak piersi niesie wiele lęku i zagrożeń to daje też szansę na nowe, inne życie. Zweryfikowanie oraz przewartościowanie tego, co jest w życiu ważne, a co mało ważne lub nieistotne. Paradoksalnie dzięki chorobie można doznać wiele dobroci od innych ludzi, poznać nowych przyjaciół, którzy dodają sił do walki z chorobą. Pojawia się możliwość robienia rzeczy, na które wcześniej nie było czasu, chęci, czy odwagi. Kobiety dotknięte chorobą potrafią w niezwykły sposób cieszyć się każdą chwilą życia. Jeśli i Ty zostałaś Amazonką i nie wiesz co zrobić, to zgłoś się do zamojskich Amazonek. Tam znajdziesz pomoc w dochodzeniu do równowagi psychofizycznej po przeżyciach związanych z chorobą. Razem łatwiej.

2018-01-31 10:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka czcicieli Krwi Chrystusa

Niedziela częstochowska 13/2017, str. 4

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

Archiwum parafii św. Brata Alberta

W marcu 2016 r. w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie miało miejsce powołanie pierwszych grup modlitewnych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, które mogły powstać dzięki aprobacie proboszcza ks. prał. Sławomira Wojtyska. Grupami modlitewnymi zajmuje się pisząca te słowa. 11 marca br. Czciciele Krwi Chrystusa wybrali się na pielgrzymkę, która prowadziła przez Działoszyn, Wieluń, Czastary aż do Wieruszowa.

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy uzyskać gwarancje zwiększenia obecności i potencjału infrastruktury militarnej

2023-02-01 13:08

[ TEMATY ]

NATO

mrallen/Fotolia.com

Podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy uzyskać gwarancje zwiększenia obecności wojskowej z grup batalionowych do poziomu brygadowego oraz wzmocnienia potencjału infrastruktury militarnej - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Polska para prezydencka Andrzej i Agata Kornhauser-Duda od wtorku przebywają z oficjalną wizytą na Łotwie. W środę prezydent Duda wziął udział w konferencji prasowej wraz z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję