Reklama

Z Watykanu

Watykan - Turcja

Franciszek przyjął Erdogana

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan 5 lutego br. złożył oficjalną wizytę w Watykanie. Prywatna rozmowa z papieżem Franciszkiem w Bibliotece Apostolskiej trwała 50 minut i dotyczyła sytuacji Turcji, kondycji wspólnoty katolickiej, wysiłków na rzecz przyjęcia wielu uchodźców oraz związanych z tym wyzwań. Zwrócono uwagę na sytuację na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem statusu Jerozolimy, i podkreślono „potrzebę promowania pokoju i stabilności w regionie poprzez dialog i negocjacje, z poszanowaniem praw człowieka i prawa międzynarodowego” – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Turecki przywódca spotkał się również z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył sekretarz ds. relacji z państwami abp Paul R. Gallagher, i zwiedził Bazylikę św. Piotra.

KAI

***

Nominacja

Polak papieskim ceremoniarzem

Ojciec Święty Franciszek mianował 9 lutego br. ks. dr. Krzysztofa Marcjanowicza z archidiecezji krakowskiej papieskim ceremoniarzem. Jest on siódmy w grupie papieskich ceremoniarzy, kierowanych przez ks. prał. Guido Mariniego – Mistrza Papieskich Ceremonii Liturgicznych. Będzie pracował obok księży: Włochów – Piera Enrica Stefanettiego, Diega Giovanniego Ravellego, Marca Agostiniego, Massimiliano Mattea Boiardiego, Vincenzo Peroniego oraz Słowaka Jána Dubiny.

Reklama

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 r. w krakowskiej Nowej Hucie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 r. Pracę doktorską, którą przygotował pod kierunkiem o. prof. Silvana Maggianiego OSM, obronił w 2010 r. w Papieskim Instytucie Liturgicznym. W 2011 r. ks. Krzysztof Marcjanowicz został pracownikiem Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

RV

***

Audiencja Generalna

Życie jest egzegezą Ewangelii

Podczas audiencji generalnej 7 lutego br. papież Franciszek, kontynuując cykl katechez o Eucharystii, mówił o lekturze fragmentu Ewangelii, a także związanej z liturgią homilii. Zauważył, że słowa Ewangelii stanowią światło do zrozumienia sensu poprzedzających ją tekstów biblijnych, a wiele znaków wskazuje, że zgromadzenie wiernych rozpoznaje w nich obecność Chrystusa kierującego do niego Dobrą Nowinę.

KAI

***

Ojciec Święty do Polaków

Idźcie na cały świat

Uczestnicząc w mszalnej Liturgii Słowa, pamiętajmy zawsze o nakazie misyjnym, który Pan Jezus powierzył Apostołom i każdemu z nas: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16, 15). Umocnieni Eucharystią i Dobrą Nowiną bądźcie wiarygodnymi świadkami Chrystusa w waszych rodzinach, we wspólnotach, w miejscach pracy, na uczelniach, w codziennych i wyjątkowych zdarzeniach życia. Z serca wam błogosławię.

RV

Audiencja generalna, 7 lutego 2018 r.

***

Z włoskiego portalu

Wkrótce kanonizacja Pawła VI?

Reklama

Papież Paweł VI wkrótce może zostać ogłoszony świętym. Kardynałowie i biskupi – członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – jednogłośnie uznali za cudowne uzdrowienie przypisywane wstawiennictwu Pawła VI, ogłoszonego błogosławionym w 2014 r.

KAI

***

Orędzie na Wielki Post

Modlitwa, jałmużna, post

Hasłem tegorocznego orędzia papieża Franciszka na Wielki Post są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Mateusza: „Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu” (24, 12). Ojciec Święty zaznaczył, że w swoim przesłaniu pragnie wskazać chrześcijanom drogę w obliczu pojawiania się fałszywych proroków, którzy wprowadzają w błąd, co grozi wygaśnięciem w sercach miłości, będącej istotą całej Ewangelii. RV

***

Z Twittera papieża Franciszka

Im bardziej wzrastamy w życiu duchowym, tym bardziej rozumiemy, że łaska dociera do nas wraz z innymi i że z innymi mamy się nią dzielić.

2018-02-14 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Cześć Sercu Maryi

Niedziela podlaska 24/2002

[ TEMATY ]

serce

Archiwum Edycji Szczecińsko-Kamieńskiej

To serce tak czyste, tak piękne i dobre, dzieło i radość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec znajduje upodobanie w oglądaniu Serca Przenajświętszej Panny Maryi jako arcydzieła swej ręki. Serce Maryi jest dla nas tak czułe, że serca wszystkich matek są przy nim jak sopel lodu. (z Myśli św. Jana Vianney´a - proboszcza z Ars)

CZYTAJ DALEJ

Wdzięczni za dar małżeństwa, rodziny i wspólnoty

2021-06-13 13:26

ks. Łukasz Romańczuk

Dziś w Sanktuarium NMP Matki Dobrej Rady w Sulistrowiczkach odbyło się coroczne Spotkanie Rodzin. Uroczystość ta połączona była z obchodami 30-lecia utworzenia parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, który wręczył zasłużonym parafianom Medale św. Jadwigi.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, ks. abp Józef Kupny poświęcił figurę Księcia Bolka II Małego. Jest to dar metropolity wrocławskiego dla miłośników Ziemi Ślężańskiej. Postawiona ona została przed wejściem na plac kościelny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję