Reklama

Kościół

Drodzy Czytelnicy!

Niedziela Ogólnopolska 13/2018, str. III

[ TEMATY ]

Europa Christi

Bożena Sztajner/Niedziela

Ks. inf. Ireneusz Skubiś – ciagle obecny w rzeczywistości Kościoła i Ojczyzny

Ks. inf. Ireneusz Skubiś – ciagle obecny w rzeczywistości Kościoła i Ojczyzny

Ruch „Europa Christi” wypowiada głośno: Alleluja! Jezus żyje!

W wielkanocnym czasie przypominamy o naszej obecności. Oto przekazujemy Państwu zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Będzie on obradował w dniach 14-22 października 2018 r. w Częstochowie, Warszawie i Rzeszowie. W drodze na kongres 2018 będziemy się spotykać na stacjach przedkongresowych w Ołomuńcu (Czechy), Brukseli (Belgia), Wilnie (Litwa), a także w niektórych polskich miastach.

PS W niniejszym numerze „Niedzieli” przekazujemy nowy numer „Europa Christi”. Oprócz artykułu zapowiadającego kongres przedkładamy teksty z zakresu ekonomii chrześcijańskiej – w sytuacji, gdy neomarksizm atakuje w Europie nie tylko rodzinę, ale i własność prywatną. Mamy nadzieję, że wielu spośród naszych Czytelników zainteresują tematy zarówno te przygotowujące do II Kongresu Ruchu „Europa Christi”, jak i te z zakresu ekonomii chrześcijańskiej. W tym ostatnim względzie chcielibyśmy znaleźć osoby zainteresowane tą tematyką. Dysponujemy ciekawym materiałem publicystycznym z zakresu wiedzy ekonomicznej.

Reklama

Już w tym numerze „Europa Christi” przedkładamy artykuły związane z uzasadnieniem biblijnym. W polskiej literaturze fachowej na ten temat mamy nieco artykułów, ale wiedza na temat aspektów chrześcijańskich w ekonomii jest jeszcze dość skąpa.

Zachęcamy do współpracy w tym zakresie. Zaprzyjaźnieni znawcy tej tematyki są gotowi nam w tym pomagać.

Serdecznie zapraszamy do studyjnego potraktowania tej problematyki.

PS Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: honorowy@niedziela.pl lub pocztowy: ks. Ireneusz Skubiś, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa.

2018-03-28 10:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czego Bliski Wschód oczekuje od Europy?

[ TEMATY ]

Europa Christi

Bożena Sztajner/Niedziela

Katolicki arcybiskup Asjutu obrządku koptyjskiego Kyrillos Samaan

Katolicki arcybiskup Asjutu obrządku koptyjskiego Kyrillos Samaan

Czego Bliski Wschód oczekuje od Europy? - na to pytanie próbował odpowiedzieć katolicki arcybiskup Asjutu obrządku koptyjskiego Kyrillos Samaan podczas VI sesji Międzynarodowego Kongresu Ruchu Europa Christi, jaka odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Na przykładzie swego rodzinnego Egiptu hierarcha stwierdził, że najcenniejszą rzeczą, jaką można dać mieszkańcom Bliskiego Wschodu jest „oświecenie umysłów”. Chodzi o inwestowanie w ludzi, np. poprzez fundowanie stypendiów we wszystkich obszarach naukowych, aby wracając ze studiów do ojczyzny ich absolwenci oświecali wszystkich dokoła światłem nauki, tak muzułmanów, jak chrześcijan. Warto pomagać tworzyć biblioteki, a także formować liderów, którzy nieśliby kaganek oświaty w przyszłości.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Nie żyje były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss

2023-02-04 14:25

[ TEMATY ]

zmarły

PAP/Darek Delmanowicz

W piątek w wieku 87 lat zmarł Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i przewodniczący izraelskiego parlamentu Knesetu; pogrzeb polityka odbędzie się w niedzielę w Jerozolimie - poinformował w sobotę izraelski dziennik "Haarec".

Urodzony w 1935 roku na ówczesnych polskich Kresach Wschodnich Weiss ukrywał się w czasie II wojny światowej w ukraińskiej, a następnie polskiej rodzinie. W latach 1992-96 kierował pracami izraelskiego parlamentu, natomiast w okresie 2001-03 sprawował funkcję ambasadora Izraela w Polsce. Weiss otrzymał w tym kraju wiele odznaczeń i należał do osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju polsko-izraelskich stosunków - przypomniał "Haarec".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję