Reklama

Kiedrzyn z papieżami

– Święci są po to, żebyśmy byli święci – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski, który 13 października przewodniczył Mszy św. w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie. Bp Przybylski dokonał m.in. wprowadzenia relikwii krwi św. Jana Pawła II i poświęcenia obrazów z wizerunkami św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII. Uroczystości wpisały się w obchody XIX Dnia Papieskiego

Niedziela częstochowska 42/2019, str. IV

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Święty Papież Polak jest szczególnym patronem rodzin

Święty Papież Polak jest szczególnym patronem rodzin

Wiara ma wielką siłę. Jeżeli zlekceważymy Boga i wiarę i będziemy uważali, że wszystko inne jest ważne, a Pan Bóg będzie na końcu, to On niewiele będzie mógł dokonać w naszym życiu – podkreślił w homilii bp Przybylski.

– Dzisiaj wielu ludzi pyta: po co chrzcić dziecko? Kiedy dorośnie, niech samo zdecyduje. Wielu też mówi, że może i Komunia św. jest nie do końca potrzebna. Tak wielu młodych rezygnuje już z bierzmowania i udaje rodziny, zakłada niby– małżeństwa oraz pyta: czy sakrament małżeństwa jest mi potrzebny? – mówił biskup.

Reklama

– Są nam potrzebne relikwie św. Jana Pawła II. Patrzymy też na obraz św. Jana XXIII. Ci święci mówią nam: wierzcie w Boga, troszczcie się o wiarę – kontynuował bp Przybylski.

Podczas Mszy św. bp Przybylski poświęcił również sztandar Wspólnoty Modlitewnej Przenajdroższej Krwi Chrystusa z wizerunkami św. Marii de Mattias oraz św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz poświęcił i wręczył książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej udzielił także sakramentu chrztu Tomaszowi Chaładynowi. – Dla nas niezwykłym przeżyciem jest to, że chrzest naszego synka dokonał się w Dzień Papieski. To wielka radość i zaszczyt, że sakramentu chrztu udzielił biskup Andrzej. Dzisiaj także przeżywamy siódmą rocznicę naszego ślubu – powiedzieli „Niedzieli” Celina i Łukasz Chaładynowie. – Św. Jan Paweł II staje się dzisiaj szczególnym patronem naszej rodziny – dodał p. Łukasz. Uroczystości zakończyły się ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Reklama

W rozmowie z „Niedzielą” ks. kan. Sławomir Wojtysek, proboszcz parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie, powiedział, że pragnął, aby w świątyni parafialnej były relikwie św. Jana Pawła II. – Dzisiaj w Dzień Papieski te relikwie zostały wprowadzone. One nam przypominają, jak ważna jest w naszym życiu wiara – podkreślił ks. Wojtysek.

Parafia otrzymała relikwie krwi św. Jana Pawła II od kard. Stanisława Dziwisza 30 września br.

– W naszej parafii działa też Wspólnota Modlitewna Przenajdroższej Krwi Chrystusa, dlatego od dzisiaj mamy również obraz ze św. Janem XXIII, który był szczególnym apostołem kultu Przenajdroższej Krwi Chrystusa i jej czcicielem – dodał ksiądz proboszcz.

Św. Jan XXIII wyróżniał się gorącym nabożeństwem do Krwi Chrystusa. To on listem apostolskim „Inde a primis” z 1960 r. zatwierdził odmawianie Litanii do Najdroższej Krwi Pana Jezusa w całym Kościele.

2019-10-16 12:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MZ i Główny Inspektor Sanitarny ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami

2021-09-23 20:39

[ TEMATY ]

sms

cyberatak

Adobe Stock

Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron – poinformowało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, odnosząc się do ostrzeżeń Głównego Inspektora Sanitarnego przed fałszywymi SMS-ami.

"Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed cyberatakiem. Przestępcy wysyłają fałszywe SMS-y od nadawcy +Kwarantanna+, zawierające informację o nałożeniu na odbiorcę wiadomości rzekomej kwarantanny. Wiadomość zawiera także link prowadzący rzekomo do strony informacyjnej, którego kliknięcie może być niebezpieczne dla urządzenia odbiorcy. Prosimy o nieklikanie w załączony link i usunięcie wiadomości z telefonu" – poinformował PAP w komunikacie rzecznik prasowy GIS Szymon Cienki.

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Pakistan: ustawa chroniąca mniejszości religijne sprzeczna z Koranem

2021-09-24 17:19

[ TEMATY ]

Pakistan

kobiety

mniejszości religijne

porwania

Vatican News

Religijni przywódcy Pakistanu odrzucili ustawę zapobiegającą porwaniom dziewcząt i młodych kobiet w celu przymusowych konwersji i małżeństw. Przedstawiciele mniejszości uznają to za przyzwolenie na utrzymanie procederu.

W Pakistanie nie spada liczna porwań nieletnich dziewcząt i młodych kobiet wyznań niemuzułmańskich, głównie chrześcijanek i hinduistek, które są zmuszane do przejścia na islam i zawarcia małżeństwa z muzułmanami. Choć pakistańska konstytucja z 1973 roku zapewnia wszystkim obywatelom równe szanse i status, na porządku dziennym są przestępstwa, takie jak przymusowa konwersja na islam, ułatwiane przez systemową dyskryminację i tolerancyjną postawę wobec takich nadużyć ze strony grup politycznych i religijnych w muzułmańskiej większości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję