Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Z błogosławieństwem w rok szkolny

Zbliżający się nowy rok szkolny to dla wielu wielka niewiadoma. Lęk przed wzmożeniem się pandemii to tak naprawdę tylko jeden z problemów, z jakimi musi spotkać się szkoła.

Dzieci od marca nie uczęszczały do szkoły trybem tradycyjnym. Wdrożenie się w świat nauki, przyjęcie na nowo reguł panujących na lekcjach oraz systematyczne odrabianie lekcji będzie pewną trudnością początku września. Dla najmłodszych stresem będzie pójście do przedszkoli i odłączenie się od rodziców. Zdarza się, że i dla rodziców jest to silny niepokój, ponieważ pojawiają się pytania o bezpieczeństwo dziecka, o to, czy nie tęskni, czy nie jest głodne… Troskliwa miłość rodzicielska budzi nieuzasadnione niepokoje, z którymi trzeba będzie się zmierzyć.

Dzieci i młodzież mają już przed oczyma wymogi nauczycieli, obowiązki czytania lektur i niezrozumiałe wzory matematyczne czy też fizyczne. Jak poradzić sobie z tyloma niepokojami?

Czy można być spokojnym o rozwój pociechy? Oczywiście, że tak, ale z biegiem czasu zapomnieliśmy o tym, czym jest błogosławieństwo. Kapłani w świątyniach 1 września zawsze pamiętają o uczniach i ich nauczycielach, ale nie zapominajmy, jaką moc ma błogosławieństwo rodziców. Wcale nie tak dawno temu rodzice posyłali swoje pociechy do szkół kreśląc im na czole znak krzyża. Nie był to tylko symbol ani magiczny trik, ale bezpośrednie powierzenie swojego dziecka opiece Boga. Nie oznacza to, że w szkole będzie odnosiło same sukcesy i stanie się nagle przyszłym noblistą, ale daje pewność, że dziecko w szkole nie pozostaje samo. Ewentualnym niepowodzeniom będzie potrafiło stawić czoła, bo będzie pamiętało, że jest Ktoś, Kto nad nim czuwa. Błogosławieństwo rodzica to z punktu widzenia psychologicznego także zapewnienie dziecka i jasny komunikat: Kocham cię i powierzam cię w ręce Tego, który kocha cię jeszcze bardziej. Błogosław dzieci i poślij do szkoły ze spokojem. Niech w duchu wiary zdobywa wiedzę.

2020-08-25 13:40

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z pielgrzymkowego szlaku

Niedziela legnicka 33/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

pandemia

Ks. Piotr Nowosielski

Małżonkowie czczą swój jubileusz pielgrzymką na Jasną górę

Małżonkowie czczą swój jubileusz pielgrzymką na Jasną górę

Tegoroczny czas pielgrzymkowy obfitował także w kilka wydarzeń, które działy się „obok” głównej pielgrzymki.

Pisaliśmy już o bolesławieckiej grupie 8., której ciężko było zaakceptować tegoroczne ograniczenia do jednego dnia pielgrzymowania i zorganizowali 4-dniową pielgrzymkę z Bolesławca do Legnicy. Ale byli też i inni...

CZYTAJ DALEJ

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

2021-06-12 13:45

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Kamila Kowalczyk

W Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie odbył się 11 czerwca finał V edycji konkursu poświęconego popularyzacji twórczości Wielkiego Papieża Polaka Jana Pawła II, patrona szkoły.

Konkurs wpisał się w jubileusz 60-lecia istnienia placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję