Reklama

Aspekty

Trzy wieczory z KSM

„Poznaj nas, czyli wieczór pełen pytań” to nowa trzydniowa inicjatywa KSM naszej diecezji dla tych, którzy chcieliby należeć do wspólnoty młodzieżowej i bez zobowiązań zobaczyć, czym jest KSM.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 36/2020, str. I

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Karolina Krasowska

KSM umacnia w wierze i rozwija osobowość

KSM umacnia w wierze i rozwija osobowość

Pierwszy z trzech zaplanowanych wieczorów rozpoczął się 26 sierpnia w salce przy zielonogórskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu młodych ludzi, łącznie z Zarządem Diecezjalnym, aktualnymi członkami oraz księdzem asystentem diecezjalnego KSM. – Razem z Zarządem Diecezjalnym stowarzyszenia postanowiliśmy, aby w tym roku na koniec wakacji zorganizować spotkanie dla tych, którzy są już w KSM-ie, ale szczególnie dla tych, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem do jakiejś wspólnoty. Czas pandemii trochę nas uśpił, dlatego wyszliśmy z propozycją, żeby przez trzy dni spotykać się w naszym domu „Emaus” i tutaj, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Ci, którzy mało albo jeszcze w ogóle nie słyszeli o KSM-ie, mogli poznać, co to jest, kim jesteśmy, co robimy i co jest naszym celem – mówi ks. Marcin Bobowicz, asystent diecezjalny KSM.

W spotkaniu uczestniczył Kornel Myczko. – Dzisiejszy wieczór ma pomóc nowym osobom, które nie są jeszcze w strukturach KSM-u, zapoznać się z działalnością stowarzyszenia. Moja przygoda z KSM-em rozpoczęła się ponad rok temu. Biorąc udział w akcjach i szkoleniach KSM, nabrałem pewności siebie i rozwinąłem się w różnych aspektach, np. medialnie. Dzięki KSM-owi można zyskać wiele znajomości, ale też rozwinąć się w wielu kierunkach. Warto wstąpić do stowarzyszenia, bo tworzą je młodzi, którzy wierzą w Pana Boga, wierzą sercem i są Jemu oddani – mówi. Natalia Stodolna dodaje: – W KSM-ie poznałam wielu ciekawych ludzi, z którymi mogę porozmawiać, spotkać się, ale też pójść do kościoła i się pomodlić. To, że są tacy ludzie, którzy często umacniają mnie w wierze, daje mi bardzo dużo.

W programie spotkań były: Msza św., poczęstunek i rozmowy na pytania dotyczące działalności stowarzyszenia. 

2020-09-02 10:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo młodego Kościoła

[ TEMATY ]

KSM

młodzież

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

bierzmowani

Małomice

ks. Marcin Bobowicz

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Przedstawiciele KSM naszej diecezji spotkali się 1 października z kandydatami do bierzmowania w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małomicach.

Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania to jedna z propozycji, które diecezjalny KSM kieruje do parafii. To ważne, by młodzi ludzie przychodzący do kościoła widzieli, że wśród osób w podobnym wieku są ludzie prawdziwie kochający Pana Boga i chcący Mu służyć. Takie spotkania to czas świadectw, opowieści o działaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz integracji.

CZYTAJ DALEJ

Śladami św. Jana Bosko

2023-01-30 18:47

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Włodzimierz Rędzioch

W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.

Ks. Ángel wyjaśnił na początku spotkania, że uczynił wszystko, aby zachować to wielkie dziedzictwo jakim jest Valdocco. „Tutaj wszystko zrodziło się z inicjatywy tego młodego kapłana, jakim był ks. Bosko. Chciał być przyjacielem wszystkich. A Valdocco w Turynie musi pozostać dziedzictwem historycznym i charyzmatycznym, szkołą świętości, tak jak chciał tego Ksiądz Bosko. Stąd wyszło 13 świętych” – podkreślił przełożony generalny.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ks. Marcjanowicz Ojciec Święty mianował go ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję