Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się pierwszy w naszym mieście musical o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 39/2020, str. IV

[ TEMATY ]

oratorium

100 lecie urodzin JP II

Aneta Dobropolska

Parafialne oratorium tętni życiem – wspólna fotografia

Parafialne oratorium tętni życiem – wspólna fotografia

Musical Będziesz święty zostanie zaprezentowany 11 października br. o godz. 15.30. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia przypada XX Dzień Papieski, który w Dębnie jest wyjątkowo przeżywany już po raz szósty.

Organizatorami tego wielkiego dzieła są: parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Poradnictwo rodzinne, które działa w parafii, Prywatna Szkoła Muzyczna Łukasz Koźlik w Dębnie i Prywatna Szkoła Muzyczna Michał Sobczyński z Kostrzyna nad Odrą.

Pod okiem profesjonalistów

W lipcu w salezjańskim oratorium odbyły się 2 castingi, podczas których profesjonalne jury zakwalifikowało do musicalu osoby, które chcą rozwijać artystyczne pasje aktorskie, wokalne, muzyczne i taneczne. Jest to inicjatywa, która ma na celu integrację dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta i okolic.

Reklama

Chcemy opowiedzieć muzycznie o dzieciństwie i młodości wielkiego, świętego Polaka i przekazać widzom, że bycie wielkim i świętym jest możliwe dla każdego z nas. Autorski scenariusz napisała p. Pauline Lemańska, która jest jednocześnie reżyserem tego wyjątkowego spektaklu. Pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów (p. Aneta Czaplińska, p. Aneta Dobropolska, p. Zuzanna Cichoszewska i p. Łukasz Koźlik), na czele której stoi właśnie p. Lemańska, każdy uczestnik może się wykazać kreatywnością oraz rozwinąć swój indywidualny talent i umiejętności.

„Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”. św. Jan Paweł II

Podziel się cytatem

W sobotę 18 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, którą poprowadził proboszcz naszej parafii ks. dziek. Henryk Łącki. Potem pracowaliśmy już w grupach, ponieważ w musicalu weźmie udział ponad 50 osób. Profesjonalne warsztaty wciąż się odbywają w parafialnym oratorium.

Żywy pomnik

Święty Jan Paweł II mawiał: „Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”. Chcemy wsłuchać się w te słowa i pozostawić kolejnym pokoleniom wiedzę o tym wielkim człowieku i jego życiu. Dlatego podczas warsztatów poznaliśmy jeszcze dokładniej historię Karola Wojtyły, jego rodziców, brata, siostrę, koleżanki, kolegów, przyjaciół, zdolności w szkole, zamiłowanie do sztuki aktorskiej i do śpiewu oraz talent sportowy.

Dzieci, młodzież i dorośli z Dębna i okolic zaangażowali się bardzo mocno w to dzieło muzyczne. Nasze parafialne oratorium tętni życiem. Jesteśmy pod wrażeniem, że zarówno młodsi, jak i starsi artyści stają na wysokości zadania. Polecamy modlitwie uczestników i instruktorów.

2020-09-23 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Będziesz święty

Niedziela szczecińsko-kamieńska 43/2020, str. VI

[ TEMATY ]

przedstawienie

Dębno

100 lecie urodzin JP II

Mateusz Kowalczyk

Rodzice z małym Karolem

Rodzice z małym Karolem

W tym roku mieszkańcy Dębna w sposób szczególny uczcili 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Będziesz święty to tytuł pierwszego musicalu w Dębnie, który został przygotowany z okazji XX Dnia Papieskiego. Dzień ten jest bardzo ważny dla mieszkańców miasta i okolicy, którzy od 6 lat spotykają się, by wspólnie wspominać naszego wielkiego rodaka.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję