Reklama

Niedziela Przemyska

Nasze redakcyjne świętowanie

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w środę 23 września ks. Maciej Flader, od dwóch miesięcy pracownik redakcji naszej edycji, obronił pracę doktorską.

Niedziela przemyska 40/2020, str. III

[ TEMATY ]

obrona pracy doktorskiej

Maciej Bakowski

Ks. dr Maciej Flader jest pracownikiem edycji przemyskiej Niedzieli

Ks. dr Maciej Flader jest pracownikiem edycji przemyskiej Niedzieli

Publiczna obrona dysertacji doktorskiej pt. Formacja chrześcijańska w mediach społecznościowych. Studium teologiczno-pastoralne na podstawie badań maturzystów archidiecezji przemyskiej zgromadziła w auli wydziału wielu gości – rodziców, rodzinę, kolegów kursowych, przyjaciół.

Po przedstawieniu drogi naukowej doktoranta, której dokonał promotor pracy, wysłuchaliśmy autoreferatu samego doktoranta, który przybliżył nam problematykę pracy i metody, które zastosował.Potem przyszła kolej na recenzentów. Z dumą wysłuchaliśmy ich pochwał co do metodologii i strony merytorycznej przedstawionej dysertacji. Na postawione pytania, wątpliwości ks. Maciej z iście naukowym zapałem ustosunkował się do stawianych problemów.

Reklama

Interesujące wydało się dla mnie pytanie członka komisji o relację, jaka zachodzi w procesie formacji między słowem głoszonym a przesłaniami medialnymi. Okazuje się, co jest pocieszające, że mimo szerokiej gamy mediów społecznościowych, młodzież bardziej formuje swoje postawy w zetknięciu ze słowem mówionym usłyszanym na katechezie czy z ambony niż z przesłanek medialnych.

Kiedy komisja udała się na naradę, na korytarzu i w samej auli uczestnicy dzielili się refleksjami z przeprowadzonej obrony i podkreślali kompetencje i talenty ks. Macieja.

Werdykt komisji był jednomyślny, praca została uznana za bardzo dobrą, a obydwaj recenzenci postulowali, by pracę wyróżnić i zachęcali doktora do wydania jej drukiem.

Reklama

Agapa w hotelu studenckim była jedną wielką feerią radości i pochwał, co nieco zażenowało bohatera dnia.

Cieszymy się, że taki talent zajmie się pracą redakcyjną w Niedzieli i dydaktyczną w naszym seminarium. Mamy nadzieję, że to świętowanie warte było zauważenia, wszak teraz nasi Czytelnicy będą również korzystali ze zdobyczy i doświadczeń nabytych podczas pisania tej pracy w postaci interesujących artykułów na łamach naszego tygodnika.

Ks. dr. Maciejowi Fladerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edytorskich i naukowych.

2020-09-30 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obrona rzymskiego doktoratu

Niedziela legnicka 20/2021, str. IV

[ TEMATY ]

obrona pracy doktorskiej

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Ks. dr Tomasz Metelica obronił doktorat na rzymskiej uczelni

Ks. dr Tomasz Metelica obronił doktorat na rzymskiej uczelni

Po raz pierwszy w murach seminaryjnych, po raz pierwszy on-line, po raz pierwszy w języku włoskim, odbyła się obrona pracy doktorskiej w Legnicy.

W auli Wyższego Seminarium Duchownego 28 kwietnia miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Była nim obrona doktoratu napisanego na uczelni Gregorianum w Rzymie przez ks. Tomasza Metelicę, pełniącego obecnie funkcję ojca duchownego i wykładowcy w seminarium, notariusza Kurii, a także przewodnika Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Jezus pyta: "Czy miłujesz Mnie więcej?

2021-07-29 13:20

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Aleksander Radecki

Ks. Aleksander Radecki

Łatwo jest wpaść w nałóg alkoholowy. Wyjście z niego wymaga poświęcenia nie tylko osoby chorej, ale także najbliższych. Abstynencja pomaga odzyskać człowieczeństwo. O problemach związanych z alkoholem i życiu bez niego rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim.

Ks. Łukasz Romańczuk: Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Dlaczego Kościół troszczy się i zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu?

CZYTAJ DALEJ

IO Tokio: Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0

2021-07-30 09:05

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP

Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) w meczu 4. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To trzecie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Na zakończenie pierwszej rundy biało-czerwoni w niedzielę (godz. 2) zmierzą się z Kanadą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję