Reklama

Niedziela Kielecka

Wybrali drogę czystości

O tym, że na ruch w kierunku czystego serca każdy czas jest dobry oraz że idea RCS jest szersza niż wspólnota – przekonuje ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny moderator RCS.

Niedziela kielecka 50/2020, str. VI

[ TEMATY ]

bł. Karolina Kozkówna

T.D.

Modlitwa we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny

Modlitwa we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny

Ruch rozwija się w diecezji kieleckiej: przybywa moderatorów, otwiera się nowe rejony. – Gdy się was słucha, to brzmi to wszystko jak szaleństwo, jak bardzo odważne szaleństwo – mówił do młodych ludzi ks. Mirosław Cisowski, przewodnicząc Mszy św. w dniu bł. Karoliny Kózkówny, patronki ruchu – zestawiając ich zdecydowane postawienie na czystość z preferencjami dzisiejszego świata, świata młodych ludzi.

Ruch Czystych Serc – co to jest?

Członkowie ruchu, wbrew współczesnej mentalności świata, podejmują trud życia wiarą zgodnie z Ewangelią oraz nauczaniem Kościoła katolickiego, ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała s´w. Jana Pawła II. Ruch łączy ludzi, w których pragnienie czystości jest tak silne, że kieruje ich w stronę Boga. RCS gromadzi ludzi, dla których czystość to styl życia. Dla niektórych to nowa jakość, inni przez współpracę z łaską Bożą zachowali czystość do ślubu. RCS to ludzie, którzy z Bogiem chcą budować wszelkie relacje międzyludzkie, w tym relację małżeńską.

Ks. Dariusz Węgrzyn tłumaczy: – RCS troszczy się o Chrystusa w życiu – bo kiedy człowiek zawalczy o Chrystusa, o zjednoczenie z nim w sakramentach, wtedy przychodzi czystość. Serce musi być z Jezusem. Jeśli potrafimy we wspólnocie zatroszczyć się o Eucharystię, przystępujemy do spowiedzi, adorujemy Jezusa, to pozwolimy, by On zwyciężał w nas. Dlatego tak ważna jest codzienna modlitwa zawierzenia RCS. Jej treść jest zarazem programem życia dla ludzi poszukujących życia w czystości.

Ruch łączy ludzi, w których pragnienie czystości jest tak silne, że kieruje ich w stronę Boga.

Podziel się cytatem

Trochę danych

Reklama

Centrum diecezjalne RCS znajduje się przy kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie w ramach duszpasterstwa akademickiego jest możliwość formacji intelektualno-duchowej. Członkowie składają przyrzeczenia o niepodejmowaniu współżycia seksualnego do momentu zawarcia sakramentalnego małżeństwa, prosząc Boga o dar czystych serc i wytrwania. Modlą się również o dar czystości dla małżonków, aby byli otwarci na dar życia i wolni od grzechów, które niszczą jedność małżeńską oraz świętość i wartość aktu małżeńskiego.

Spotkania przy CD WESOŁA54 odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 (Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu). Spotkania formacyjne to każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz 19.15 (obecnie również online). Ostatnio podobne spotkania odbywają się w Busku-Zdroju.

Informacje: https://rcs.org.pl/kielce/  oraz na profilu www.facebook.com/rcskielce Dane kontaktowe: e-mail: kielce.rcs@gmail.com

2020-12-09 10:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po prostu Karolina

[ TEMATY ]

bł. Karolina

bł. Karolina Kozkówna

Karol Porwich/Niedziela

18 listopada 1914 r. 16-letnia Karolina Kózkówna, broniąc swej wolności i godności oraz dziewczęcej czystości, poniosła śmierć z rąk rosyjskiego żołnierza. Dziś w podobnej sytuacji czytalibyśmy pewnie krzyczące nagłówki kolorowych pism, po których kilka chwil później słuch by zaginął. Historia Karoliny przetrwała już wiek, a jej krótkie życie jest dla wielu świadectwem, które wbrew panującej modzie i promowanym wzorcom pociąga coraz więcej ludzi młodych i starszych, o czym świadczą statystyki odwiedzających to miejsce osób.

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Bp Piotr Turzyński: Adwent to czas tęsknoty

2022-11-27 08:26

[ TEMATY ]

wywiad

adwent

bp Piotr Turzyński

stock.adobe.com

Adwent to radosny czas oczekiwania na Zbawiciela, który ma moc nadać sens naszemu życiu, ocalić przed tym co nam zagraża. To jest tak jak się człowiek szykuje na przyjęcie kogoś kochanego, kogoś z rodziny, kto długo nie był widziany i za kim się tęskni. Adwent to czas tęsknoty – powiedział portalowi polskifr.fr bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Polskifr.fr: Rozpoczynamy Adwent. Księże Biskupie, jaka jest podstawowa treść tego okresu liturgicznego?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję