Reklama

Niedziela Podlaska

Zdobyć świat dla Niepokalanej

Wciąż żywe pragnienie św. Maksymiliana Kolbego przyświeca twórcom i propagatorom rekolekcji ODDANIE33. 33-dniowe ćwiczenia duchowe przygotowują do oddania swojego życia Matce Bożej, a przez Nią Jezusowi.

Cieszyłam się bardzo, że aktu oddania Jej swojego życia mogę dokonać w kościele, przed Najświętszym Sakramentem w obecności kapłana.

Osiem odważnych

Stało się to w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w bielskiej bazylice. Razem ze mną akt oddania złożyło jeszcze 7 innych kobiet. Każda z nas podpisywała swój akt przed Jezusem Eucharystycznym w towarzystwie bliskich. Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem, czułam, że Maryja wraz z Jezusem przygarniają mnie taką jaka jestem, z moimi brakami. Z miłością przyjmują moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Mogę wyzbyć się lęku, bo moje życie należy przez Maryję do Chrystusa.

Ćwiczenia duchowe są dla każdego. Wydane w formie książki i płyty, dostępne są na stronie internetowej oddanie33.pl, propagowane w wielu mediach katolickich, z błogosławieństwem papieża Franciszka. Przygotowane są także w formie skróconej, specjalnie dla zabieganych. Codziennie przez 33 dni jesteśmy zaproszeni do co najmniej 15 minut modlitwy po to, by schronić się w Niepokalanym Sercu Maryi, które zwycięży, jak zapowiedziała Matka Boża w Fatimie. To samo mówił Jezus Alicji Lenczewskiej: „Niepokalane Serce Mojej Matki zwycięży” (Słowo pouczenia, nr 432), a w innym miejscu: „Maryja jest Tą, przez którą idzie odrodzenie Kościoła Mojego, by zajaśniał pełnym blaskiem świętości” (SP, nr 432).

Czerpać z dziedzictwa

Reklama

Oddać życie Niepokalanej to czerpać z dziedzictwa wielu świętych. Wspomnę tylko o Matce Teresie z Kalkuty. Święta często modliła się do Niepokalanej: ,,Użycz mi swojego Serca”. Uczyła takiej modlitwy swoich współpracowników. Upominała też ich z miłością, że jeśli chcą współpracować z Maryją, nie wystarczy odmówić kilka modlitw, ale trzeba ,,z Nią nieustannie przebywać”.

Rekolekcje ODDANIE33 to dla mnie wielka łaska od Niepokalanej.

Podziel się cytatem

Rekolekcje ODDANIE33 to dla mnie wielka łaska od Niepokalanej, zaproszenie do życia w bliskości z Nią i Jej Synem, odkrywanie mocy modlitwy zawierzenia. Codziennie przy każdej czynności mogę modlić się: ,,Cała jestem Twoja i wszystko, co do mnie należy, jest Twoje. Daj mi Twoje Serce, Maryjo”. Wierzę, że Ona może dokonać cudu, nie tak jak ja chcę – natychmiast i spektakularnie, ale jak Ona, pokorna Służebnica Pana, która w całym swoim życiu pozbawiona była zaszczytów. I mam gwarancję św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, że „Maryja jest najpewniejszym, najkrótszym i najdoskonalszym środkiem, by dojść do Jezusa Chrystusa” (Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP 55).

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Wszyscy żołnierze kraju stanowią Armię Krajową…”

2022-09-27 10:38

[ TEMATY ]

Częstochowa

historia

wystawa

Armia Krajowa

Archiwum Państwowe

Marian Florek

W siedzibie Archiwum Państwowego przy ul. Rejtana 13 w Częstochowie w piątek 30 września o godz. 17 zostanie otwarta wystawa poświęcona dziejom Armii Krajowej na terenach ziemi częstochowskiej.

Kuratorem wystawy jest Alicja Adamus. Jej zainteresowania zawodowe oscylują wokół wydarzeń lokalnych XX wieku. Szczególną uwagę zajmują ją czasy II wojny światowej, a zwłaszcza polska konspiracja. – Uważam, że brakuje Częstochowie monografii zbiorowej, która dotyczyłaby tamtych czasów i wydarzeń. Są opracowania dotyczące pewnych wycinków z historii, nie ma jednak zbiorczego spojrzenia – monografii zbiorowej o Armii Krajowej w Częstochowie – wyjaśnia.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

15 lat temu zmarł kardynał Adam Kozłowiecki – „apostoł Afryki”

2022-09-28 08:03

Bożena Sztajner/Niedziela

Rysunkowy portret ks. Adama Kozłowieckiego autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej

Rysunkowy portret ks. Adama Kozłowieckiego
autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej

15 lat temu, 28 września 2007 r. w Zambii zmarł kardynał Adam Kozłowiecki, jezuita, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau, jeden z najwybitniejszych misjonarzy polskich w Afryce, twórca wielu parafii i szkół. Nazywany jest „apostołem Afryki”.

Urodził się 1 kwietnia 1911 r. w Hucie Komorowskiej na Podkarpaciu. Pochodził z rodziny arystokratycznej pieczętującej się herbem Ostoja. W 1921 r. rozpoczął naukę w prowadzonym przez jezuitów Zakładzie Naukowo-Wychowawczym św. Józefa w Chyrowie. Po osiągnięciu pełnoletniości rozpoczął nowicjat w Prowincji Małopolskiej Towarzystwa Jezusowego. Decyzja napotkała na sprzeciw ojca, który poprzez kontakt z prymasem Polski kardynałem Augustem Hlondem zabiegał o jej zmianę. Ostatecznie jego syn pozostał w zakonie, ale zrzekł się wszelkich praw do majątku rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję