Reklama

Podarujmy 1% Tobiaszowi

Rodzice Tobiasza proszą o pomoc.

Jak informują w liście do redakcji chłopiec przyszedł na świat z wrodzoną wadą układu kostnego PFFD. Różnica między nóżkami już w chwili urodzenia wynosiła 2 cm, ale z upływem czasu powiększyła się do 8 cm. Lewa nóżka chłopca rośnie wolniej niż prawa. Dwa lata temu Tobiasz przeszedł operację przygotowującą do wydłużenia nóżki – ten zabieg polegał na rekonstrukcji biodra i kolana. Potem były kolejne operacje. Niestety, po ostatniej w miejscu blizny powstał ropień i nastąpiło zakażenie gronkowcem. Z tego powodu w kwietniu 2020 r. konieczna była kolejna operacja, po której doszło do podwichnięcia biodra. W sierpniu 2020 r. przeprowadzono kolejny, szósty już, zabieg operacyjny. Tobiasz przebywał w gipsie przez trzy miesiące. Następna operacja jest zaplanowana na wrzesień 2021 r.

Reklama

W chwili obecnej chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji, jego ciało wymaga wzmocnienia, odbudowy mięśni, które są osłabione po 3-miesięcznym leżeniu w gipsie. Leczenie i rehabilitacja Tobiasza będą trwały jeszcze przez wiele lat, ale jest szansa powrotu do pełnej sprawności.

Chłopcu można przekazać 1% podatku, wpisując w odpowiedniej rubryce formularzu PIT nr KRS 0000037904, natomiast w rubryce: informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% należy wpisać: „22734 Dąbrowski Tobiasz”.

Można też przekazywać wpłatę na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”; www.dzieciom.pl .

2021-02-10 08:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej dotyczący bp. Jana Szkodonia

2021-07-23 12:06

[ TEMATY ]

bp Jan Szkodoń

Karol Porwich/Niedziela

Bp Jan Szkodoń

Bp Jan Szkodoń

Działając na podstawie obowiązujących przepisów prawa kanonicznego, Stolica Apostolska – w następstwie formalnego zgłoszenia – przeprowadziła proces karno-administracyjny dotyczący rzekomego wykorzystania seksualnego osoby małoletniej przez bp. Jana Szkodonia.

Po dokładnej analizie zebranych materiałów dowodowych i po przesłuchaniu powołanych świadków, wina bp. Jana Szkodonia nie została udowodniona (non constat).

CZYTAJ DALEJ

Abp Hoser: Polski Dom Pielgrzyma w Medjugorie będzie miejscem formacji

2021-07-23 07:52

[ TEMATY ]

Medjugorie

Adobe Stock

Warszawska Prowincja Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotynów) otworzyła w Medjugorie Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju. „Stoi on 300 metrów od Góry Krzyża i 600 metrów od Góry Objawień. Ma być miejsce pogłębionej formacji dla pątników” – powiedział PAP abp Henryk Hoser SAC wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie.

Do Medjugorie rocznie przyjeżdża ok. 3,5 mln pielgrzymów, w tym kilka tysięcy księży i osób konsekrowanych.

CZYTAJ DALEJ

S. Becquart: synod ma być wydarzeniem duchowym

2021-07-23 20:31

[ TEMATY ]

duchowość

synod

Vatican News

S. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów

S. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów

Nie ma synodu bez duchowości, bo synodalność to wspólne podążanie za Chrystusem i słuchanie Ducha Świętego – mówi s. Nathalie Becquart, podsekretarz Synodu Biskupów. W całym Kościele trwają przygotowania do procesu synodalnego, który rozpocznie się 9 i 10 października. Francuska zakonnica podkreśla, że nie wolno zapomnieć, iż synod ma być przede wszystkim wydarzeniem duchowym.

O tego roku synod zmienia swą formułę. Nie będzie jednorazowym wydarzeniem, lecz procesem, który rozpocznie się na szczeblu lokalnym w diecezjach, a następnie będzie miał etap kontynentalny i dopiero po nim odbędzie się zgromadzenie synodalne w Rzymie. Procesu synodalnego nie należy jednak mylić z narodową drogą synodalną, która została zainicjowana w Niemczech. Tym razem chodzi o wydarzenie powszechne, w które mają się włączyć wszystkie Kościoły lokalne i wszystkie formy życia chrześcijańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję