Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Krzyż jest zwycięstwem

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyła się adoracja krzyża, przygotowana w ramach comiesięcznych spotkań przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Adoracja krzyża pomaga dźwigać cierpienia, a także pokazuje wielką miłość Pana Boga. – Myślę, że patrzenie na krzyż i uświadomienie sobie jego wartości w życiu pomaga w przeżywaniu cierpienia. Uświadamiamy sobie wówczas, że cierpienie ma sens, skoro Chrystus przez cierpienie i posłuszeństwo Ojcu zbawił świat, to i moje cierpienie może mieć wartość. Dlatego nie muszę od niego uciekać, nie muszę go szukać, ale zawsze mogę je ofiarować w bardzo konkretnej intencji i patrzenie na krzyż mi w tym pomaga. Widzę też w krzyżu wielką miłość Pana Boga, widzę kogoś, kto za mnie, całkowicie za darmo, nie pytając mnie nawet o zdanie, oddał swoje życie. I kiedy patrzę na krzyż to sobie uświadamiam, że jest ktoś, kto mnie kocha i to jest niesamowita wartość i moc – tłumaczył ks. Mateusz Januszewski.

Czas dziękczynienia

Reklama

– Dziękuję Ci, Jezu, za całą Drogę Krzyżową i mękę, którą przebyłeś z miłości do mnie. Uwielbiam Twoje rany, w których mnie odkupiłeś i w których mnie zbawiasz, obmywasz mnie swoją świętą krwią wciąż na nowo. Uwielbiam Twoje serce, otwarte, wypełnione miłością, której nie jestem w stanie pojąć, ale chcę jej doświadczać. Dziękuję Ci dziś, Jezu, za Twoją bezgraniczną miłość, Ty mi dodajesz odwagi, a Twoja miłość pozwala mi dziś uklęknąć przed Tobą i trwać, ona mnie umacnia, daje mi siłę, by przyjmować wszystkie trudy codziennego życia. Ty jesteś ze mną cały czas i mnie prowadzisz, królujesz nad światem i błogosławisz nam z drzewa krzyża. I mówisz, że nie ma takiej sytuacji, w której nie zwyciężymy razem z Tobą. Uwielbiam Cię za to, że zabierasz mnie na swoją Drogę Krzyżową, choć ja tak bardzo się bronię, gdyż boję się Golgoty i tego, co spotka mnie po drodze. A Ty mówisz: Nie bój się, jestem z Tobą i po to się narodziłem, aby cię zbawić – modlili się uczestnicy adoracji.

Uzdrawia i przebacza

Ksiądz Mateusz Januszewski dodaje, że widok krzyża ma moc uzdrawiania i przebaczenia: – Widok krzyża ma moc uzdrawiania naszej duszy i serca, naszych zranień, może nam pomóc w decyzji przebaczenia tego, co w nas trudne, czego nie potrafimy w sobie przepracować. Krzyż i słowa, z niego płynące, które Jezus z wysokości wypowiedział, chociażby te: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”, mogą być dla nas wielką inspiracją i mocą, ale przede wszystkim siłą do tego, aby podjąć decyzję przebaczenia i żeby dokonywało się uzdrowienie mojego serca. Wierzę, że ten czas, który przeżyliśmy podczas adoracji w sanktuarium, był dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść na tę modlitwę, czasem łaski, a ta wielka moc z krzyża do nich popłynęła, przemieniając życie ich i ich rodzin – dodał.

Na czas adoracji krzyża Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przygotowała piękne pieśni i modlitwę o uzdrowienie, nie zabrakło również chwil ciszy i osobistego spotkania z Chrystusem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mario Magdaleno – wstawiaj się za nami

Od Mszy św. wieczornej sprawowanej przez ks. Edwarda Kawę, sufragana archidiecezji lwowskiej, 21 lipca rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian: – Rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii coroczne uroczystości odpustowe. Dzisiaj nasze myśli biegną ku przeszłości, ku naszym przodkom, ku tym, którzy tutaj żyli i przychodzili na to wzgórze św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski dla swojego zbawienia. Niech to dzisiejsze świętowanie będzie też okazją do zadumy nad naszym życiem i przemijaniem, a także do modlitwy, abyśmy w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się do Pana Boga zbliżyli – zachęcał.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: doceńmy modlitwę ustną

2021-04-21 10:07

[ TEMATY ]

modlitwa

Franciszek

youtube.com/vaticannews

O znaczeniu modlitwy ustnej mówił dzisiaj Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Na wstępie papież podkreślił znaczenie słów rodzących się z uczuć, ale także kształtujących nasze uczucia. Przypomniał, że Pismo Święte uczy nas modlić się także słowami, niekiedy zuchwałymi, jakie znajdujemy niekiedy w psalmach. Zaznaczył, że pierwszą ludzką modlitwa jest zawsze modlitwa ustna. „Modlitwa ust, ta odmawiana szeptem lub recytowana w chórze, jest zawsze dostępna, jest niezbędna” – stwierdził Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Przemyśl: Po raz VI ruszają Przemyskie Pola Nadziei

2021-04-22 11:37

betania-lazarus.pl.

25 kwietnia 2021 r. odbędzie się VI edycja Wirtualnych Przemyskich Pól Nadziei, których głównym celem jest zbiórka funduszy na budowę Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” w Przemyślu.

Jak wskazuje ks. Józef Bar inicjatywa pomoże wesprzeć Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego, które powstaje przy ul. Słowackiego. Ponadto zaznaczył, że wiele prac związanych z budową i remontem jest możliwa wyłącznie dzięki wsparciu ofiarodawców, dlatego też zaprosił do modlitewnego i finansowego zaangażowania się w akcję Wirtualnych Przemyskich Pól Nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję