Reklama

Niedziela Przemyska

Św. Józef w rodzinach

W pierwszą środę kwietnia w parafii św. Józefa u Księży Salezjanów w Przemyślu miało miejsce nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa.

Nabożeństwo, nazywane także nabożeństwem pierwszych śród miesiąca, jest coraz bardziej znane, natomiast w Przemyślu, w takim wymiarze będziemy mogli uczestniczyć w nim pierwszy raz. Będzie ono kontynuowane w każdą pierwszą środę miesiąca. Nabożeństwo kierowane jest do rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży nie tylko z parafii, ale z całego miasta, do każdego, kto ma pragnienie pogłębić swoją relację ze św. Józefem. Inspiracją do zaistnienia nabożeństwa jest ustanowiony w Kościele Rok św. Józefa i pragnienie wielu serc poznania i ściślejszego związania się ze św. Józefem.

Z tej to też przyczyny parafia salezjańska została zawierzona św. Józefowi, a wizerunek Przeczystego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny peregrynuje po domach. Parafianie mają rzadką okazję, by osobiście, w rodzinie, w obecności św. Józefa modlić się, dokonać aktu osobistego oddania siebie i rodziny św. Józefowi i modlitewnie czuwać. Jest to okazja do wyproszenia wielu łask, jak również pogłębienie relacji z tym wspaniałym świętym.

Skąd taki pomysł?

Reklama

W zatwierdzonych przez Kościół objawieniach w brazylijskiej miejscowości Itapiranga (1994-1998), św. Józef w pierwszą środę marca w 1998 r. mówi do Edsona Glaubera: „Pragnę, aby w każdą pierwszą środę miesiąca moje Przeczyste Serce było w szczególny sposób uczczone, i obiecuję nie tylko wiele łask, ale też te łaski, które wam uproszę, będą ponad wszelką miarę”. Św. Józef składa też wielkie przyrzeczenie dla wszystkich tych, którzy przejmą się jego wezwaniem: „Obiecuję, że wszyscy, którzy będą oddawać cześć mojemu Przeczystemu Sercu i tutaj, na ziemi, będą spełniać dobre uczynki, troszczyć się zwłaszcza o chorych, umierających, znajdą się pod moją opieką w ostatnim momencie swojego ziemskiego życia (…) ja i moja Najświętsza Małżonka Maryja będziemy przy tych duszach w momencie ich śmierci, zaprowadzimy je osobiście do chwały nieba, gdzie króluje nasz Syn Jezus Chrystus…” .

Czas św. Józefa

Teraz jest czas św. Józefa i Bóg pragnie, by św. Józef był bardziej znany. Św. Józef posiada wyjątkowe upodobanie u Boga, a tym samym uprzywilejowanie, by wypraszać szczególne dary, przede wszystkim zaś, by ochraniać i ratować Kościół. Za przyczyną św. Józefa mamy też pewność, że „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18), że Kościół zostanie ocalony i, jak wierzymy, wyprowadzony w bezpieczne miejsce przez św. Józefa.

Pozostaje tylko serdecznie zachęcić, by w swoim domu, swojej rodzinie przyjąć św. Józefa, ponieważ jest on potężnym orędownikiem, nie na darmo nosi tytuł „Postrach duchów piekielnych”. Takie wydarzenie to również osobiste i rodzinne święto, obfitujące w piękne duchowe owoce. Organizatorem nabożeństwa jest parafia św. Józefa w Przemyślu, zgromadzenie Księży Salezjanów, zaś współorganizatorami są Męski Różaniec oraz Wojownicy Maryi Przemyśl.

Św. Józefie, potężny patronie nasz, módl się za nami!

2021-04-14 07:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Człowiek ciszy

[ TEMATY ]

św. Józef

Rok św. Józefa

Renata Czerwińska

Kapliczka św. Józefa w Trzebczu Szlacheckim

Kapliczka św. Józefa w Trzebczu Szlacheckim

Do napisania poniższych słów zainspirował mnie fragment Listu Apostolskiego Patris Corde (Ojcowskie serce), z 8 grudnia 2020 r. o św. Józefie, ogłaszający w Kościele Powszechnym rok św. Józefa. Papież Franciszek pisze:

Polski pisarz Jan Dobraczyński w książce Cień Ojca opowiedział w formie powieści o życiu świętego Józefa. Przez sugestywny obraz cienia określił postać Józefa, który w stosunku do Jezusa jest cieniem Ojca Niebieskiego na ziemi: osłania Go, chroni, nie odstępuje od Niego, podążając Jego śladami.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję